Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Wrażliwy znak Ryb   Data: 08 luty 2007
Wstęp:

Wrażliwy znak RybZawartość:

Wrażliwy znak Ryb

21 luty – 20 marca
Ogólna charakterystyka znaku
Znak: żeński, wodny, zmienny.
Władca: Neptun i Jowisz w retrogradacji.
Egzaltacja: Wenus i Chiron w retrogradacji.
Excil: Merkury i Prozerpina.
Fall: Merkury i Prozerpina w retrogradacji.
Konstytucja: pykniczna. Nieproporcjonalna figura, często skłonność do otyłości. Krótkie nogi. Pucułowata, blada twarz o przyjemnych rysach. Ładnie ukształtowane, szerokie czoło. Niewielki nos. Pełne wargi. Oczy duże, wypukłe, piwne. Często zdarza się jakiś defekt fizyczny.
Temperament: flegmatyczny.
Pozytywne cechy charakteru: bogata fantazja, żywa, kreatywna wyobraźnia, czysta dusza, umiejętność przystosowywania się, spokój, pokojowość, wrażliwość, podatność na odczucia, sensytywność, skromność, współczucie, troska, delikatność, subtelność, idealizm, religijność, duchowa głębia.
Negatywne cechy charakteru: pasywność, nieśmiałość, sceptycyzm, fanatyzm, niepraktyczność, fantazjowanie, niechlujstwo, niestaranność, niestałość, niewiarygodność, pobłażanie sobie, nadwrażliwość, podatność na wpływy, pokorność, zależność od innych, uleganie nastrojom, lenistwo, apatia.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: nogi – kostki, stawy paliczkowe, palce. Ścięgna, więzadła. Trawienny, limfatyczny i endokrynologiczny system. Serce i układ krążenia.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała. Choroby infekcyjne i przeziębieniowe. Zaburzenia nerwowe i psychiczne. Neuralgie, neurastenie, neurozy, psychozy. Alkoholizm, narkomania.
Metal: platyna i cyna.
Minerały: jako talizman – ametyst i chryzolit; zgodne ze znakiem są także: opal, jaspis, koral. Specyfika: dla urodzonych od 21 do 29 lutego – lapis lazuli; od 1 do 10 marca – kamień księżycowy; od 11 do 20 marca – heliotrop.
Flora: wiąz, drzewo kawowe, krzew herbaty, paprocie, tytoń, mak, mchy, wilcza jagoda, tojad, lotos, grzyby, rośliny wodne, trawy, rzodkiewka, pigwa, dzika róża, winogrona, jabłka.
Fauna: morskie i wodne zwierzęta i ptaki, ryby, kraby.
Mikroelementy: siarczan potasu, fosforan żelaza.
Witaminy: C, A, PP.
Liczby: 3, 11, 19.
Dzień: czwartek.
Kolor: fioletowy i indygo.
Państwa i regiony: Brazylia, Sri Lanka, Przylądek Dobrej Nadziei, Normandia, Galicja, Malta, Azja Południowa, wszystkie niewielkie wyspy.
Miasta: Stambuł, Aleksandria, Lancaster, Sewilla, Regensburg, Preston, Farnham, Tiwerton, South-Port, Grinsbi.
Krótka informacja
Ryby to najbardziej problematyczny znak Zodiaku. Ludzie urodzeni w tym czasie są wewnętrznie słabi i bezbronni. Z reguły są mądrzy, rozwinięci duchowo, nierzadko posiadają talent oratorski, dar pięknego wysławiania się i wiele innych uzdolnień. To osoby dobroduszne, życzliwe, bardzo wrażliwe, podatne na wrażenia, uczuciowe, atrakcyjne seksualnie, ale żądne uznania. Nierzadko Ryby posiadają unikalne zdolności sensoryczne oraz uzdrowicielskie. Jako rozmówcy są interesujący i lubiani przez otoczenie, ale wśród nieznajomych tracą rezon, zachowują się lękliwie i wstydliwie. To ludzie jakby z innego świata.
Na swojej drodze życiowej spotykają mnóstwo przeszkód i utrudnień. Na przewrotności losu są podatni bardziej niż jakikolwiek znak Zodiaku. Często cierpią na skutek niedostrzegania ich zasług przez bezpośrednie kierownictwo, przyjaciół i bliskich, chociaż w społeczeństwie mogą cieszyć się ogromnym szacunkiem, popularnością lub uznaniem. Od dzieciństwa szukają silnych i mocnych pod względem charakteru przyjaciół i partnerów, którzy mogą chronić och przed wszystkimi niebezpieczeństwami życia.
