Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Reiki jako sposób na otwarcie czakr   Data: 03 marzec 2006
Wstęp:

Reiki jako sposób na otwarcie czakr

Pewnego razu z przyjaciółmi naczytawszy się ezoterycznej literatury postanowiliśmy zmierzyć sobie nawzajem czakry. Było nas troje i pomiary robiliśmy kolejno...Zawartość:

Reiki jako sposób na otwarcie czakr

Pewnego razu z przyjaciółmi naczytawszy się ezoterycznej literatury postanowiliśmy zmierzyć sobie nawzajem czakry. Było nas troje i pomiary robiliśmy kolejno. Kiedy na mnie przyszła kolej być „doświadczalnym królikiem”, zamknęłam oczy, żeby nikogo nie krępować i nie naruszać „czystości” eksperymentu swoimi nieoczekiwanymi reakcjami. Moja przyjaciółka wzięła wahadełko i rozpoczęło się badanie. Choć byłam bardzo ciekawa, leżałam cichutko jak myszka, starając się w żaden sposób nie okazywać swoich emocji. Po kilku minutach usłyszałam zdziwiony okrzyk swojej „badaczki” i wołanie, by nasz trzeci towarzysz podszedł i zobaczył, dlatego że „czegoś takiego jeszcze nikt, nigdy nie widział”. Zmusiło mnie to do otwarcia oczu i zobaczyłam, że na poziomie mojej klatki piersiowej wahadło zatacza ogromne kręgi (o promieniu ponad 50 cm), a w dodatku wciąż powiększające się i powiększające się. Otworzyłam usta, żeby zadać pytanie, lecz nie zdążyłam nic powiedzieć, gdyż usłyszałam: „Wszystkie pytania potem, teraz kontynuujemy badania”.
Znów zamknęłam oczy, lecz po chwili ponownie musiałam je otworzyć, dlatego że usłyszałam kolejny okrzyk o podobnej jak poprzednio treści. Ale tym razem wahadełko, na poziomie brzucha, obracało się w drugą stronę i zataczało kręgi o wyjątkowo małym promieniu. Pomiary pozostałych punktów tak ostrych reakcji wśród moich przyjaciół nie wywoływały.
Potem opowiedziano mi, że najprawdopodobniej mam zamkniętą trzecią czakrę i ponieważ energia nie może przepływać przez moje ciało prawidłowo, to znaczy bez przeszkód, to w ramach kompensacji czwarta czakra osiągnęła ogromne rozmiary. Oczywiście, bardzo chciałam, żeby wszystko u mnie było otwarte i pracowało tak, jak trzeba. Dlatego zdecydowaliśmy, że niezbędny jest mi seans Reiki, co też natychmiast zrobiliśmy. W trakcie jego trwania miałam interesujące i wyraziste wizje, ale najważniejsze zaczęło się potem…
Był już późny wieczór. Zdecydowaliśmy się rozejść do domów. Minęło 15 minut od zakończenia seansu Reiki. Na ulicy nagle zrobiło mi się niedobrze (najpierw słabo, a potem zaczął boleć brzuch). Wydawało mi się, że umieram, na szczęście mój kolega dał mi prostą, lecz genialną radę: „Patrz na gwiazdy”. Spojrzałam na niebo – chmur nie było, a gwiazdy jak złote kropelki wisiały wysoko nad moją głową. Miałam wrażenie, że coś mnie „wciąga” w tą nieskończoną przestrzeń, a jednocześnie ból zaczął koncentrować się w jednym punkcie dopóki nie zwymiotowałam jakąś dziwną, czarną i lepką masą. Sytuacja powtórzyła się kilka razy – spojrzenie w górę, kolejna fala nudności i wymioty. W końcu poczułam, że ból ustąpił i mi „odpuściło”. Tak zakończył się ten wieczór.
Następnego dnia ponownie spotkaliśmy się w tym samym składzie. Wszystkich zainteresowały moje wczorajsze „przeżycia” i chcieli sprawdzić, jak się to ma do pomiarów. Żeby zachować takie same warunki eksperymentu ponownie położyłam się z zamkniętymi oczami (oczywiście badania także przeprowadzała ta sama osoba). Jaki uzyskaliśmy rezultat? Otwarta (ją bardzo ładnie moi przyjaciele nazwali „nowonarodzona”) trzecia czakra i nieco mniejsza, choć nadal niemała, czwarta. No i oczywiście znacznie więcej energii we mnie i doskonały nastrój.

