Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Informacje o produkcie
 
Sztuka odwlekania, John Perry
Cena produktu: 23,50 zł
Zamawiana ilość:  
Sztuka odwlekania, John Perry
Producent Illuminatio
Dostępność Dostępny
Podziel się:
Opis
Linki
Recenzje
Podtytuł: Poradnik efektywnego guzdrania się, marudzenia i przekładania na później

„Jesteśmy zdolni do wykonania nieskończonej pracy, o ile nasze aktualne zajęcie nie jest związane z tym, co powinniśmy akurat robić”.
- ROBERT BENCHLEY
 

Jeśli twoim grzechem jest skłonność do opieszałości, odwlekania wszystkiego „na później” lub „na jutro” i masz z tego powodu wyrzuty sumienia, ta książka pokaże ci, jak tę (pozorną) przywarę przekształcić w zaletę i zyskać miano pracusia! Niemożliwe? A jednak!

John Perry dowodzi, że dzięki planowanemu odkładaniu to, co dotychczas uważane było za wadę, może stać się jednym z największych atutów i przynieść korzyści, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dowiedz się, jak zostać „planującym opieszałym” i poznaj strategie umożliwiające modyfikowanie listy rzeczy do zrobienia w taki sposób, aby najefektywniej wykorzystać swoją skłonność do odwlekania.

To może wydawać się sprzeczne z wszelkimi prawami logiki, ale metoda Perry’ego naprawdę działa! Jeśli zaliczasz się do osób borykających się z wiecznie przekraczanymi terminami, zamiast płacić rachunki spędzasz godziny w Internecie, oglądając zdjęcia i filmy z kotami, „na chwilę” zaglądasz na portal społecznościowy i po dobrych kilku godzinach orientujesz się, że na poszukiwanie straconego czasu jest już za późno - ta książka zmieni twoje życie.
 
Tylko, w ramach wyjątku, nie odwlekaj jej lektury.

 

Fragment książki

Mój ulubiony e-mail napisała pewna pani, twierdząca, że całe życie odkładała wszystko na później. Nieustanna krytyka ze strony brata tylko pogłębiała uczucie przygnębienia. Mój esej pozwolił jej zrozumieć, że jest wartościową osobą, która wbrew wrodzonej opieszałości wiele spraw doprowadza do końca. Wreszcie odważyła się powiedzieć bratu, żeby stulił dziób i dał jej święty spokój. „A tak przy okazji” – napisała – „mam 72 lata”.
Przez wiele lat nosiłem się z zamiarem rozszerzenia swojego eseju, ale, jak to mam w zwyczaju, odkładałem to na później. Czytając kolejne e-maile, analizując swoje poglądy z przeszłości, poświęciwszy dużo czasu na przemyślenia i sporo mniej na lekturę doszedłem do wniosku, że zrozumienie pojęcia planowanego odwlekania to raptem pierwszy krok w obrębie programu, który miałby szansę pomóc wielu opieszałym – tak samo, jak pomógł mnie. To ciekawe, że świadomość własnej opieszałości nie tylko poprawia samopoczucie, ale też pomaga wziąć się do roboty, bo gdy tylko chmury poczucia winy i rozpaczy zaczną się przerzedzać, łatwiej jest zrozumieć, co stoi na przeszkodzie realizacji powziętego postanowienia.
Niniejsza książka to swoisty program filozoficznej samopomocy dla osób zdołowanych własnym zachowaniem. Szczerze powiedziawszy, słowem „program” posłużyłem się nieco na wyrost. Zaczniemy od kilku użytecznych porad, następnie przejdziemy do pomysłów, anegdot i sugestii, a znajdzie się też miejsce na omówienie problemów natury organizacyjnej nękających odwlekających.
Nie wszystkim pomoże znajomość planowanej opieszałości, gdyż odwlekanie jest często fasadą, za którą skrywają się poważne problemy – i zamiast do beztroskiej filozofii, trzeba sięgnąć po terapię. Jednak wnioskując po zawartości mojej skrzynki e-mailowej, mniemam, że na kartach tej książki wielu czytelników rozpozna siebie – i już samo to powinno poprawić im humor. Nie wspominając o tym, że natkną się interesujące idee i słowa, które będą mogli odnieść do swojej osoby – jak akrazja, pozioma organizacja pracy, hierarchia zadań czy syndrom niedomkniętego nawiasu. A co poniektórzy wykorzystają zdobytą wiedzę, by załatwić jeszcze więcej spraw.
[fragment „Wstępu”, s. 17-19]Wydawnictwo: Illuminatio
Seria: Inspirio
Redakcja: Alicja Szóstka
Tłumacz: Grzegorz Ciecieląg
Oryginalny tytuł: The Art of Procrastination. A Guide to Effective Dawdling, Lollygagging AND Postponing
EAN: 9788364645327
ISBN: 9788364645327
Rok wydania: 2015
Wymiary: 12x16,5 cm
Ilość stron: 128
Oprawa: twardaNikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.
Data dodania produktu: 24 luty 2015.
Poprzednia strona Produkt 12 z 22
w kategorii Literatura sukcesu
Następna strona
 
