Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Zasadniczy znak Koziorożca   Data: 14 grudzień 2006
Wstęp:


Zawartość:

Zasadniczy znak Koziorożca

22 grudnia – 20 stycznia

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: żeński, ziemski, kardynalny.
Władca: Saturn i Uran w retrogradacji.
Egzaltacja: Mars i Pluton w retrogradacji.
Excil: Księżyc.
Fall: Jowisz i Neptun w retrogradacji.
Konstytucja: asteniczna. Wąskie ramiona, słabo rozwinięta klatka piersiowa. Długa, chuda szyja. Proste rysy. Twarz pociągła, szczupła, w zmarszczkach. Nos długi, podbródek silny, ostry, wąski. Wyraźnie zaznaczone szczęki. Brwi często wystające do przodu, gęste. Wargi cienkie, ściśle przylegające do siebie. Słabo rozwinięte płatki uszu. Rzadkie, przetłuszczające się włosy i broda, najczęściej ciemne. Postawa dość sztywna, powolny sposób chodzenia.
Temperament: flegmatyczny, z silnym odcieniem pesymizmu.
Pozytywne cechy charakteru: ukierunkowanie na cel, upór, wytrzymałość, wytrwałość, opanowanie, samokontrola, powściągliwość, duże ambicje, duma, niezależność, samodzielność, chęć do pracy, pracowitość, gorliwość.
Negatywne cechy charakteru: egoizm, interesowność, samowola, swoista moralność, żądza władzy, nadużywanie władzy, podstępność, niedowierzanie, brutalność, skąpstwo, niezadowolenie z siebie, zmienne nastroje i zależność od nich.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: stawy kolanowe, kości, szkielet, więzadła, ścięgna, przewód pokarmowy, wątroba, pęcherzyk żółciowy, śledziona, trzustka, skóra, zęby.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała. Choroby związane z przemianą materii, złamania kości, zwichnięcia. Podagra, reumatyzm, choroby skóry, arterioskleroza, kamice: żółciowa i moczowa, przeziębienia.
Metal: żeliwo.
Minerały: jako talizman – czarny onyks. W ogóle: opal, granatowy szafir, chalcedon, kocie oko. Specyfika: dla urodzonych od 22 do 31 grudnia – czarny bursztyn i granat, od 1 do 10 stycznia – czarna perła, od 10 do 20 stycznia – karneol.
Flora: sosna, jodła, bieluń, czarny mak, wilcze łyko, szczwół plamisty, szczaw.
Fauna: lew, sarna, kozica górska, czapla, zwierzęta stadne, jadowite owady.
Mikroelementy: fosforan i fluoran wapnia.
Witaminy: A, C.
Liczby: 3, 7, 8.
Dzień: sobota.
Kolor: czarny, granatowo-czarny, ciemnoczerwony.
Państwa i regiony: Afganistan, Albania, Bośnia, Bułgaria, Islandia, Indie, Macedonia, Grecja, Persja, Meksyk, Wschodnia i Południowa Afryka.
Miasta: Moskwa, Warszawa, Brandenburg, Bruksela, Konstanca, Oksford, Port-Said, Drezno, Szczecin.