Komentarz
To, że człowiek istnieje nie tylko jako ciało materialne od dawne nie jest już tajemnicą. Już w starożytnych Indiach czy Chinach (choć nie tylko tam) kilka tysięcy lat temu powstało przekonanie o tym, że człowiek jest zbudowany w dość złożony sposób. Nie podejmuję się opowiedzieć tu o tym szczegółowo, tym bardziej, że na ten temat jest dużo specjalistycznej i szczegółowej literatury (niektóre z tych książek podaję w spisie literatury polecanej na końcu książki). Tym niemniej ogólne informacje w kontekście opisanej powyżej historii uważam za niezbędne.
I tak, oprócz fizycznego człowiek posiada jeszcze i inne, niewidoczne dla oczu tak ciała nazywane subtelnymi (jest ich kilka) i centra energetyczne, przy pomocy których owe ciała subtelne, a w ostatecznym rozrachunku także i fizyczne wymieniają się energią z otaczającą nas przestrzenią. Bardzo ważną sprawą jest to, że dla harmonicznego i zdrowego stanu wewnątrz naszego ciała owe centra energetyczne powinny mieć prawidłowe i płynne związki pomiędzy sobą. Kanały łączące te centra ze sobą przechodzą wewnątrz kręgosłupa.
Ludzie obdarzeni zdolnościami do ponadprzeciętnego odbioru, to znaczy ci, którzy odbierają świat w inny sposób, niż przeciętna osoba, opisują ciała subtelne jako mniej cielesne niż zwykła materia formacje otaczające ciało fizyczne, zaś centra energetyczne jako wiry, których subtelna część wnika w głąb ciała człowieka Centra te kręcą się jak koła, wsysając w siebie energię. Prawdopodobnie z tego względu w swoim czasie nadano im nazwę czakr (słowo to w sanskrycie oznacza właśnie koło).
Ilość podstawowych czakr – siedem. Zapewniają one przepływ największych strumieni energii przez podstawowe centra życiowe człowieka. Czakr uzupełniających jest znacznie więcej (one z kolei rozprowadzają energię po całym ciele). Każda czakra wypełnia nie tylko podstawową funkcję rozdzielania energii, ale i realizuje znacznie bardziej subtelne i różnorodne zadania związane z psychicznymi i innymi wzajemnymi oddziaływaniami w naszym organizmie.
Należy przy tym nadmienić, że istnieje podział czakr na nieparzyste (1 i 7 czakra) oraz parzyste (2,3,4,4,6 czakra), jak też rozróżniamy wrażliwe aspekty czakr (miejsca projekcji czakr na powierzchnię ciała), wolicjonalne aspekty czakr (miejsca projekcji czakr na tylną część ciała) i centra mentalne (wejście i wyjście 6 i 7 czakry).

