Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Rozkłady Tarota   Data: 31 styczeń 2006
Wstęp:

Rozkłady Tarota

Ilość rozkładów stosowanych w Tarocie jest ogromna, a wciąż pojawiają się nowe. Tutaj zamieszczamy kilka, naszym zdaniem ciekawych, rozkładów zaczerpniętych z przygotowywanej do druku kolejnej książki Hajo Banzhafa „Klucze do Tarota”. O ich wartości stanowi nie tylko to, że są nowe, ale i to, że ich interpretacja została opisana krok po kroku.Zawartość:

Rozkłady Tarota

Ilość rozkładów stosowanych w Tarocie jest ogromna, a wciąż pojawiają się nowe. Tutaj zamieszczamy kilka, naszym zdaniem ciekawych, rozkładów zaczerpniętych z przygotowywanej do druku kolejnej książki Hajo Banzhafa „Klucze do Tarota”. O ich wartości stanowi nie tylko to, że są nowe, ale i to, że ich interpretacja została opisana krok po kroku.

Następny krok

Temat Krótkoterminowe propozycje, co powinno się uczynić w najbliższym czasie
Stopień trudności 1
Liczba kart 4
Typowe pytania Jaki będzie mój następny krok?
Specyfika Rozkład do często zadawanych kartom pytań. Idealny, żeby pozwolić Tarotowi na prowadzenie się do celu

Ten rozkład jest łatwo i często mylony z Krzyżem. Chociaż oba są do siebie podobne, jednakże w swoim znaczeniu zupełnie odmienne. Podczas gdy Krzyż daje zasadnicze przesłanie i długoterminowe prognozy, to przy Następnym kroku chodzi rzeczywiście tylko o krok z wielu i tylko o najbliższą przyszłość.
Jeśli pozwolisz, by Tarot towarzyszył Ci w drodze do celu lub pomógł w poszukiwaniu drogowskazu, jak przejść przez skomplikowany odcinek drogi, powinieneś wybrać ten rozkład, który co prawda, wskaże Ci, co należy najpierw uczynić, a nie dokąd owa droga Cię zaprowadzi. Chcąc znać jej zakończenie, musisz wpierw wybrać inny rozkład, na przykład: Krzyż celtycki, Tajemnicę Najwyższej Kapłanki lub Drogę. Następny krok pokaże Ci połączenie z tymi poszczególnymi etapami podczas drogi. Tu przesłanie kart ogranicza się przeważnie do krótkiego okresu czasu, rzadko więcej niż 14 dni. Ten rozkład świetnie nadaje się w sytuacjach, kiedy dość często rozkładasz karty w związku z jakimś problemem, żeby otrzymać nowy impuls. W dodatku Tarot sam mówi Tobie, kiedy znów powinieneś położyć karty. Do rozkładu musimy wylosować 4 karty:
 


3

 

 

 

 


1

 

2

 

 

 

 


4

 

Znaczenie poszczególnych miejsc:
1 – sytuacja wyjściowa; tu znajduje się teraz pytający,
2 – to, co obecnie nie jest ważne; z tym nie wiążemy naszych obaw czy nadziei;
3 – to, co jest ważne,
4 – taki jest następny krok; takie będzie nasze doświadczenie; określony czas, kiedy powinniśmy postawić nowy rozkład.
Sposób postępowania przy interpretacji:
Karty 1 i 4 pokazują, skąd i do czego prowadzi następny krok – ale tylko następny krok, nie cała droga. Dlatego nie utożsamiaj karty 4 z końcowym rezultatem. Ona pokazuje tylko kolejny przystanek, w związku z tym nie należy przypisywać jej żadnego nadmiernego znaczenia. W pierwszej kolejności, karta ta mówi, kiedy powinno się położyć rozkład następnym razem, ponieważ ta pozycja wyznacza opisany tutaj krok. To moment, w którym zebraliśmy doświadczenie i właśnie tu ukazana jest chwila „w zatrzymaniu”. Najważniejsza karta leży na pozycji 3. Ona pokazuje, co warto dostrzec w tym czasie, kiedy robisz następny krok. Karta 2 jest z pewnością swego rodzaju ostrzeżeniem przed marnowaniem energii, na to, co nie jest ważne, ponieważ wskazywane tu doświadczenie, podczas tego kroku, na pewno się nie zdarzy.


Plan

Temat Plan, jak osiągnąć wyznaczony cel.
Stopień trudności
2
Liczba kart 5
Typowe pytania Jak mogę osiągnąć swój cel? Co mogę zrobić, by mieć porządek, więcej radości, pieniędzy itd.? Co mogę zrobić, by zdobyć jego / ją?
Specyfika Rozkład dający bardzo praktyczne rady.

