Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Informacje o produkcie
 
Sztuka odwlekania, John Perry
Cena produktu: 25,00 zł
Zamawiana ilość:  
Sztuka odwlekania, John Perry
Producent Illuminatio
Dostępność Dostępny
Podziel się:
Opis
Linki
Recenzje
Podtytuł: Poradnik efektywnego guzdrania się, marudzenia i przekładania na później

„Jesteśmy zdolni do wykonania nieskończonej pracy, o ile nasze aktualne zajęcie nie jest związane z tym, co powinniśmy akurat robić”.
- ROBERT BENCHLEY
 

Jeśli twoim grzechem jest skłonność do opieszałości, odwlekania wszystkiego „na później” lub „na jutro” i masz z tego powodu wyrzuty sumienia, ta książka pokaże ci, jak tę (pozorną) przywarę przekształcić w zaletę i zyskać miano pracusia! Niemożliwe? A jednak!

John Perry dowodzi, że dzięki planowanemu odkładaniu to, co dotychczas uważane było za wadę, może stać się jednym z największych atutów i przynieść korzyści, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Dowiedz się, jak zostać „planującym opieszałym” i poznaj strategie umożliwiające modyfikowanie listy rzeczy do zrobienia w taki sposób, aby najefektywniej wykorzystać swoją skłonność do odwlekania.

To może wydawać się sprzeczne z wszelkimi prawami logiki, ale metoda Perry’ego naprawdę działa! Jeśli zaliczasz się do osób borykających się z wiecznie przekraczanymi terminami, zamiast płacić rachunki spędzasz godziny w Internecie, oglądając zdjęcia i filmy z kotami, „na chwilę” zaglądasz na portal społecznościowy i po dobrych kilku godzinach orientujesz się, że na poszukiwanie straconego czasu jest już za późno - ta książka zmieni twoje życie.
 
Tylko, w ramach wyjątku, nie odwlekaj jej lektury.

 

Fragment książki

Mój ulubiony e-mail napisała pewna pani, twierdząca, że całe życie odkładała wszystko na później. Nieustanna krytyka ze strony brata tylko pogłębiała uczucie przygnębienia. Mój esej pozwolił jej zrozumieć, że jest wartościową osobą, która wbrew wrodzonej opieszałości wiele spraw doprowadza do końca. Wreszcie odważyła się powiedzieć bratu, żeby stulił dziób i dał jej święty spokój. „A tak przy okazji” – napisała – „mam 72 lata”.
Przez wiele lat nosiłem się z zamiarem rozszerzenia swojego eseju, ale, jak to mam w zwyczaju, odkładałem to na później. Czytając kolejne e-maile, analizując swoje poglądy z przeszłości, poświęciwszy dużo czasu na przemyślenia i sporo mniej na lekturę doszedłem do wniosku, że zrozumienie pojęcia planowanego odwlekania to raptem pierwszy krok w obrębie programu, który miałby szansę pomóc wielu opieszałym – tak samo, jak pomógł mnie. To ciekawe, że świadomość własnej opieszałości nie tylko poprawia samopoczucie, ale też pomaga wziąć się do roboty, bo gdy tylko chmury poczucia winy i rozpaczy zaczną się przerzedzać, łatwiej jest zrozumieć, co stoi na przeszkodzie realizacji powziętego postanowienia.
Niniejsza książka to swoisty program filozoficznej samopomocy dla osób zdołowanych własnym zachowaniem. Szczerze powiedziawszy, słowem „program” posłużyłem się nieco na wyrost. Zaczniemy od kilku użytecznych porad, następnie przejdziemy do pomysłów, anegdot i sugestii, a znajdzie się też miejsce na omówienie problemów natury organizacyjnej nękających odwlekających.
Nie wszystkim pomoże znajomość planowanej opieszałości, gdyż odwlekanie jest często fasadą, za którą skrywają się poważne problemy – i zamiast do beztroskiej filozofii, trzeba sięgnąć po terapię. Jednak wnioskując po zawartości mojej skrzynki e-mailowej, mniemam, że na kartach tej książki wielu czytelników rozpozna siebie – i już samo to powinno poprawić im humor. Nie wspominając o tym, że natkną się interesujące idee i słowa, które będą mogli odnieść do swojej osoby – jak akrazja, pozioma organizacja pracy, hierarchia zadań czy syndrom niedomkniętego nawiasu. A co poniektórzy wykorzystają zdobytą wiedzę, by załatwić jeszcze więcej spraw.
[fragment „Wstępu”, s. 17-19]Wydawnictwo: Illuminatio
Seria: Inspirio
Redakcja: Alicja Szóstka
Tłumacz: Grzegorz Ciecieląg
Oryginalny tytuł: The Art of Procrastination. A Guide to Effective Dawdling, Lollygagging AND Postponing
EAN: 9788364645327
ISBN: 9788364645327
Rok wydania: 2015
Wymiary: 12x16,5 cm
Ilość stron: 128
Oprawa: twardaNikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.
Data dodania produktu: 24 luty 2015.
Poprzednia strona Produkt 11 z 23
w kategorii Literatura sukcesu
Następna strona
 
