Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Światowy znak Strzelca   Data: 13 listopad 2006
Wstęp:


Zawartość:

Światowy znak Strzelca

23 listopada – 21 grudnia

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: męski, ognisty, zmienny.
Władca: Jowisz i Neptun w retrogradacji.
Egzaltacja: zstępujący węzeł księżycowy.
Excil: Merkury i Prozerpina w retrogradacji.
Fall: Merkury, Prozerpina i wstępujący węzeł księżycowy.
Konstytucja: atletyczna. Zgrabna figura. Twarz owalna lub pociągła. Wysokie czoło, dolna część twarzy słabo wyrażona. Włosy ciemnoblond, kasztanowe lub jasne. Oczy ciemnoszare, zielone lub niebieskie, często wypukłe. Duży nos. Głos o jasnym, przyjemnym tembrze.
Temperament: choleryczny, impulsywny.
Pozytywne cechy charakteru: dążenie do niezależności, swobody, samodzielności. Uczciwość, silnie rozwinięte poczucie sprawiedliwości, intensywność uczuć, szczerość, prostota. Upór, wytrwałość, życzliwość. Intuicja, rozsądek, wysokie cele. Lojalność, optymizm, mądrość, autorytatywność. Współczucie dla słabych, sentymentalizm, miłosierdzie, szlachetność, duchowa hojność, filantropia, mecenat. Uzdolnienia, umiejętność przewodzenia, kierowania, podporządkowywania. Śmiałość, nieustraszoność, energia, silna wola, ambicje, impulsywność, aktywność. Natura żywa, energiczna, wesoła, otwarta, pełna radości życia, życzliwości, wielkoduszność, bardzo sprawiedliwa. Miłość do przyrody i zwierząt, szczególnie do psów i koni. Brak uprzedzeń.
Negatywne cechy charakteru: silna żądza władzy, sławy, szacunku społecznego. Duża ekspansywność. Nie znoszenie ograniczeń, ucisku, przemocy, przymusu. Skłonność do przesady. Tendencja do oczarowywania, uwodzenia, tworzenia lepszego wrażenia i mniemania na swój temat. Upodobanie do przyjemności, rozrywek, wesołych imprez. Skłonność do ryzyka, romantyzmu, awantur i przygód. Grzeczność i uprzejmość na pokaz, nieostrożne decyzje, prostolinijność, ostrość, lekkomyślne przedsięwzięcia.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: uda, stawy biodrowe, mięśnie pleców, ścięgna, więzadła. Wegetatywny układ nerwowy.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała. Ischias, zapalenie korzonków nerwowych, reumatyzm, podagra. Złamania w obrębie ud. Kontuzje sportowe. Naderwania i naciągnięcia ścięgien i wiązadeł. Choroby górnych dróg oddechowych, krwi i pęcherzyka żółciowego oraz związane z zaburzeniami przemiany materii. Astma. Choroby z wysoką gorączką, angina. Wysypki.
Metal: cyna.
Minerały: jako talizman – chalcedon. Może też być turkus, topaz, heliotrop, lazuryt, szmaragd, hiacynt, chryzolit. Specyfika: dla urodzonych od 23 listopada do 2 grudnia – pomarańczowy topaz; od 3 do 12 grudnia – rubin i granat; od 12 do 21 grudnia – bursztyn i złoty kwarc.
Flora: drzewo sandałowe, ambra, wawrzyn, jarzębina, palma, jaśmin, mięta, malwa, begonia, krokus, wiciokrzew, róża czerwona i herbaciana, jeżyna, marzanna, werbena, żelaziak, wrotycz, krwawnik, powój polny, mchy, gołębia trawa, pokrzywa, kapusta, szparagi, ogórki, podbiał, groch, fasola, soja, pietruszka, seler, bazylia.
Fauna: jeleń, koń, pies, wrona, zwierzęta poddające się tresurze, słoń, sarna, byk, sokół, paw, sroka, gołąb
Mikroelementy: chlorek potasu.
Witaminy: C, A, B, PP.
Liczby: 3, 4, 15.
Dzień: czwartek.
Kolor: indygo i czerwono-pomarańczowy.
Państwa i regiony: Australia, Węgry, Południowe Włochy, Hiszpania, Portugalia, Iran, Francja, Morawian, Prowansja, Saksonia, Nowa Zelandia, Słowacja, Madagaskar.
Miasta: Awinion, Kalkuta, Bredford, Budapeszt, Kolonia, Stuttgardt, Shefield, Toledo, Mason, Koszyce, Nottingham, Pekin, Toronto, Lubliana.