Ryby pod względem swego światopoglądu są wielkimi idealistami, utopijnymi marzycielami, co jest mało przydatne w praktycznym i realnym życiu. Ich dusza nieustannie dąży do tego, co wzniosłe, ale kiedy ze świata marzeń wracają na ziemię, to „nic, co ludzkie nie jest im obce”.
Osoby spod tego znaku są bardzo romantyczne, kochają przyrodę, zwierzęta, samotność. Bywają bardzo przywiązane do domu, rodziny, bliskich, przyjaciół. To ludzie humanitarni i altruistyczni w najwyższym tego słowa znaczeniu, pomagają innym, opiekują się chorymi, słabymi, bezsilnymi; dbają o nich na wszelkie sposoby. Mają wielu bliskich przyjaciół i dobrych znajomych, ale często też posiadają silnych, władczych i potężnych protektorów.
Utrzymując kontakty z osobami znajdującymi się pod silnym wpływem znaku Ryb należy wystrzegać się ostrych i grubiańskich zachowań, nie próbować podporządkować ich swojej woli, nie zmuszać ich do robienia czegokolwiek wbrew ich woli. Bardzo ważne jest, by w stosunku do nich zachowywać się uprzejmie, współczująco, miękko, unikając wszystkiego, co mogłoby byś pretekstem do wystąpienia różnicy zdań i kłótni. Należy wykazywać zainteresowanie ich pomysłami i propozycjami. Warto odnosić się do nich z szacunkiem i w miarę możliwości zachwycać się nimi. Ryby są bardzo podatne na wrażenia, dlatego jeśli będziesz rozmawiać z nimi w inspirujący sposób, przytaczając wiele przekonujących argumentów, ale zachowując przy tym życzliwość i serdeczność, to oni z zadowoleniem zgodzą się z Tobą. To osoby bardzo litościwe i nie lubią odmawiać. Jeśli będziesz umiał zdobyć ich zaufanie, uzyskasz od nich to, co chcesz. Ale przy najmniejszym nacisku, zrobią wszystko, by uniknąć odpowiedzi wprost lub wyrażą zgodę, nie mając najmniejszego zamiaru dotrzymać obietnicy. Zaczniesz ich naciskać – zamkną się w sobie i nie wyciągniesz ich stamtąd żadną siłą, obietnicą czy pokusą. Najlepszym tematem do rozmów z nimi jest ich ulubione zajęcie. W większości Ryby to domatorzy, a co za tym idzie najlepszą pracą w ich przypadku jest któryś z wolnych zawodów lub rzemiosło, którym można zajmować się w domu, w pojedynkę. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się u nich nauka i technika, niezbadane tajemnice przyrody i Wszechświata, magia, wiedza tajemna i okultystyczna. Wielu reprezentantów tego znaku znajdziemy też w świecie sztuki. Nie ma takiej jej dziedziny, w której Ryby nie pozostawiły swego głębokiego śladu. To niedościgli artyści. To właśnie ludzie z silnie zaznaczonym tym znakiem Zodiaku tworzą nieśmiertelne dzieła. Wielu z nich osiąga też wysokie pozycje w hierarchii kościelnej. Dobra materialne zdobywają przede wszystkim dzięki własnemu wysiłkowi, choć nie jest też wykluczone niespodziewane bogactwo.
W miłości i małżeństwie znak Ryb nie zapowiada wielkiej radości. To bardzo sensytywne osoby. Z partnerem są związane cienką, niewidoczną nitką, czują każdy jego nastrój, dlatego przeczuwają zerwanie na długo wcześniej zanim pojawią się pierwsze, zewnętrzne oznaki. Z powodu swojej nadwrażliwości często nadają zbyt duże znaczenie drobiazgom. Chłód i brak uwagi ze strony partnera sprawiają im ból, ale często są to po prostu ich wymysły. Wynika to z tego, że są to osoby bardzo romantyczne i żyjące bardziej wymyśloną przez siebie miłosną historią niż realną. Ich partner często nie wie, jak ma się zachowywać, jak że nastroje Ryb są nieprzewidywalne – mogą dosłownie rozpłynąć się w miłości i szczęściu, by po chwili płakać z powodu poczucia pustki i porzucenia. Jednak Ryby posiadają zadziwiająco magnetyczną naturę i niepojętą atrakcyjność seksualną. Ludziom o subtelnej psychice mogą podarować niezapomniane chwile, zdolne do przetransformowania duszy i twórczej inspiracji. W przypadku Ryb dość często zdarzają się związki braterskie, powtórne małżeństwa, a także konkubinaty.

