Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Rytuały i atrybuty niezbędne do pracy z runami   Data: 16 grudzień 2014
Wstęp:
Aby praca z runami była bardziej efektywna, przynosiła lepsze rezultaty, działała szybciej i nie stanowiła zagrożenia dla wykonującego ją, trzeba zachowywać tradycję i stosować pewne rytuały i atrybuty. Zaczniemy od tych, które zapewniają ochronę energetyczną podczas wykonywania skryptów i talizmanów.

Zawartość:
I tak:
– po pierwsze: praca z runami musi przebiegać w spokojnym, oczyszczonym z negatywnych wpływów pomieszczeniu lub na łonie natury. Najbardziej nadaje się do tego pokój, który jest specjalnie przeznaczony do tego rodzaju pracy, wypełniony Twoją osobistą pozytywną energią. Jeśli nie masz takiego pokoju, może to być dowolne inne ustronne miejsce w domu (stół w kuchni, biurko itp.), ale wówczas przed przystąpieniem do pracy, należy je oczyścić z postronnych wibracji. Rytuałów oczyszczających jest wiele, osobiście najchętniej korzystam z Oczyszczania domu. Choć rytuał nazywa się „Oczyszczanie domu”, to można go stosować również w biurach i innych pomieszczeniach. Usuwa wszelkie negatywne energie, nawet te nagromadzone od lat. Stosują go do dziś starsze kobiety mieszkające na poleskich wsiach. Pora jego wykonania nie ma większego znaczenia, z tym, że w zależności od wielkości mieszkania trzeba poświęcić na jego wykonanie od 2 do 5 godzin. Oczywiście jeśli stosujemy go do jednego pomieszczenia czas znacząco się skraca.
Do jego wykonania potrzebujemy:
– świec w ilości odpowiadającej ilości pomieszczeń w mieszkaniu (wliczamy w to łazienkę, toaletę, balkon, jeśli traktujemy go jako powierzchnię użytkową, schody, jeśli są one wewnątrz naszego mieszkania), jeśli oczyszczamy jedno pomieszczenie wystarcza jedna świeca;
– około 10 g soli lub większa szczypta dla jednego pomieszczenia
kilkadziesiąt niewielkich karteczek papieru albo cztery w przypadku jednego pomieszczenia.
Zaczynamy od pierwszego pomieszczenia, które znajduje się po prawej stronie od drzwi wejściowych. Na środku umieszczamy w bezpieczny sposób zapaloną świecę, następnie w każdym kącie kładziemy jedną karteczkę papieru i sypiemy na nią szczyptę soli. Możemy przy tym mówić swoją ulubioną modlitwę, mantrę lub po prostu prosić o pomoc Siłę Wyższą. Kiedy świeca pali się, a sól leży w każdym kącie, przechodzimy do następnego pomieszczenia i postępujemy tak samo, potem do następnego, aż w każdym pomieszczeniu łącznie z łazienką i korytarzem pali się świeca i leży w kątach sól. Zwracam uwagę, że w dzisiejszym budownictwie nie każde pomieszczenie ma cztery kąty. Mój korytarz ma ich dziesięć. Dotyczy to załamań ścian, natomiast nie musimy przesuwać mebli. Sól możemy położyć na szafie, jeśli stoi ona w kącie lub na obudowie wanny, jeśli taka została zrobiona.
W przypadku oczyszczania jednego pomieszczenia powyższe czynności ograniczamy tylko do niego.
Uwaga: nie zostawiamy domu bez nadzoru. Musimy być obecni i sprawdzać jak palą się świece. Zwróćmy uwagę na te, które przy paleniu kopcą, skrzą się lub wydzielają sadzę. W takim pomieszczeniu warto rytuał powtórzyć po siedmiu dniach, gdyż zgromadziło się w nim szczególnie dużo złej energii, nie musimy tego wtedy robić w całym domu.
Świece muszą wypalić się do końca, czyli zgasnąć samoistnie. Zbieramy wtedy ogarki, jeśli takie są, karteczki z solą (zagwarantują one, że ani szczypta nie zostanie jej w pomieszczeniu) i powierzamy to wodzie. W całości rytuał można powtarzać nie częściej niż raz na kwartał. W odniesieni do jednego pomieszczenia możemy wykonywać go częściej.
– po drugie: najlepszy rezultat osiągniemy, gdy skrypty i talizmany runiczne wykonujemy podczas pełni lub nowiu Księżyca. Można też wybrać inną, ale z jakichś względów znaczącą dla Ciebie Czytelniku datę (np. urodziny, ważna rocznica itp.).