Pozostałe produkty z kategorii Literatura sukcesu
 
 
Jak rozszyfrować każdego, D. J. Lieberman
Jak rozszyfrować każdego, D. J. Lieberman 28,00 zł
To nie jest kolejna książka na temat mowy ciała. To zbiór konkretnych, praktycznych technik psychologicznych, które można wykorzystać w każdej życiowej sytuacji, żeby dowiedzieć się, co ktoś naprawdę myśli. Doktor D.J. Lieberman, bazując na badaniach psychologicznych, opracował zestaw uniwersalnych metod, dzięki którym w krótkim czasie zdołasz się przekonać, czy ktoś: - coś przed tobą ukrywa; - naprawdę jest pewny ... 
 
Asertywność dla żółtodziobów, J. Davidson
Asertywność dla żółtodziobów, J. Davidson 42,00 zł
 Postępuj asertywnie w najważniejszych sferach życia i relacjach z innymi Szybkie i łatwe metody zwrócenia na siebie uwagi innych Niezawodne sposoby postawienia na swoim bez narażania związków z innymi Rzeczowe porady, jak komunikować swój punkt widzenia Bądź asertywny, nie pasywny! Jeśli chcesz, by droga na szczyt kariery zawodowej stała przed tobą otworem, pragniesz mieć szczęśliwszą rodzinę i być ... 
 
Podstawy przedsiębiorczości osobistej (zaradności życiowej), H. Bieniok
Podstawy przedsiębiorczości osobistej (zaradności życiowej), H. Bieniok 36,00 zł
Książka jest praktycznym poradnikiem dla młodych osób z ambicjami osiągnięcia życiowego sukcesu. Zawiera liczne przykłady postępowania i podpowiedzi sławnych, przedsiębiorczych i zaradnych osób na drodze do sukcesu. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i pragnieniom każdego, kto tęskni za szczęściem i pełnym dobrostanem, a nie wie, jak je osiągnąć. Została napisana prostym, barwnym i atrakcyjnym językiem, bez zbędnego naukowego ... 
 
Jak odblokować pieniądze w 30 dni, Alicja Bauer
Jak odblokować pieniądze w 30 dni, Alicja Bauer 30,00 zł
Zastanawia Cię dlaczego niektórym ludziom wiedzie się świetnie, podczas GDY CIEBIE NA NIC NIGDY NIE STAĆ? A może masz mnóstwo pomysłów na to, co kupisz KIEDY „W KOŃCU” BĘDZIE CIĘ STAĆ? Ale nie jesteś pewien, kiedy to nastąpi, bo Twoja OBECNA SYTUACJA FINANSOWA NIE WYGLĄDA ZBYT RÓŻOWO? Jeśli tak... Ta książka jest dla Ciebie! Książka „Jak odblokować pieniądze w 30 dni” powstała jako rezultat ... 
 
21 godzin do sukcesu, Zbigniew Królicki
21 godzin do sukcesu, Zbigniew Królicki 43,00 zł
...dlaczego 21 godzin? Bo tyle czasu zajmie Ci przeczytanie tej książki. Jaki jest sens czytania książek motywacyjnych? Czy warto pracować nad sobą i ze sobą? Czy to w ogóle coś daje i zmienia w życiu? Umysł jest jak spadochron. Jeżeli jest zwinięty, to masz ogromny ciężar, który przygniata Cię do ziemi. Korzyści z niego są tylko wtedy, kiedy jest otwarty, rozwinięty. Ta książka ma właśnie na celu zmianę Twojego ... 
 
30 wrzesień 2020
17553836 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.