Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Tajemniczy znak Raka   Data: 19 czerwiec 2006
Wstęp:


Zawartość:

Tajemniczy znak Raka

22 czerwca – 22 lipca

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: żeński, wodny, kardynalny.
Władca: Księżyc.
Egzaltacja: Jowisz i Neptun w retrogradacji.
Excil: Saturn i Uran w retrogradacji.
Fall: Mars i Pluton w retrogradacji.
Konstytucja: pykniczna. Słabo wyrażona muskulatura. Średni wzrost. Pełna figura. Szeroka pierś. Górna część ciała bardziej rozwinięta niż dolna. Szerokie czoło. Oczy niewielkie, brwi gęste. Zęby nieprawidłowo osadzone. Często podwójny podbródek. Skóra blada. Głos słaby, miękki. Kobiecy sposób chodzenia.
Temperament: melancholijny, z tendencją do flegmatyczności.
Pozytywne cechy charakteru: wrażliwość, dobra adaptacja, romantyczność, intuicyjność, emocjonalność, dążenie do celu, wytrzymałość, cierpliwość, upór, wytrwałość, odpowiedzialność, gospodarność, oszczędność, troskliwość, przywiązanie do rodziny i domu, łagodność, miękkość, nieśmiałość, opanowanie, bogata fantazja, twórcza wyobraźnia, mieduiczność, dobra pamięć.
Negatywne cechy charakteru: nerwowość, burzliwe reakcje, skłonność do przesady, lęki, histeryczność, tchórzliwość, szybkie obrażanie się, kapryśność, niestałość, lenistwo, burkliwość, ponurość, pasywność, niezdecydowanie, inercja, zarozumiałość.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: żołądek, narządy przemiany materii, opłucna, błony śluzowe, pierś, gruczoły sutkowe, limfa.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała, obrzęki, bezpłodność lub zaburzenia płodności, zaburzenia miesiączkowania, poronienia, febra, malaria, apopleksja.
Metal: srebro.
Minerały: jako talizman – chryzopraz i szmaragd. W ogóle: perła, kamień księżycowy, selenie, opal. Specyfika: dla urodzonych od 22 czerwca do 1 lipca – kryształ górski; dla urodzonych od 2 do 12 lipca – heliotrop; dla urodzonych od 12 do 22 lipca – ametyst.
Flora: wodne rośliny, tykwa, ogórek, arbuz, dynia, sałata, leszczyna, biała lilia, trzcina.
Fauna: pies, kot, zając, łabędź, ibis, słowik, sowa, ślimak, rak, ryby, wąż i inne gady.
Mikroelementy: fluoran wapnia.
Witaminy: B2, C i E.
Liczby: 5.
Dzień: poniedziałek.
Kolor: jasnozielony i fioletowy.
Państwa i regiony: Szkocja, Chiny, Niderlandy, Północna i Zachodnia Afryka, Mauretania, Wschodnia i Południowa Azja.
Miasta: Algier, Amsterdam, Sztokholm, Genewa, Berno, Konstantynopol, Mediolan, Kadyks, Lubeka, Magdeburg, Wenecja, Manchester, Tunis, Genua, York, New York.

