Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Subtelny znak Wagi   Data: 14 wrzesień 2006
Wstęp:


Zawartość:

Subtelny znak Wagi

24 września – 23 października

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: męski, powietrzny, kardynalny.
Władca: Wenus i Chiron w retrogradacji.
Egzaltacja: Saturn i Uran w retrogradacji.
Excil: Mars i Pluton w retrogradacji.
Fall: Słońce.
Konstytucja: asteniczna lub atletyczna. Proporcjonalna budowa ciała, elegancka i ładna (szczególnie u kobiet) figura. Twarz owalna, subtelna o pięknej karnacji i czarujących rysach. Delikatna skóra. Nos prosty. Kolor oczu i włosów zależy od miejsca urodzenia, w pasie środkowym są jasne, a na północy – ciemne. Okrągły, niewielki podbródek. Nogi zgrabne, ręce szczupłe.
Temperament: sangwiniczny.
Pozytywne cechy charakteru: pokojowość, dyplomacja, intuicyjność, dążenie do kompromisu, upodobanie do harmonii, idealizm, romantyczność, przyjacielskość, unikanie konfliktów, uprzejmość, takt, delikatność, sprawiedliwość, szlachetność, lekkość, subtelność, pociąg do tego, co piękne, potrzeba posiadania partnera.
Negatywne cechy charakteru: brak wiary we własne siły, niestałość, brak równowagi, zmienność, nadwrażliwość, słaba wola, oderwanie od realności.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: okolica pachwin, macica, pęcherz moczowy, nerki, uda, skóra, układ krwionośny.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała, Choroby związane z przemianą materii.
Metal: miedź.
Minerały: jako talizman – pomarańczowy topaz. W ogóle: hiacynt, pomarańczowy korund, diament, kryształ górski, koral. Specyfika: dla urodzonych od 24 września do 3 października – turkus, od 4 do 13 października – turkus i nefryt, jadeit, pomarańczowy karneol, od 14 do 23 października – złoty topaz i beryl.
Flora: buk, daktyl, cytryna, oliwka, rzeżucha wodan, lilia, biała róża, fiołek, krokus, melisa, truskawka, ambra, mech, groch, rośliny trawiaste, ryż, ogórki, rzodkiewka, sałata, cebula, owoce cytrusowe, czarna porzeczka, żurawina, borówka.
Fauna: osioł, świnia, koza, owca, wszystkie duże i piękne ptaki – paw, bażant, gęś, kuropatwa.
Mikroelementy: fosforan sodu.
Witaminy: E, C.
Liczby: 6, 8, 12.
Dzień: piątek.
Kolor: czerwono-pomarańczowy i zielono-granatowy.
Państwa i regiony: Argentyna, Australia, Japonia, Chiny, Indochiny, Birma, Tybet, Egipt, Libia, Austria, Łotwa.
Miasta: Charleston, Johannesburg, Antwerpia, Frankfurt nad Menem, Wenecja, Linz, Lizbona, Nottingham, Midlton, Wisbaden,
Krótka informacja
Aktywność Wag ukierunkowana jest na osiągnięcie spokoju. Wyróżnia je właśnie pokojowość, dążenie do unikania kłótni i sprzeczności droga kompromisów i umów. To osoby uczciwe, szczere, dążące do harmonii pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym. Z reguły są miłe i przyjemne.
Charakter Wag jest romantyczny, lekki, czasami lekkomyślny i dwoisty. Zdarza się, że są chytrzy i sprytni, co sprzyja sukcesom na polu dyplomacji. Z natury są to ludzie spokojni, uczciwi, życzliwi, otwarci w razie potrzeby. Zawsze pełni współczucia dla innych, gdyż są bardzo wrażliwi. Nieustannie zakochani w kimś lub czymś, nie znoszą sporów i kłótni, różnicy zdań i ostrych konfrontacji. Lubią natomiast życie towarzyskie i działalność społeczną, muzykę i sztuki piękne.
Utrzymując kontakty z ludźmi, którzy znajdują się pod silnym wpływem znaku Wagi należy rozmawiać z nimi miękko, spokojnie, w sposób opanowany, logiczny i uargumentowany, nigdy nie podnosząc tonu i w miarę możliwości utrzymywać niski tembr głosu. Oni zawsze są wdzięczni za okazaną uprzejmość lub przysługę i nigdy tego nie zapominają. Największe wrażenie wywiera na nich pierwsze spotkanie i pierwsza rozmowa.
Ludzi spod znaku Wagi pociąga działalność społeczna, oni nieustannie dążą do pracy w grupie lub współpracy. Stanowi to w ich przypadku podstawowy sens życia. Wagi zwykle są utalentowane, rozwinięte, ale podatne na pierwsze wrażenie, które nierzadko bywa mylące. Ich wysokie dążenia mają czysto teoretyczny charakter, a jako praktycy zwykle są słabi i unikają wysiłku fizycznego. Z powodu braku wiary w siebie i siły przebicia potrzebują silnego i energicznego partnera. Jeśli nawet osiągają wysoką pozycję społeczną i materialną, to przede wszystkim dzięki pomocy innych osób, szczególnie partnerów w każdym znaczeniu tego słowa.
Pod znakiem Wagi rodzą się ludzie, którzy później realizują się w profesjach związanych z nauką, literaturą, poezją, matematyką, prawem, sztukami plastycznymi, pedagogiką, wychowaniem i wymagających fantazji, wyobraźni, wynalazczości, taktu, dyplomacji, ambicji. Wagi to dobrzy psycholodzy, socjolodzy i adwokaci.
Osoby spod tego znaku to szerzy przyjaciele i wspaniali partnerzy, ale w życiu rodzinnym często spotykają ich nieszczęścia.
Teraz scharakteryzujemy oddzielnie mężczyzn i kobiety spod znaku Wagi