Krótka informacja
Strzelcy to bojownicy o sprawiedliwość społeczną, osobistą i duchową wolność, dążący do świetlanej przyszłości. Zawsze posiadają jasno postawione cele życiowe. Strzelcy są niezależni i samodzielni, nie znoszą żadnych ograniczeń. Cechuje ich filozoficzny sposób myślenia, silna intuicja, zadziwiająca dalekowzroczność, dar przewidywania przyszłości. To osoby szlachetne, wielkoduszne, uczciwe, sprawiedliwe, otwarte, prostolinijne i hojne. Uporu i wytrwałości inni mogą im pozazdrościć, tak samo jak pracowitości i chęci do działania. Swoistą moralność zmiękcza wyjątkowa wręcz życzliwości. Co prawda nierzadko wartości materialne zdobywają nie zawsze uczciwą drogą bądź działalnością spekulacyjną, ale wszystko to robione jest bardzo mądrze i bez uszczerbku dla innych. Inni często ich nie rozumieją, oskarżając o idealizm i utopię, choć w istocie rzeczy wcale tak nie jest. Oczywiście w ich życiu także zdarzają się niepowodzenia, ale to ich nie załamuje, jako że oni doskonale wiedzą, że jutro będzie lepiej niż wczoraj i nigdy nie Tracją nadziei i wiary.
Strzelcy to ludzie z temperamentem, weseli. Ich uczucia są intensywne, działalność – ekspansywna. Właściwe jest im wysokie poczucie wartości własnej, dążą do sławy, władzy, nie bez znaczenia są dla nich tytuły, nagrody. Starają otaczać się przepychem, często na pokaz. Posiadając wybitny talent organizacyjny, osiągają wspaniałe rezultaty w działaniach praktycznych, korzystają z zasłużonego szacunku, mają autorytet w sferze zawodowej i cieszą się popularnością wśród mas. Ich wyróżnia silne dążenie do osiągnięcia wysokiego statusu społecznego i poziomu materialnego.
Strzelcy to ogromni amatorzy podróży i odkryć. Ich wabią nowe kraje, nowi ludzie i nowe wrażenia dające im możliwość zdobycia wiedzy, rozszerzenia horyzontów i kształtowanie własnego światopoglądu. Z reguły są to osoby religijne i wysoko duchowe. To właśnie ten znak daje najwięcej duchownych, misjonarzy i Nauczycieli pisanych dużą literą.
Utrzymując kontakty z ludźmi znajdującymi się pod dużym wpływem znaku Strzelca należy być naturalnym i sprawiedliwym, inaczej rozmowa może skończyć się zanim się zaczęła. Zaczynać ją należy od ulubionych przez Strzelca tematów: podróże, przyroda, zwierzęta lub zahaczyć o kwestie religijne i filozoficzne. Osoby spod tego znaku są bardzo otwarte i tego samego oczekują od innych. Jako że cechuje ich wrodzona duchowość, muszą często wysłuchiwać „spowiedzi”. Jeśli odkryjesz przed Strzelcem swoją duszę, podzielisz się z nim swoim nieszczęściem, to często nieoczekiwanie dla siebie otrzymasz odpowiedzi na męczące Cię od dawna pytania.
Strzelcy dobrze czują się w profesjach wymagających przezorności, wyobraźni, przewidywania. Jako że w większości wypadków są ambitni, to wybierają sobie zawody prestiżowe i szanowane społecznie. Bywają z nich bardzo dobrzy prawnicy, adwokaci sędziowie. Osiągają wysokie pozycje w wojskowości i w administracji państwowej. Sporo można ich spotkać wśród pracowników naukowych, dużych przedsiębiorców i podróżników-badaczy. Choć nie jest też im obca medycyna, szczególnie psychoterapia. Jak już wspomniałem wcześniej bardzo dużo Strzelców znajdziemy pośród działaczy religijnych.
Człowiekowi spod tego znaku lub jednemu z jego rodziców grozi zguba podczas wyjazdów czy podróży. Pierwszy ślub rzadko bywa szczęśliwy. Sytuacja materialna w bardzo dużym stopniu zależy od własnych wysiłków.
Należy bardzo dokładnie przyglądać się pozycji Jowisza w horoskopie, jako że ta planeta jest głównym władcą Strzelca. Silny Jowisz pozwala osobom spod tego znaku utrzymywać się na powierzchni życiowego oceanu. Teraz rozpatrzymy oddzielnie mężczyzn i kobiety, przedstawicieli tego znaku.

