Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Wpływ Słońca w roli emitora   Data: 13 styczeń 2011
Wstęp:
 

Zawartość:

Wpływ tranzytowego Słońca na życie człowieka i całej planety jest ogromny i nawet najbardziej zatwardziali sceptycy i materialiści muszą to przyznać. Słońce tworzy dwa najważniejsze cykle – dobowy i roczny. Przechodząc pełny krąg zodiakalny w ciągu roku, kolejno aspektuje planety i punkty horoskopu urodzeniowego. Każda koniunkcja tranzytowego Słońca z urodzeniowym, do czego dochodzi w dniu urodzin jednostki, zaczyna nowy cykl, określający główne tendencje danego roku. Właśnie od tej koniunkcji zaczyna się osobisty rok człowieka. Na moment powrotu Słońca do swojej pozycji urodzeniowej można obliczać horoskop, który nazywa się solariuszem (słoneczna rewolucja lub horoskop powrotu).

Słońce, jak wiadomo, jest głównym wskaźnikiem każdego horoskopu, ale jego tranzyt jest szczególnie ważny dla mężczyzn i tych osób, u których w horoskopie wyraża się ono mocno, np. leży przy AS w znaku Lwa lub przy MC, w I bądź X domu, a także w przypadku silnie podkreślonego żywiołu ognia.

Przejście Słońca przez określony dom horoskopu podkreśla najbardziej znaczące sfery życia w tym okresie, a w zgodzie z zasadami znaków, domów i planet urodzeniowych, z którymi robi aspekty, można ujawnić korzystne lub niekorzystne okresy roku związane z energią, zdrowiem i działalnością jednostki.

Za najważniejsze aspekty, które tworzy tranzytowe Słońce z urodzeniowymi aspektami i punktami horoskopu, są wielkie. Małe mają znaczenie wtedy, kiedy powtarzają urodzeniowy aspekt z tymi samymi planetami. Aspekty tranzytowego Słońca z planetami tranzytowymi mają znaczenie drugorzędne, choć i je należy uwzględniać, szczególnie jeśli powtarzają sytuację z horoskopu urodzeniowego. Uwzględnia się także konfigurację aspektów tworzonych przez urodzeniowe i tranzytowe planety. Dokładność powtórzenia konfiguracji nie jest istotna, najważniejsze, żeby konfiguracja uruchamiała te same planety, co w radiksie, np. w horoskopie natalnym występuje wielki trygon Słońce-Księżyc-Uran, tranzytowe Słońce może tworzyć sekstyl z urodzeniowym Księżycem i Uranem, kiedy znajdzie się w opozycji do swego położenia natalnego lub tranzytowe Słońce znajduje się w sekstylu z urodzeniowym Księżycem i w opozycji z urodzeniowym Uranem. Konfiguracje te tworzone wyłącznie przez aspekty tranzytowe jest mniej znacząca i może pozostać niezauważona, ale często też można mówić o wydarzeniach, szczególnie jeśli wskazują na nie inne metody prognozowania.

Popularne prognozy opierają się przede wszystkim na tranzytach Słońca i Księżyca. Ruch pierwszego leży u podstaw prognozy rocznej, drugiego – miesięcznej. Warto wyrobić sobie nawyk stałej obserwacji ruchu Słońca i Księżyca po Zodiaku, gdyż dostosowując swoje życie do ich naturalnych rytmów, można znacząco polepszyć jego jakość. Można to zrobić bardzo prosto – w przypadku Słońca wystarczy wypisać wszystkie aspekty, jakie tworzy ono w ciągu roku z planetami i elementami urodzeniowymi horoskopu. W przypadku Księżyca należy to zrobić na każdy miesiąc i najlepiej zrobić tabele od razu na cały rok.

Szczególną uwagę należy zwracać na miesiące, kiedy tranzytowe Słońce tworzy taką samą konfigurację z urodzeniowymi lub tranzytowymi planetami, co progresywne i obserwować każdą konfigurację tranzytów Słońca, która jest zgodna ze wskazaniami solariusza.

Korzystne tranzyty Słońca podwyższają witalność i zdolność do pracy człowieka, poprawiają samopoczucie. Otoczenie zauważa daną jednostkę, która jakby promieniuje światłem i zaraża innych swoją energią, entuzjazmem i optymizmem. Wszystko razem z podwyższoną pewnością siebie sprzyja odnoszeniu sukcesów. Można też w tym wypadku liczyć na wsparcie znaczących, wpływowych osób. Człowiek w takim czasie zaczyna przyciągać do siebie to, co wyraziste, dąży do przyjemności i radości życia, chce kochać i być kochany, a także wzrasta jego atrakcyjność seksualna. Aspekty te są szczególnie korzystne w przypadku ludzi twórczych, znanych, popularnych. To dobry czas na wszelkiego rodzaju świętowanie, uroczystości, laudacje, nagrody i publiczne wystąpienia. Można szukać wsparcia u osób zajmujących wysokie stanowiska w społeczeństwie. To czas inicjowania działań i twórczych wzlotów.

Niekorzystne tranzyty Słońca dają złe samopoczucie, spadek energii i niedostatek sił. Mogą rozbudzać próżność, chorobliwe ambicje, nadmierną pewność siebie, egoizm, zarozumiałość, pychę, a jednocześnie przesadne wymagania i zbyt dużą wrażliwość na to, co o nim mówi otoczenie. Człowiek w takim czasie nie jest w stanie obiektywnie ocenić swoich możliwości i szans, a co za tym idzie może być przesadnie pewnym siebie, zawziętym, sięgać po więcej niż jest w stanie zdobyć. Jakby się nie starał, wszystko mu wyjdzie nie tak, jak planował lub chciał. Na jego drodze nieustannie będą pojawiać się przeszkody, utrudnienia, sprzeciw środowiska i odrzucenie przez nie. Wszelki sprawy się nie układają, stosunki z innymi także. Dość często zdarzają się kłótnie z kochanymi ludźmi i dziećmi. W rezultacie człowiek może wpaść w depresję lub obrazić się na cały świat, który go nie rozumie. Nie warto w takie dni podejmować jakieś kroki mające na celu zdobycie uznania lub popularności, szukać wsparcia wpływowych osób. Uroczystości i rozrywki nie sprawią radości, a gry hazardowe przyniosą straty.

Wiele, jak zawsze zależy od planet, z którymi robi aspekt tranzytowe Słońce. I tak, przy jego negatywnym aspekcie do urodzeniowego Saturna człowiekowi może się wydawać, że wszyscy go zostawili, zapomnieli o nim i zdradzili, przy aspekcie z Marsem lub Uranem możliwe są nieszczęśliwe wypadki itd.

Hrabia S. A. Wronski


 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 4108
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195639 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.