Krótka informacja
Koziorożec to najbardziej odpowiedzialny i ukierunkowany na cel znak Zodiaku. Sens jego życia to osiągnięcia. Umie w każdej sytuacji osiągnąć praktyczne rezultaty.
Charakter Koziorożce mają zimny, opanowany, skryty. Posiadają praktyczny, chłodny, przenikliwy umysł, są rozsądne i przewidujące. Ich działania bywają przemyślane, ostrożne i dobrze zaplanowane. To osoby odpowiedzialne i z silnym poczuciem obowiązku. Impulsywność, emocje, nieostrożność są tu po prostu wykluczone. Wszelkie emocje potrafią oni przekształcić w energię prowadzącą ku szczytom. Do celu Koziorożce idą w sposób stopniowy, przemyślany, bezpowrotny, licząc tylko na siebie. Cechuje ich ogromna siła woli, obiektywizm, wiara w siebie, beznamiętność, chorobliwe ambicje i umiejętność podporządkowani się jednemu celowi, nawet jeśli na jego realizację trzeba przeznaczyć całe życie. Z natury są bardzo odpowiedzialni i szybcy w działaniu i tego samego wymagają od innych, dlatego są najbardziej wymagającymi i surowymi szefami. Dążą do władzy i zdobycia wysokiego poziomu materialnego, choć w istocie rzeczy są ascetami.
Nie patrząc na to, że Koziorożce są zdolne doprowadzać wszystko do końca, mogą popełniać błędy, wpadać w skrajności, cierpieć na skutek melancholii i pesymizmu, przeżywać rozczarowania, ale w ostatecznym rezultacie rozsądek i mądrość biorą górę. Rezygnują na pewien czas ze zdobytych pozycji i dokonują korekty swoich celów i z nowym entuzjazmem kontynuują to, co zaczęli.
Umysł i energia Koziorożców często skoncentrowana jest na realizacji celów materialnych. Z tego powodu mają dużo wrogów o zawistników. Jednak ludzie spod tego znaku umiejętnie wykorzystują ludzkie słabości do swoich interesów.
Utrzymując kontakty z ludźmi, którzy znajdują się pod dużym wpływem znaku Koziorożca, należy działać powoli, konsekwentnie, ale pewnie i wytrwale. Należy być w stosunku do nich życzliwym i opanowanym, szczególnie w przypadku rozmów biznesowych lub podpisywania kontraktu. Warto też uwzględniać to, że są oni bardzo melancholijni i łatwo ulegają nastrojom, dlatego przed rozpoczęciem negocjacji należy wyprowadzić ich z tego stanu. Nigdy nie wymagaj od Koziorożca natychmiastowego podejmowania decyzji, daj mu czas na przemyślenia, gdyż bez tego ryzykujesz negatywną odpowiedź, której nigdy nie da się zamienić w pozytywną. Bez względu na zewnętrzne ponuractwo, surowość i czerstwość, Koziorożce są bardzo niepewne siebie i dlatego wyjątkowo ostrożne, uważne i przewidujące. Żadna propozycja nie zostanie przyjęta przez nich bez długiej i dokładnej analizy. Ludzie spod tego znaku z przyjemnością będą pomagać innym, ale tylko w tym przypadku, gdy będzie to dla nich korzystne. Jeśli uda Ci się zdobyć ich sympatię i zaufanie, to wasze biznesowe powiązania będą mocne, stałe i wiarygodne.
W sferze zawodowej Koziorożce są niepodważalnymi autorytetami i uważa się je za prawdziwych znawców swojej dziedziny. Często marzą o intelektualnych osiągnięciach. Ich zdolność do myślenia abstrakcyjnego, dokładność, staranność są niezastąpione w naukach ścisłych i technicznych. Osoby te są też doskonałymi wykonawcami, choć zawsze starają się zająć miejsce szefa. Swoje zawodowe obowiązki wykonują bardzo rzetelnie, czego oczekują również od innych. Jako sędziowie są surowi, ale sprawiedliwi. Wśród Koziorożców można spotkać poważnych finansistów i przedsiębiorców.
Swoje biznesy prowadzą w sposób twardy i bezlitosny. Najbardziej perspektywiczne są dla nich profesje związane z administracją i działalnością polityczną. Za wszelką cenę starają się trafić do środowiska elit władzy. Polityczna arena to jedyna dziedzina, w której Koziorożec nie zachowuje zasady sprawiedliwości i rzetelności. Aby osiągnąć polityczne wyżyny, nie zawaha się przed niczym. W polityce ujawnia swoją prawdziwą naturę: brak wrażliwości, obojętność, fanatyzm, dążenie do władzy, mściwość. Koziorożce, których nie pociąga kariera polityka można spotkać wśród przedstawicieli i kierowników firm sprzedających ziemię i nieruchomości.
Koziorożce skrywają swoje uczucia pod maską ponurości i niedostępności i nie okazują ich w sposób jawny, ale za to są bardzo mocno przywiązani do partnera. Często cierpią na skutek nieodwzajemnionej miłości. Z reguły nie zaznają szczęścia w małżeństwie, jako że biorą ślub nie z miłości, lecz z wyrachowania i to dość wcześnie, zaś wczesne związki z reguły kończą się niepowodzeniem. Natomiast rozwód Koziorożców odbywa się wyłącznie z inicjatywy partnera. W pierwszej połowie życia osoby spod tego znaku powinny uwierzyć w siebie i dlatego muszą pokonać mnóstwo przeszkód, walczyć z ograniczeniami, niepowodzeniami i problemami materialnymi. Ale wszystkie te trudności stopniowo zostają usunięte i w końcu Koziorożce osiągają swój życiowy cel, jeśli nie w drugiej, to z całą pewnością w trzeciej, ostatniej części życia.
Nierzadko zmiany w losie Koziorożców dokonują się wbrew ich woli. Do 42 roku życia grożą im ciężkie choroby, nieszczęśliwe wypadki, katastrofy. Ci, którzy urodzili się w dzień, mają mniej korzystny los od tych, którzy urodzili się w nocy.
Teraz zanalizujemy oddzielnie mężczyzn i kobiety spod znaku Koziorożca.