Mężczyzna-Ryby

Mężczyźni-Ryby to niepoprawni marzyciele. Już w pieluszkach oddają się marzeniom i przez całe życie przebywają w królestwie iluzji. Najczęściej marzą o awansie społecznym i dostatku materialnym na starość. Najczęściej ich rojenia na zawsze pozostają marzeniami, co spowodowane jest głównie lenistwem i niechęcią do pracy. Panowie ci pracują tylko wtedy, kiedy muszą. Zdecydowanie wolą budować zamki na lodzie, a jeden piękniejszy od drugiego, łapać szczęśliwe chwile i marzyć o spadku lub bogatej żonie. Chociaż czasami otwierają się im oczy i wtedy dobrze rozumieją, że nadzieja na szczęśliwy przypadek jest tylko iluzją, a sukcesy w życiu zapewnia jedynie własna praca, to mimo to pracować dobrowolnie i tak nie chcą.
Otoczenie lubi ich i współczuje starając się pomóc. Ze swej natury mężczyźni-Ryby są miękcy, pokorni, delikatni, bardzo przyjacielscy i życzliwi, choć nie pozbawieni chytrości i sprytu. Niektórzy mężczyźni spod tego znaku zalecają się do bogatych wdów w nadziei, że to rozwiąże ich problemy finansowe. Choć na ten krok decydują się gdy ziemia dosłownie pali im się po nogami. Używają wtedy całego swego uroku osobistego, żonglują słowami i uczuciami i w rezultacie zdobywają to, co chcą. Tacy mężczyźni-Ryby umieją pływać tylko w płytkiej wodzie. Głębokich uczuć i relacji po prostu się boją, wolą iść po linii najmniejszego oporu i starają się uciec od własnych uczuć, przeżyć i wątpliwości. Nieustannie oczekują, że ktoś udzieli im pomocy i choć może to dziwić, z reguły uzyskują ją. Nikt nie umie tak dobrze maskować się i sypać piasek w oczy, jak Ryby. Tutaj oni nie mają sobie równych oprócz Bliźniąt. O czym naprawdę myślą, tego nie wie nikt. Swoją niepewność i rozczarowania starają się zagłuszyć alkoholem lub narkotykami, ale to wcale im nie pomaga, za to rujnuje im zdrowie.
Drugi typ mężczyzn-Ryb poszukuje w kobiecie głębi uczuć. To romantycy, czuli i oddani kochankowie i mężowie. Kobiety z założenia idealizują i bardzo rzadko się rozwodzą.

Kobieta-Ryby

Kobiety-Ryby mają miękkie, dobre serce. Nieustannie pragną kochać i być kochane. Jednak miłość i małżeństwo przynoszą im dużo smutku i rozczarowań. Powierzchowne uczucia ich nie zadowalają, a niełatwo jest im znaleźć partnera zdolnego wytrzymać ich egzaltację. Jeśli jednak ukochany spełni pokładane w nim nadzieje, to będą mu wierne i oddane.
Panie spod tego znaku posiadają piękny wygląd zewnętrzny i interesującą osobowość, są eleganckie, pociągające i czarujące, ale ich nastrój zależy od faz Księżyca. Podczas pełni są silne i energiczne, a na nowiu – obojętne na wszystko.
Jako że znak Ryb ma dwoistą naturę, daje on dwa typy kobiet. Jeden to kobiety zdolne do podporządkowania swego życia interesom partnerów, a całe ich życie to jaskrawy przykład ofiarności, współczucia i miłosierdzia. W skrajnym przypadku ten typ daje kobiety, które podświadomie pragną by ofiarą i znajdować się we władzy mężczyzny o silnej woli.
Drugi typ kobiet spod znaku Ryb to osoby wywołujące wśród swoich bliskich poczucie winy za te ich „ofiary”, które one poniosły „dla dobra rodziny”. Panie te noszą maskę życzliwości i ofiarności, ale kierują się wyłącznie własnym interesem. Przy czym mogą całkiem szczerze uważać siebie za wzór ofiarności.
Kobiety-Ryby są przekonane, że szczęście się w końcu do nich uśmiechnie i los ześle im wiernego i oddanego partnera, który będzie mógł uchronić ich przed wszelkimi problemami. Choć ich przeszłość nie jest nieskazitelna, zostają wspaniałymi żonami i dobrymi matkami. Jednak ich najsilniejszym pragnieniem jest dostatek materialny, jako że przez całe życie prześladuje je obawa przed biedą i pozostaniem bez środków do życia. Prawie co trzecia kobieta spod znaku Ryb jest rozwiedziona lub straciła partnera na skutek nieszczęśliwego wypadku lub w innych okolicznościach.


© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 56653
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195732 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.