Mężczyzna-Strzelec

Mężczyźni-Strzelcy wcześnie opuszczają dom rodzinny, dążąc w siną dal. Od młodzieńczych lat pociągają ich nieznane przestrzenia. Droga życiowa prowadzi ich bardzo daleko od rodzinnych stron. To niepoprawni romantycy dróg i powinni uwzględniać to ci, którzy chcą połączyć swoje życie ze Strzelcem. Przez całe swoje życie szukają „rajskiego ptaka” i nikt nie jest w stanie im wytłumaczyć, że znajduje się on w ich rękach, a ściślej w głowie.
Wirus braku spokoju mają we krwi. Nieustannie coś zaczynają, dokądś dążą, o czymś marzą. Ich dusza ciągle jest pobudzona i przeczuwa coś nowego. Ich serce jest w stanie pomieścić dużo przyjaciółek, a jedna jest sympatyczniejsza i ładniejsza od drugiej.
Strzelcy uwielbiają rozmawiać. Zachwycają swoje otoczenie płomiennymi wystąpieniami, czy to w parlamencie, na forum publicznym, w sądzie, na wykładach lub na placu targowym. Mogą być lwami salonowymi, wesołymi birbantami, a przy tym fantastycznymi bojownikami o prawa człowieka i sprawiedliwość.
Los obdarzył mężczyzn-Strzelców zaostrzonym poczuciem wartości własnej, dużą siłą woli, którą mogą zmobilizować w dowolnym momencie, żeby realizować to, co zaplanowali. Wyróżniają się otwartością, prostodusznością, śmiałością i męstwem. Niepowodzenie nie wyrzuca ich z siodła. To niepoprawni optymiści. Po upadku podnoszą się i zdecydowanie idą do przodu ku nowym szczytom.
Mężczyzn spod tego znaku cechują burzliwe, niekontrolowane, namiętności, ale ogień emocji po gwałtownym wybuchu równie szybko gaśnie. Jednak w okresie zalecania się przejawiają niewiarygodną energię i zdecydowanie, i po wyznaczeniu sobie celu, nie odstępują od niego. Małżeństwa z reguły zawierają z miłości i wierzą wówczas, z e jest to związek na zawsze. Niestety, osiągnąwszy to, co chcieli, często ostygają w swych zapałach. Ważniejszy jest w ich przypadku proces zdobywania, niż radość zwycięstwa. Tym niemniej pozostają dobrymi przyjaciółmi tych, do których jeszcze niedawno czuli ogromną namiętność. Niezależnie od tego jak by nie była piękna i czarująca żona Strzelca, on i tak będzie z nią jedynie połową swojej duszy, a druga połowa będzie poświęcona licznym przyjaciółkom, których czarowi na krótki czas będzie ulegał, by potem śmiać się z tego. I to porywające, wszechogarniające ryzyko miłości, z reguły trwa do trzeciego rozwodu, a dopiero potem Strzelec uspokaja się.
Silne dążenie do wolności osobistej pojawia się u Strzelca natychmiast po tym, jak tylko zauważy próbę ograniczenia jej. Ognisko domowe nie jest w staniu zatrzymać ich swoim ciepłem. Wystarczy chwila odpoczynku i obniżenia lotów, by dążyli oni do nowych wypraw, tłumacząc swoje dążenia tym, że jadą tam, gdzie nigdy nie byli. Gdzie rzuci ich los, jeden Bóg wie, a polem ich działania jest cały świat.

Kobieta-Strzelec

Wśród kobiety-Strzelców wyróżniamy dwa typy. Pierwszy to światowa kobieta o niezależnym umyśle, ekstrawagancka i oryginalna, kochająca sztukę, książki, przyrodę, zwierzęta. Ma skłonność do błyskotliwych, pięknych mężczyzn, w miłości i seksie nie uznaje żadnych barier, warunków i uprzedzeń.
Drugi typ to dziewczyna-amazonka z charakterem i zachowaniami chłopca, zafascynowana sportem, uwielbiająca dyskoteki i rozrywki. To prawdziwa dzikuska, nieokiełznana, zwinna, sprytna, praktyczna, a jednocześnie doświadczona. Osiąga sukcesy w dowolnej dziedzinie. A największy sukces osiąga w sferze miłości, choć do małżeństwa szczególnego nabożeństwa nie ma.
Kobiety-Strzelcy obu typów wcześnie poznają zakazane owoce miłości i przeżywają kilka rozwodów. Przygody miłosne zaczynają wcześnie, najczęściej z ciekawości. Pociągają ich mężczyźni wykształceni, imponujący i doświadczeni. Inna sprawa, że trudno te kobiety zatrzymać przy sobie, jako że żaden mężczyzna nie jest w stanie zaspokoić w pełni ich potrzeby. Kobiety-Strzelcy po prostu są nie do zaspokojenia i właśnie dlatego mają kilku mężczyzn jednocześnie. Taki pełnokrwisty styl życia wszechstronnie rozszerza ich horyzonty. Liczba podbojów rośnie, a wraz z nią – doświadczenie życiowe.
Kobiety spod tego znaku szybko znajdują swoje szczęście, ale jeszcze szybciej tracą je, jako że szybko zanika u nich zainteresowanie partnerem. Nadchodzi czas podejmowania poważnych i przemyślanych decyzji. Z biegiem lat ustatkowują się i zakładają stabilną rodzinę, znajdują miłość i pieniądze w jednej osobie. Często partner kobiety-Strzelca jest innej narodowości lub pochodzi z drugiego kraju.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 21785
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195651 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.