Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Wpływ Księżyca w roli emitora   Data: 09 maj 2011
Wstęp:
 

Zawartość:

Wpływ tranzytowego Księżyca jest najważniejszym z kosmicznych czynników określających codzienne wydarzenia naszego życia. Jego prędkość w porównaniu z pozostałymi planetami jest największa – na swoje miejsce w horoskopie urodzeniowym powraca on po 27,3 dniach, czyli w ciągu niespełna miesiąca zdąży przejść przez wszystkie planety zarówno horoskopu urodzeniowego, jak i tranzytowego tworząc z nimi wszelkie możliwe aspekty. W związku z tym Księżyc najczęściej jest „włącznikiem” wydarzeń, które prognozowane są przy pomocy wolnych metod.

Księżyc wywiera większy wpływ na kobiety i dzieci niż na mężczyzn, szczególnie jeśli dotyczy to zdrowia i ogólnego stanu fizycznego. Na mężczyzn w tym zakresie mocniej oddziaływuje Słońce. Jeśli jednak w horoskopie urodzeniowym Księżyc jest silny pod względem statusu kosmicznego lub np. znajduje się na AS, MC, w znaku Raka lub jest tzw. Królem Aspektów (Rex Aspektarius), równie mocno oddziaływuje także na mężczyzn. Duży wpływ tranzyty Księżyca wywierają na ludzi, u których w horoskopie silne są wodne lun kobiece znaki.

Podstawowe znaczenie ma dom, przez który przechodzi Księżyc i aspekty z planetami urodzeniowymi, z którymi powiązany jest w horoskopie urodzeniowym. Aspekty z planetami, z którymi nie ma powiązań w radixie zazwyczaj wywierają niewielki wpływ. Z reguły bierze się pod uwagę tylko duże aspekty i paralelę, małe aspekty analizuje się tylko w tym wypadku, kiedy powtarzają one obraz z horoskopu urodzeniowego.

W przypadku korzystnych aspektów tranzytowego Księżyca z planetami urodzeniowymi i tranzytowymi dobrze układają się bieżące sprawy i te działania, na które wskazują główne zasady danych domów i esencjalna natura tych planet. W tym czasie łatwiej rozwiązują się problemy emocjonalne, nawiązują się znajomości, człowieka nie tak łatwo oszukać. Nastrój co prawda jest niestabilny, ale nie wyraża się to tak jaskrawo, jak przy negatywnych aspektach.

Niekorzystny tranzyt przynosi złe samopoczucie i spadek nastroju. Możliwe są tu dwie skrajności. Z jednej strony senność, apatia, niechęć do działania, mrukliwość, opryskliwość, z drugiej – pobudzenie emocjonalne, nieadekwatne reakcje, histeria, płacz, złe przeczucia. W chwilach, kiedy Księżyc tworzy niekorzystne aspekty ze złoczynnymi planetami, lepiej zrobić odpoczynek i odłożyć sprawy, na które wskazuje dany aspekt, gdyż ich przebieg może być niekorzystny i przynieść nieprzyjemności, zmartwienia, straty czy rozczarowania.

Duże znaczenie ma konfiguracja, którą tworzy tranzytowy Księżyc z dominantem urodzenia i z planetami, które znajdują się w domach kardynalnych horoskopu urodzeniowego.

Jak już pisałem wcześniej, należy nieustannie śledzić aspekty tranzytowego Księżyca i dostosowywać swoje życie do jego rytmów. Szczególną wagę należy nadawać tym miesiącom, kiedy tranzytowy Księżyc tworzy tą samą konfigurację z urodzeniowymi lub tranzytowymi planetami, co Księżyc progresywny* i obserwować wszelkie konfiguracje tranzytowego Księżyca, które są zgodne ze wskazaniami progresywnego Księżyca.

* Mam tu na względzie progresje sekundarne, gdzie Księżyc będąc najszybszym czynnikiem, przechodzi około 1° na miesiąc.

W związku z powyższym należy dobrze zapamiętać co następuje: bez względu na to, że Księżyc wywiera silny wpływ na sprawy codzienne, zazwyczaj takie, o których człowiek zapomina po paru dniach, jego przejście przez określony dom ma niezbyt duże znaczenie. Wpływ Księżyca zaczyna być odczuwalny i znaczący przede wszystkim wtedy, kiedy robi on aspekt z którąś z planet urodzeniowych lub ważnych punktów horoskopu. I tym bardziej znaczący, jeśli ten aspekt powtarza urodzeniowy.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.

Statystyka:
Przeglądano: 5155
Powrót
Dalej
 
27 maj 2024
19480112 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2024 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.