– po trzecie: osoba pracująca z runami powinna cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym. Ważne też jest, aby w ostatnim czasie nie przeżywała ona (choćby w ciągu ostatnich dwóch-trzech dni tak, żeby Księżyc mógł zmienić swoje położenie i znaleźć się w innym znaku Zodiaku) negatywnych emocji, silnego stresu, kłótni, napięć, dużych zmartwień itp. Jeśli takie się zdarzały, należy koniecznie dokonać oczyszczenia z nich zgodnie z dowolnie wybranym przez siebie rytuałem. W tym wypadku proponuję następującą procedurę.
Oczyszczający ogień
Rytuał ten stosujemy w celu oczyszczenia swego ciała fizycznego i ciał subtelnych z negatywnej energii. Wykonujemy go wtedy, gdy czujemy taką potrzebę bądź, gdy wymaga tego sytuacja. Najodpowiedniejszą porą doby jest wczesny poranek lub zmierzch. Potrzebne tutaj będą:
– trzy niebieskie świece;
– trzy fioletowe;
– sześć identycznych świeczników (mogą to być też talerzyki lub podstawki pod filiżanki),
– olejek aloesowy (może być świeży sok wyciśnięty z aloesu);
– własna fotografia.
Na początku należy namaścić każdą ze świec olejkiem i nadać im moc poprzez wypowiedzenie (głośno lub w myślach) następującej inwokacji:
„Naładowuję cię siłami ognia, wody, powietrza i ziemi,
naładowuję cię siłami Wschodu, Południa, Zachodu i Północy,
naładowuję cię siłami prawości, miłości, mądrości i stałości.
Oczyść mnie ze zła wszelkiego i chroń ode złego.
Niech tak się stanie!”
Następnie wstaw świece do świeczników lub podstawek, tak by utworzyły krąg. Zadbaj o to, by świece były ustawione naprzemiennie pod względem koloru, tak aby dwie w takim samym kolorze nie sąsiadowały ze sobą. W środku tego kręgu umieść swoją fotografię. Teraz zapal świece zaczynając od niebieskiej. Świece muszą dopalić się do końca, choć Ty nie musisz być przez cały czas obecny, o ile zadbałeś o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Po zakończeniu rytuału fotografię umieść w bezpiecznym, niewidocznym miejscu.
– po czwarte: przed przystąpieniem do pracy należy zgromadzić pod ręką wszystkie potrzebne atrybuty. Należą do nich: świece, kadzidełko, dzwoneczek, szpada lub jej odpowiednik do wykreślenia znaków Portalu. Ważne też jest, by strój, w którym pracujemy był wygodny, luźny i wykonany z naturalnych materiałów. Zaawansowani runolodzy mają do tego celu specjalną szatę wykonaną z lnu lub bawełny, choć nie jest to obowiązkowe.
Teraz kilka słów na temat inicjacji. Jest to najważniejszy rytuał jaki należy wykonać przy sporządzaniu skryptów runicznych. Niestety, nie wolno opisywać ich szczegółowo w ogólnie dostępnej publikacji. Owszem, kilku autorów, w tym i ja, i Kolesow próbowaliśmy je opisywać naszych książkach, ale pomimo wielu korekt i poprawek, w każdym takim opisie (niezależnie od jego autora) wkradał się błąd. Był to dla nas, piszących o runach, jednoznaczny sygnał, że nadal nie wolno takich informacji upubliczniać. Wolno je jedynie przekazywać w kontakcie bezpośrednim nauczyciel – uczeń, podobnie jak w Reiki. Natomiast niezależnie od tego warto wiedzieć i pamiętać, że działania w rytuale inicjacji (jak również i w każdym innym rytuale) powinny przebiegać w następującej kolejności:
zwrot (inwokacja przywołanie) do Kosmosu (Pana Boga, Absolutu, Siły Wyższej, konkretnego egregoru) w dowolnej, zwyczajowej, wygodnej dla Ciebie formie, żeby zgłosić swoje pragnienie i gotowość do wykonania rytuału;
konfiguracja (otwarcie) przestrzeni – kreślenie runicznych Znaków Portalu lub innych symboli, jeśli pracujesz nie w runicznym lub w mieszanym systemie oraz wypowiadanie magicznych słów-zaklęć przywołujących siły, z którymi pracujesz i do pomocy których się odwołujesz, żeby ochronić się od niepotrzebnych wpływów środowiska zewnętrznego i ustabilizować pole w konfigurowanej przestrzeni. Symbole należy kreślić ręką lub magiczną szpadą;
praca z obiektem: najpierw zwracamy się do obiektu (wykonanego wcześniej skryptu, talizmanu itp.) i do sił, które nim władają z prośbą o pomoc, następnie precyzyjnie określamy zadania, jakie chcemy aby wykonywał lub pełnił dany przedmiot, a na koniec z całym przekonaniem, że będą one spełnione, dziękujemy mu;