Pozostałe produkty z kategorii Literatura sukcesu
 
 
Jak odblokować pieniądze w 30 dni, Alicja Bauer
Jak odblokować pieniądze w 30 dni, Alicja Bauer 30,00 zł
Zastanawia Cię dlaczego niektórym ludziom wiedzie się świetnie, podczas GDY CIEBIE NA NIC NIGDY NIE STAĆ? A może masz mnóstwo pomysłów na to, co kupisz KIEDY „W KOŃCU” BĘDZIE CIĘ STAĆ? Ale nie jesteś pewien, kiedy to nastąpi, bo Twoja OBECNA SYTUACJA FINANSOWA NIE WYGLĄDA ZBYT RÓŻOWO? Jeśli tak... Ta książka jest dla Ciebie! Książka „Jak odblokować pieniądze w 30 dni” powstała jako rezultat ... 
 
21 godzin do sukcesu, Zbigniew Królicki
21 godzin do sukcesu, Zbigniew Królicki 42,00 zł
...dlaczego 21 godzin? Bo tyle czasu zajmie Ci przeczytanie tej książki. Jaki jest sens czytania książek motywacyjnych? Czy warto pracować nad sobą i ze sobą? Czy to w ogóle coś daje i zmienia w życiu? Umysł jest jak spadochron. Jeżeli jest zwinięty, to masz ogromny ciężar, który przygniata Cię do ziemi. Korzyści z niego są tylko wtedy, kiedy jest otwarty, rozwinięty. Ta książka ma właśnie na celu zmianę Twojego ... 
 
Boska i wojownicza. Zostań kobietą jaką chcesz być, Heatherash Amara
Boska i wojownicza. Zostań kobietą jaką chcesz być, Heatherash Amara 33,40 zł
Autorka jest mistrzynią i nauczycielką, która utożsamia koncept wojowniczki i bogini w swoim życiu. Każda lekcja, której udziela, daje wgląd w sferę duchową, fizyczną i intelektualną, a także pozwala na psychologiczny rozwój. Swoją wiedzę zaczerpnęła z mądrości buddyzmu, tradycji Tolteków i pradawnej duchowości Bogini Ziemi. Dzięki niej poznasz wiele rytuałów i ćwiczeń, które Cię wesprą i zainspirują oraz pomogą ... 
 
Kurs realizacji marzeń, Aquarius
Kurs realizacji marzeń, Aquarius 24,90 zł
Każdy z nas posiada marzenia. Umilają nam one życie i pozwalają oderwać się od rzeczywistości dopingując do pracy w celu ich realizacji. Jak je spełnić i zamienić w łatwe do osiągnięcia cele, dowiesz się właśnie z tej książki. Kurs realizacji marzeń to program rozwoju osobistego, prosty i motywujący o udowodnionej skuteczności bo oparty na doświadczeniach Autora. Porusza 52 tematy z różnych dziedzin życia, po jednym na ... 
 
Sztuka kreatywnego myślenia - dr James Hardt
Sztuka kreatywnego myślenia - dr James Hardt 46,60 zł
Podtytuł: Podnieś umysł na wyższy poziom Dr James Hardt, autor "Sztuki kreatywnego myślenia", jest psychologiem i specjalistą od funkcjonowania mózgu, który w ciągu ostatnich 30 lat zyskał sławę wybitnego naukowca. Opatentowana przez niego technologia neurofeedbacku fal mózgowych, nazywana Procesem Biocybernaut, pozwala odwracać procesy starzenia mózgu i wywołuje przełomowe zmiany w sposobie myślenia i ... 
Darmowa wysyłka
Zamówienia na kwotę powyżej 200,01 zł i maksymalnej wadze paczki nie przekraczającej 10 kg

Darmowa wysyłka obowiązuje jedynie przy płatności przelewem.
Koszyk
... jest pusty
Logowanie
Płatności Online
Bezpieczeństwo i wygodę płatności zapewnia Transferuj.pl
Bestsellery
Nowości czytelni
Czytelnia
Recenzje
Wyszukiwane frazy
 
16 październik 2019
16873465 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2019 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.