Krótka informacja
Rak to najbardziej zagadkowy typ Zodiaku. Przyczyną tego jest władca Raka, Księżyc, który zaostrza uczucia i wpływa na świat duchowy w taki sposób, że dla otoczenia znak ten wydaje się dziwny i niezrozumiały. I rzeczywiście, Raki żyją według jakichś szczególnych, tylko dla nich zrozumiałych praw, które nie zawsze poddają się analizie.
Raki wyróżniają się umiejętnością określania swego celu i konsekwencją w dążeniu do niego oraz jaskrawo wyrażonym poczuciem własnego „ja”. Bardzo pojętne, posiadają głęboki rozum i wielostronne zdolności. Często bywają skłonni do przesady. Cechuje ich podwyższona wrażliwość i podatność na wpływy, o czym świadczy ich skłonność do życia zgodnie z „rymami Księżyca”. Łatwo ulegają wpływom otaczającego ich świata, choć są dość zamknięci, to jednak bardzo sympatyczni i pociągający. Raki charakteryzuje dobroć i ważność, są współczujące, miłosierne i troszczą się o tych, którzy wywołują w nich uczucia macierzyńskie. Osoby spod tego znaku są bardzo mocno związane z rodziną i ogniskiem domowym. Z biegiem lat stają się prawdziwymi domatorami. Tendencja lgnięcia do ludzi bliskim im duchowo pozostaje u Raków do końca życia. Niepokoją się tak samo o swoje sprawy, jak i o sprawy bliskich im ludzi, a przy tym pozostają całkowicie obojętni na problemy obcych osób.
Utrzymując kontakty z ludźmi znajdującymi się pod silnym wpływem znaku Raka w pierwszym rzędzie należy zwracać uwagę na ich sprawy domowe i rodzinne, a potem przechodzić do innych zagadnień. Rozmowę należy prowadzić tak, żeby powstało u nich wrażenie, iż do rozwiązania danego problemu doszli sami. To najlepszy sposób na osiągnięcie pożądanego rezultatu. Warto przy tym pamiętać, że są to osoby łatwo obrażające się, nadające dużą wagę drobiazgom i wyobrażają sobie więcej, niż to jest w istocie rzeczy. Należy odnosić się do nich ostrożnie i zwracać uwagę na najmniejsze zmiany ich nastroju. Sprawy załatwiać z nimi trzeba od razu, bez odkładania na potem, jako że są w stanie szybko zmienić swoją decyzję.
Dla Raka charakterystyczne są profesje związane z nauką, badaniami naukowymi, techniką, mechaniką, działalnością państwową lub polityczną, przemysłem, handlem, budową maszyn. Sukces przynoszą te dziedziny, w których wymagane jest noszenie uniformów (np. flota wojskowa lub handlowa), a także rybołówstwo i przemysł naftowy (wydobywczy i przetwórczy).
Wrażliwość i romantyzm Raka sprzyja sukcesom w sferze sztuki, szczególnie w muzyce, literaturze, dramaturgii (wspaniały reżyser). Pociąga ich także historia i psychologia. W przypadku Raków częste są też profesje związane z obsługą: praca w hotelach, restauracjach, w instytucjach medycznych i związanych z dziećmi (młodszy personel). W młodości lubią podróżować. Bywają z nich dobrzy archeolodzy, muzealnicy, archiwariusze.
Raki dążą do osiągnięcia bezpieczeństwa materialnego i emocjonalnego. Ich droga do sukcesu bywa długa i nieśpieszna. Powoli, ale pewnie idą w kierunku tego, co chcą osiągnąć. Szukają sobie takiej pracy, która będzie im się podobać lub zaspokajać ego. Nawet jeśli nie osiągają wyżyn, to zawsze są doskonałymi pracownikami i dobrymi urzędnikami.
Raki w młodości są ogromnymi romantykami i amatorami miłosnych przygód, które często mają daleko idące następstwa. W ciągi swego życia przeżyją kilka poważnych romansów i tyle samo rozczarowań. Ich długotrwałe związki zawsze opierają się na uczuciach. Z reguły Raki są wierne, ale nigdy nie odpuszczają sobie szansy na miłosną intryżkę, jednak bardziej flirtują niż zdradzają. Bez względu na swój romantyzm bywają całkiem pragmatyczni i często okazują się domowymi tyranami.