naniesienie symboli widzialnych lub niewidzialnych, jeśli jest taka konieczność, najczęściej stosowanym symbolem jest tzw. runa indywidualna, którą w dowolny sposób egregor runiczny przekazał runologowi (taka runa może się np. przyśnić, objawić w trakcie medytacji itp.);
– umocnienie naniesionych symboli. W razie potrzeby robi się to przy pomocy tajnych znaków, o których więcej w rozdziale 7. „Tajne znaki”;
zamknięcie przestrzeni, to znaczy wykreślenie zastosowanych znaków w odwrotnej kolejności niż przy otwieraniu przestrzeni. Ta część inicjowania skryptów runicznych jest bardzo istotna, tak samo zresztą, jak przy innych rytuałach, w których otwieramy przestrzeń, gdyż jej nie zamknięcie grozi tym, że pozostanie otwarty kanał z bytami subtelnymi i wkrótce w naszym życiu mogą pojawić się „nieproszeni goście” z niewidzialnej strony świata.
Podczas rytuału używa się pewnych atrybutów i są one bardzo ważne, gdyż zapewniają ochronę podczas pracy z energiami subtelnymi. Należą do nich:
świeca, która służy jako pomoc podczas koncentracji uwagi i ułatwia dostrojenie wzroku do odpowiedniej „fali”, a także „spala” w swoim ogniu ewentualne negatywne energie, jakie mogą się pojawić przychodząc zarówno z tego świata, jak i z planu astralnego. W tym celu można używać w zasadzie każdej świecy, która się podoba, choć tradycja przekazuje, że najskuteczniejsze są świece odlane z naturalnego wosku. W żadnym wypadku nie powinieneś tylko używać Czytelniku świec w czarnym kolorze, gdyż siły, jakie przy ich pomocy niechcący możesz wezwać na pewno będą chciały Tobą zawładnąć, a odesłać je z powrotem jest bardzo trudno!
kadzidełko stosuje się przede wszystkim do oczyszczenia i uświęcenia przestrzeni, jeśli praca z runami przebiega w pomieszczeniu. Można nim także kreślić w powietrzu niewidzialne symbole (Znaki Portalu lub dowolne inne). Aromat kadzidełka dobiera się zgodnie ze swoimi upodobaniami, choć i tu stare przekazy informują, że najskuteczniejsze są te, które zostały wykonane z surowców rodzimych, czyli roślin występujących w pobliżu miejsca zamieszkania runologa (osobiście stosuję kadzidełka z naszych iglaków – jałowcowe lub sosnowe);
dzwoneczek służy do wydobycia monotonnych dźwięków, pomagający wejść w stan alfa, a także jak mówiono dawniej „dla odegnania złych duchów”, czyli tych bytów, które zamiast pomagać, chcą Ci zaszkodzić Czytelniku. Dzwoni się nim stosując formułę 3 dzwonki, przerwa, 5 dzwonków, przerwa, 3 dzwonki, co odpowiada starożytnemu zaklęciu „abrakadabra”, o którym wiele napisano w literaturze dotyczącej kabalistyki*.
* Więcej wiadomości o tym znajdzie Czytelnik w książce „Wprowadzenie do magii” E. Kolesowa. Patrz informacje na końcu książki (przyp. wyd.).
– magiczna szpada: kreślimy nią Znaki Portalu lub inne, które stosujemy do otwarcia i konfiguracji przestrzeni oraz do jej zamknięcia. Jeśli ma ona drewnianą lub metalową rękojeść, można trzymać ją po prostu w ręce, choć tradycja zaleca branie jej poprzez rękawicę (najlepiej białą). Kreślenie symboli przy pomocy szpady wzmacnia efekt, dlatego że to, co ostre bardziej sprzyja kumulacji wiązki energii, niż palce ręki. Funkcję takiej szpady może również z powodzeniem pełnić leszczynowa gałązka, ścięta podczas pełni Księżyca w okresie od października do stycznia.
obiekt może być zarówno materialny (obrus, runy, talizman, kartka ze skryptem runicznym itp.), jak i niematerialny (życzenie, prośba, marzenie). Technika pracy w każdym wypadku pozostaje taka sama.
Jeszcze raz przypomnę, że nawet nie zainicjowane skrypty runiczne będą działać, ale dokonanie rytuału uświęcenia znacząco wzmacnia zarówno siłę ich oddziaływania, jak i jej długotrwałość.
 
 
 
© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.

Statystyka:
Przeglądano: 2442
Powrót
Dalej
 
28 styczeń 2022
18529269 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2022 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.