Mężczyzna-Koziorożec

Mężczyźni-Koziorożcy to najwięksi konserwatyści i realiści. Są twardzi, surowi, bardzo praktyczni. Z dużą godnością i wielkimi ambicjami torują sobie drogę życia. Bodźcem do rozwoju są dla nich sukcesy. Pokonując trudności krok za krokiem zbliżają się do swego życiowego celu. Nikt i nic nie może ich zatrzymać czy zawrócić z obranej drogi. Umieją nadać życiu określony sens i znaczenie. Każda praca jest wcześniej planowana, wykonywany schemat, opracowywane detale. Panowie ci są pedantami i pragmatykami. O swoich sprawach osobistych i problemach nigdy nie mówią, umiejętnie ukrywając uczucia pod maską niedostępności.
Mężczyźni-Koziorożcy są wspaniałymi pracownikami. Swoje szczyty osiągają dzięki własnej pracowitości i chęci do działania. Ich wysokie ambicje są głównym bodźcem popychającym do socjalnego wzrostu. Panowie ci chcą dostać wszystko, co tylko można, chociaż zdobywają to w pocie czoła, płacąc wysoką cenę trudu, bólu i strat. Na starość mają pełny zestaw szacownych odznaczeń i z reguły doskonałą sytuację materialną. Ale jeśli u mężczyzn-Koziorożców coś wychodzi nie tak, jak oni zaplanowali i życie wyłamuje się ze zwyczajowych ram, to wybija ich z rytmu i może doprowadzić nawet do choroby.
Mężczyźni-Koziorożce to wiarygodni i pewni partnerzy. Żenią się z reguły późno za wyjątkiem sytuacji, kiedy Wenus w horoskopie ma dobrą pozycję i silny status kosmiczny. Uczucia wyrażają w sposób skrajnie oszczędny, ale do rodziny odnoszą się wyjątkowo odpowiedzialnie i chronią ją pod każdym względem. Potrzebują wiernej i oddanej towarzyszki życia, na którą zawsze można liczyć. Małżonki nieustannie muszą troskliwie o nich dbać, jak o obrazy Rafaela lub Tycjana. Rozwody u Koziorożców zdarzają się wyjątkowo rzadko. Miłość może się skończyć, ale przywiązanie i poczucie obowiązku pozostaje. Do końca życia pozostają dla swojej rodziny oparciem, skałą, o którą rozbijają się wszystkie burze. W znaku Koziorożca występuje najwięcej starych kawalerów.
Druga połowa życia bywa u nich o wiele pomyślniejsza niż pierwsza. W późniejszym wieku mają możliwość powetować sobie to, co przegapili w młodości.

Kobieta-Koziorożec

Kobiety-Koziorożce charakteryzuje powaga, trzeźwość, rozsądek, przezorność, skrytość, dążenie do samodzielności. Posiadają chłodny praktyczny umysł, ale żyją przede wszystkim w swoim wewnętrznym świecie. Pełnię rozkwitu osiągają w drugiej połowie życia. Te kobiety, podobnie jak mężczyźni, umieją stawiać przed sobą cele i osiągać je. To typ powszechnie znanej „żelaznej lady”. Są pewne siebie, wymagające, bezkompromisowo. Praca jest dla nich najważniejsza. Jeśli muszą dokonywać wyboru między rodziną a karierą, zdecydowanie wybiorą tą drugą. Rozwój zawodowy i kariera postępuje wolno, ale pewnie. Często na równi z mężczyznami zajmują one różnego rodzaju i szczebla kierownicze stanowiska. Niemało też wśród nich polityków.
Kobiety-Koziorożce posiadają zadziwiającą umiejętność: ich uroda z biegiem lat nie przemija, a odwrotnie – rozkwita i często w wieku 35 lat wyglądają lepiej niż w 18. I właśnie w średnim wieku najbardziej podobają się mężczyznom. Jednak zabiegać o ich względy nie jest łatwo. Kobiety-Koziorożce budują między sobą a swoimi wielbicielami niewidoczny mur, często nawet sobie tego nie uświadamiając. Mężczyźni podświadomie czują, że przelotne związki z takimi kobietami są niemożliwe i dlatego zaczynają się do nich zalecać tylko wtedy, gdy mają poważne wobec nich zamiary. Do wyboru małżonka kobiety-Koziorożce podchodzą bardzo odpowiedzialnie. Jeśli stawiają przed sobą cel: wyjść za mąż, to go realizują i wychodzą, a wszelkie oznaki uwagi i zainteresowania ze strony mężczyzny odbierają jak propozycję ofiarowania serca i ręki. Najczęściej przyszłego partnera wybierają sobie same i to bardzo dokładnie i metodycznie. Po podjęciu decyzji dają do zrozumienia wybranemu kandydatowi, że „sprzeciw jest bezcelowy”. W rodzinie są wymagającymi żonami i surowymi matkami – wszystkim domownikom wyznaczają cele i obowiązki.
W swoim życiu przeżywają wiele kryzysów, w tym także miłosnych, których przyczyną najczęściej jest ich zahamowanie i skłonność do dominacji. Jedynym ratunkiem przed miłosnymi problemami jest dla nich praca. Do rozwodu nie są skłonne, a rodzinne i psychologiczne problemy przeżywają wewnętrznie, a obwiniają za nie najczęściej same siebie. Nie życzą sobie zmieniać życiowych stereotypów i nie robią tego dopóki nie zmusi ich skrajna sytuacja życiowa, wolą raczej pogodzić się z istniejącą sytuacją. Często zdarzają się wśród nich wdowy.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 46328
Powrót
Dalej
 
20 lipiec 2024
19535012 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2024 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.