1 czakra – muladhara (podstawy). Nieparzysta, to znaczy ma wejście i wyjście w tym samym miejscu, po środku krocza. Właściwa jest jej wibracja koloru czerwonego. Przedstawia się ją w postaci kwiatka o czterech płatkach. Odpowiada za witalność człowieka i wolę życia. Zaopatruje w energię kręgosłup, nadnercza, nerki, jelito grube i nogi.
2 czakra – swadisthanna (seksualna). Parzysta. Mieści się nad spojeniem łonowym z przodu i mniej więcej po środku krzyża z tyłu. Właściwa jest jej wibracja koloru pomarańczowego. Przedstawia się ją w postaci kwiatka o sześciu płatkach. Odpowiada za wrażliwość, seksualność, emocje radości i kreatywność w życiu człowieka. Zaopatruje w energię narządy płciowe i układ odpornościowy.
3 czakra – manipura (splotu słonecznego). Parzysta. Umiejscowiona jest z przodu na wysokości splotu słonecznego, zaś z tyłu w rejonie okolicy lędźwiowej. Właściwa jest jej wibracja koloru żółtego. Przedstawia się ją w postaci kwiatka o dziesięciu płatkach. Odpowiada za samoświadomość, więzi z innymi ludźmi i troskę o samego siebie. Zaopatruje w energię żołądek, wątrobę, pęcherzyk żółciowy, trzustkę, śledzionę, jelito cienkie i układ nerwowy.
4 czakra – anahata (serca). Parzysta. Z przodu mieści się na wysokości serca, z tyłu w strefie między łopatkami. Właściwa jest jej wibracja koloru zielonego. Przedstawia się ją w postaci kwiatka o dwunastu płatkach. Odpowiada za miłość i wolę oraz równowagę pomiędzy nimi. Jest to centrum prawdziwej, bezwarunkowej miłości. Zaopatruje w energię grasicę, serce i układ krwionośny, górną część pleców i nerw błędny.
5 czakra – wishuddha (gardła). Parzysta. Przednia projekcja tej czakry mieści się w rejonie gardła, tylna – podstawa szyi i nieco wyżej. Właściwa jest jej wibracja koloru niebieskiego. Przedstawia się ją w postaci kwiatka z szesnastoma płatkami. Odpowiada za słuch, smak, powonienie, a także za twórczość, branie i dawanie oraz społeczną realizację jednostki. Zaopatruje w energię tarczycę, oskrzela, płuca i plecy.
6 czakra – adżna (trzeciego oka). Parzysta. Mieści się na środku czoła, nieco powyżej brwi z przodu, zaś z tyłu po środku potylicy. Właściwa jest jej wibracja koloru granatowego. Przedstawia się ją postaci kwiatka z dwoma płatkami. Odpowiada za myślenie konceptualne, opracowanie i przemyślenie idei i proces ich faktycznego wcielenia w życie. Zaopatruje w energię przysadkę, uszy, nos, dolną część mózgu, układ nerwowy. Dzięki tej czarze widzimy. Często jest nazywana czakrą trzeciego oka, ponieważ jej funkcjonowanie jest związane z fenomenem jasnowidzenia i prognozowania przyszłości.
7 czakra – sahasrara (koronna). Nieparzysta. Mieści się na czubku głowy w okolicy ciemiączka. Właściwa jest jej wibracja koloru fioletowego lub białego. Przedstawia się ją w postaci kwiatka z ogromną ilością płatków – lotos o tysiącu płatkach. Odpowiada za integrację wszystkich duchowych procesów człowieka, bezpośredni odbiór wiedzy, harmonię i więź z Bogiem. Zaopatruje w energię górną część mózgu i szyszynkę.

Trzy dolne czakry zabezpieczają życie człowieka w sensie fizycznym, zaś trzy górne odpowiadają za jego rozwój duchowy. Natomiast czwarta czakra służy za NAJWAŻNIEJSZE OGNIWO, dzięki któremu realizowana jest łączność pomiędzy pozostałymi.
Ludzie, którzy mają możliwość „widzieć” pracę czakr, mówili mi o tym, że aura człowieka jest jego żywym odbiciem. Zmienia się ona w zależności od wielu czynników, ale zdarzają się też trwałe zmiany w przepływie energii związane z określonym typem charakteru człowieka i doświadczeniami życiowymi, przez które on przeszedł. Dlatego możliwe są blokady czakr (kiedy one po prostu się zamykają i nie mogą prawidłowo wypełniać swoich funkcji) lub innego rodzaju nieprawidłowości energetyczne. Kiedy wszystko jest prawidłowo, dana osoba jest harmoniczna pod każdym względem. Jej fizyczne, emocjonalne, psychiczne i inne składowe są zdrowe i nie ma ona żadnych problemów ze swoim ciałem. Zgodnie ze zmieniającymi się warunkami swego życia, może ona aktywizować pracę któregoś ze swoich energetycznych centrów i najczęściej następuje to w sposób mimowolny, nieświadomy. Tego rodzaju zmiany można dokonywać świadomie dzięki różnego rodzaju praktykom i ćwiczeniom, na przykład w jodze „pozycja wielbłąda” pozwala aktywizować 3 czakrę – manipurę.
Seans Reiki także pozwala aktywizować pracę którejś z czakr lub, jak to było w moim przypadku, włączyć proces jej prawidłowego funkcjonowania, a także usprawnić przepływ energii przez centralny kanał łączący ze sobą wszystkie czakry. W moim przypadku miała miejsce blokada manipury (3 czakry), związana z psychologiczną traumą, jakiej doznałam w dzieciństwie. Dzięki seansowi Reiki udało mi się w końcu oczyścić ją i uruchomić zdrowe mechanizmy przepływu energii.


Fragment książki E. Rusakowej „Reiki i ja”

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 6116
Powrót
Dalej
 
09 sierpień 2020
17444550 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.