Mężczyzna-Waga

Mężczyźni-Wagi w większości wypadków są uprzejmi i uczciwi. Cechuje ich wesołość, lekkość, lekkomyślność i płochość. Ale pustkę wewnętrzną i próżność umiejętnie maskują życzliwością. Starają się unikać wszelkich konfliktów, obchodzą ostre kanty, nigdy nie podgrzewają atmosfery, gdyż splamiona reputacja lub utrata prestiżu jest dla nich zbyt bolesna. Sztukę życia opanowują już w dzieciństwie. Od społeczeństwa oczekują uznania, jako że dążą do sławy. Nie znoszą niepowodzeń i materialnych trudności. Także bardzo źle znoszą utrudnienia, przeszkody, obciążenie fizyczne i zmęczenie, jako że w istocie rzeczy są leniami.
Odmawiają każdej walki nawet za cenę rezygnacji z własnych przekonań. Nie są zdolni do heroizmu, a swoje życiowe stanowiska w razie potrzeby zmieniają spokojnie i z łatwością. Ale tym nie mniej są beniaminkami losu.
Mężczyźni-Wagi dążą do wygód i komfortu i wykorzystują do tego każdą sprzyjającą sytuację. Najsilniejszą siłą napędową w ich wypadku są ambicje, które wiodą ich do sukcesów, najczęściej w drugiej połowie życia.
Z reguły dość wcześnie zawierają małżeństwo, jako że nie znoszą samotności. W każdym bądź razie partnerzy są im potrzebni jak powietrze. Żony szukają bogatej lub przynajmniej dobrze sytuowanej, jako że marzą o życiu w komforcie. Zdrady raczej nie wybaczają i jeśli do niej dojdzie małżeństwo kończy się rozwodem. Potrzebują harmonii duchowej, ale przeszkadza im w jej osiągnięciu zazdrość.

Kobieta-Waga

Kobiety-Wagi są bardzo kobiece, łagodne i delikatne. Są mistrzyniami w sztuce prowadzenia słownych gierek, mają wrodzony talent dyplomatyczny i wyjątkową umiejętność likwidowania wszelkich drażliwy sytuacji.
Ich urodę ceniono już w starożytności. Za przykład mogą służyć najlepsze wizerunki bogini Wenus, żaden mężczyzna nie mógł oprzeć się ich czarowi. Kobiety-Wagi to ulubienice Fortuny. Uwielbiają zewnętrzny blichtr, komfort, przepych, wygodę, drogie przedmioty i biżuterię. Nie każdego mężczyznę stać na kobietę spod tego znaku. Jedynym wyjątkiem jest tu sytuacja, kiedy swego partnera w miłości wybiera ona sama. W każdym bądź razie współczesne „kusicielki” spod tego znaku, mając tak wysokie wymagania, kosztują swoich wybraków znacznie drożej, niż ta bogini, która była okryta jedynie pianą z morskich fal.
Od wczesnej młodości dziewczyny te mają nieskończoną ilość wielbicieli i tyle samo propozycji małżeństwa. Dość wcześnie poznają wszystkie uroki miłości i namiętności, a do czterdziestki mają bogate doświadczenia we wszystkich kwestiach dotyczących małżeństwa, rozwodu, alimentów. Inaczej być nie może. Ich największe marzenie – być kochaną.
Te „delikatne istoty”, „cudowne stworzenia”, „boskie twory”, jak o nich pisali poeci wszystkich czasów, rzeczywiście umieją cieszyć się życiem i obdarowywać tą radością innych. Ich miłosna gra zaczyna się od niewymuszonej uwertury otulonej nieprzeniknioną dymną zasłoną, a kończy się dopiero za progiem kościoła, jeśli właśnie tego one chcą.
Zanim zdobędą dostateczną ilość doświadczeń w sztuce olśniewania kobiety-Wagi robią sporo błędów, ale i tak ciągle dążą do nowych związków, co spowodowane jest strachem przed samotnością. I znajdują wciąż nowe szlachetne dusze, rycerzy i dżentelmenów, którzy je rozpieszczają, troszczą się o nie, pocieszają je i żenią się nimi. Czas w żaden sposób nie wpływa na ich cudowne kształty – jakie one były przed utratą dziewictwa, takie i pozostają.
Między 30-35 rokiem życia możliwe poważne problemy w życiu osobistym, z reguły z własnej winy. Przyczyną tego może być słaba wola, nadwrażliwość i nieumiejętność panowania nad emocjami.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 30558
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195603 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.