Mężczyzna-Rak

Raki-mężczyźni mają subtelną, bojaźliwą duszę. Są szczerzy, serdeczni i przyjacielscy, ale tacy bywają dopóty, dopóki nie zetkną się z przymusem lub przemocą. Co prawda w konflikty się nie angażują, ale po cichutku znikają, jeśli nie na zawsze, to przynajmniej na jakiś czas. Oni chętnie, z dużą uwagą wysłuchują wszystkiego, aby w końcu ujawnić swój punkt widzenia na dany temat. Nie uznają otwartej walki, a jeśli muszą w niej uczestniczyć to i tak tylko zza kulis. Są pełni sprzeczności, kapryśni, skłonni do nagłych zmian nastroju, który często zależy od faz Księżyca. Bywa, że mężczyźni-Raki wydają się naiwni, jako że w większości są to osoby przekonane o tym, iż wszyscy ludzie się czyści i bezgrzeszni. Spotykając szubrawca lub niegodziwca początkowo nie rozumieją, z kim mają do czynienia, ale kiedy pojmują o co chodzi, odcinają się od takiej osoby i starają się z nią więcej nie spotykać.
Raki czasami irytują ludzi swoją innością, infantylnością i tym, że sprawiają wrażenie oderwanych od życia. Ale silne duchem Byki i Skorpiony chętnie utrzymują z nimi kontakty i opiekują się nimi, jako że siła woli u Raka jest słaba, a im imponuje „racza” uczciwość, porządność, przyjacielskość, przywiązanie do domu i rodziny, miłość do przyrody i zwierząt.
Raki-mężczyźni często wydają się być zagadką, trudną, nierzadko wręcz nie do odgadnięcia. Z jednej strony to kosmopolici, włóczędzy, z drugiej – pustelnicy o wysokim poziomie rozwoju duchowego. Można latami, a nawet dziesiątkami lat żyć razem z nimi, a i tak nie poznamy ich do końca. Wśród nich można wyróżnić dwa typy:
a) rak-pustelnik – z ludźmi kontaktuje się jedynie w przypadku skrajnej konieczności, często wykonuje wolny zawód;
b) rak-włóczęga lub koczownik – nie znosi najmniejszych ograniczeń, unika wykonywania nawet najniezbędniejszych obowiązków, wolność stawia na pierwszym miejscu, działa kierując się jedynie własnym interesem.
W pierwszej połowie życia kuszą ich tajemne dale i nieograniczone przestrzenie. Całkowicie pogrążają się w różne przygody, w tym także i miłosne. Ich miłość jest jednak czysta, jasna, egzaltowana i wyidealizowana, a takiej zresztą marzą od wczesnej młodości. Pierwsza miłość mężczyzny-Raka pozostawia w nim głęboki ślad i wspominana jest do końca życia. Wydaje się, że w miłości są powściągliwi, jako że nie zawsze okazują uczucia w sposób jawny i emocjonalny, chociaż w istocie rzeczy są bardzo zazdrośni i łatwo ich zranić, szczególnie gdy nie są pewni uczuć partnera. Jeśli zaś są ich pewni, bardziej oddanego i wiernego ojca rodziny trudno znaleźć. Ognisko domowe dla mężczyzny-Raka jest rajem.
W ciągu życia spotykają mnóstwo zagrożeń, ale umiejętnie potrafią je ominąć. Z reguły dożywają głębokiej starości. Uporu, wytrzymałości i wytrwałości można tylko pozazdrościć. Bardzo uważnie i ostrożnie planują swoje życie, umiejętnie pokonując wszystkie trudności i przeszkody.
Do połowy życia mężczyzna-Rak może obchodzić się bez stałego partnera, ale pod koniec życia potrzebuje, by razem z nim był bliski mu duchowo człowiek, który daj mu wsparcie i pociechę.

Kobieta-Rak

Kobiety-Raki to delikatne istoty z wyjątkowo zakompleksioną, ale bogatą i głęboką duszą. Mają specyficzny typ umysłu i szlachetne serce. One, podobnie jak i mężczyźni spod tego znaku, także są niepoprawnymi romantyczkami, sentymentalnymi i wrażliwymi. Mają silnie rozwinięte poczucie obowiązku. Są skłonne do składania siebie w ofierze, a jednocześnie cierpią z powodu swego oderwania od realnego świata. Ich uczucia są w stanie nieustannego napięcia, ale do wybuchów dochodzi rzadko.
Kobiety-Raki po zdobyciu doświadczeń pierwszej miłości zaczynają rozumieć, że ślub i życie małżeńskie to jedynie kompromis między tym, co chciałyby mieć, a tym, co w istocie rzeczy mają. W ciągu życia mają dużo miłosnych związków, choć do wyboru stałego partnera podchodzą bardzo starannie. Za mąż z reguły wychodzą wcześnie. Często mężem bywa człowiek innej narodowości. W miłości i małżeństwie są wierne i oddane, ale życie rodzinne nie zawsze przynosi im szczęście i często kończy się rozwodem, wdowieństwem lub rozłąką z parterem z jakichś innych przyczyn.
Okresy między 21 a 28, 30-35 i 41-46 rokiem życia u kobiet-Raków mogą okazać się przełomowe, a nawet niebezpieczne, ale w chwilach zagrożeń nieoczekiwanie przychodzi pomoc bliskich, szczególnie matki lub siostry. Możliwa rozłąka z bratem, przy czym jedno z nich może umrzeć gwałtowną śmiercią. W ogóle do 35 lat życie pełne jest trwogi i niepokoju. Jakiś wyjazd może zasadniczo odmienić los i wpłynąć na dalszą karierę.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 45408
Powrót
Dalej
 
14 czerwiec 2024
19493676 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2024 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.