Plan rozjaśnia określone zamiary i pokazuje czy i jak upragnione życzenia mogą się urzeczywistnić. Do rozkładu musimy wylosować 5 kart:


 


2

 

3

   

 

1

 

   


5

 


4


Znaczenie poszczególnych miejsc:
1 – ocena sytuacji; charakterystyczne przesłanie lub ważna wskazówka dotyczące planu,
2 – nieświadomie działająca siła pytającego,
3 – zewnętrzne zastrzeżenia lub przekonania,
4 – to się nie uda,
5 – to się uda.
Sposób postępowania przy interpretacji:
Zacznij od miejsca 1, żeby dowiedzieć się, jak wyglądają sprawy lub jakie wskazówki już na samym początku daje pytającemu Tarot. Miejsce 2 pokazuje, co pytającego nieświadome porusza, jakie jest jego wewnętrzne nastawienie do sprawy: optymistyczne, niepewne, konstruktywne czy destruktywne. Miejsce 3 odzwierciedla odzew, pomoc lub opór, pochodzący z zewnątrz. Pozycja 4 wskazuje, przed czym Tarot ostrzega, gdyż takie zachowanie jest niewłaściwe, daremne lub po prostu nie jest na nie odpowiednia pora, podczas gdy miejsce 5 pokazuje, co może być dobre. Znaczenie piątej karty należy potraktować jako „dobrą radę”. Naturalnie, Tarot może także pokazać, że plan się teraz nie urzeczywistni lub nie ma żadnych perspektyw. W takich przypadkach, pamiętaj, iż karty pokazują obecną sytuację. Oczywiście, może z niej wyniknąć całkiem inny obraz, kiedy zapytasz na nowo o to samo karty za pół roku.

Droga

Temat Najlepszy
sposób postępowania, by osiągnąć wyznaczony cel.
Stopień trudności
3
Liczba kart 7
Typowe pytania Co mogę zrobić, żeby osiągnąć cel? Jak mogę znaleźć mieszkanie, życiowego partnera, lepsze stanowisko itd.? Co mogę zrobić, żeby być zdrowym, zadowolonym itd.?
Specyfika Rozkład wskazujący szanse i perspektywy i pokazujący wyraźnie, jak można coś osiągnąć.

Droga pokazuje istniejące możliwości, jak osiągnąć upragniony cel, zachowanie pytającego i co on (zamiast tego, co dotychczas) w przyszłości robić powinien. Do rozkładu musimy wylosować 7 kart:

 

 

 

1

 

 

 

 

2

 

7

 

 

 

3

 

6

 

 

 

4

 

5Znaczenie poszczególnych miejsc:
1 – to można osiągnąć; obecne szanse,
Lewa kolumna pokazuje dotychczasowe zachowania na następujących poziomach:
2 – to, w co pytający wierzył do tej pory, od czego dotąd wychodził,
3 – to, na co pytający był przeczulony do tej pory; jak radził sobie z problemami,
4 – to, jak pytający działał na inne osoby i jakie robił wrażenie,
Prawdopodobnie pozory, za którymi utknął pytający:
7 – świadome stanowisko; to co powinien sobie uświadomić,
6 – emocjonalne zachowanie; z takimi odczuciami powinien liczyć się pytający i się na nie otworzyć,
5 – zewnętrzna postawa; sposób, w jaki powinien zachowywać się pytający; to, co powinien zrobić i rozpoznać.

Sposób postępowania przy interpretacji;
Po pierwsze oceń ogólny stan wynikający z karty na miejscu 1. Czy zamiar jest obiecujący? Czy opłaca się iść tą drogą? Jeśli nie, to znaczy, że upragniony cel jest nieosiągalny lub być może nie jest to właściwa pora, by go urzeczywistnić. W takim przypadku, pytanie powinno zostać jeszcze raz zadane w późniejszym okresie.
Jeśli natomiast, pojawiły się korzystne i warte starania szanse i możliwości, należy szczegółowo przypatrzeć się poszczególnym poziomom, żeby dowiedzieć się, gdzie i w jakiej mierze są konieczne i wskazane zmiany. Porównaj karty 2 i 7 (świadome stanowisko), 3 i 6 (emocjonalne zachowanie), jak i 4 i 5 (zewnętrzne zachowanie). Szczególną ważność ma tu karta na pozycji 6, ponieważ pokazuje to, co pytający powinien konkretnie uczynić.

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 20171
Powrót
Dalej
 
18 styczeń 2020
17042181 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.