Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Prawdziwe oblicze znaku Barana   Data: 07 marzec 2006
Wstęp:
 

Zawartość:

Prawdziwe oblicze znaku Barana

Baran
21 marzec – 20 kwiecień (zdarza się, iż zaczyna się 20.03, a kończy 19.03.)

Ogólna charakterystyka znaku

Znak: męski (pozytywny), ognisty, kardynalny.
Władca: Mars i Pluton w retrogradacji.
Egzaltacja: Słońce.
Excel: Wenus i Chiron w retrogradacji.
Fall: Saturn i Uran w retrogradacji.

Konstytucja: atletyczna. Potężna pierś, silna muskulatura. Twarz pociągła, szczupły, wysunięty podbródek, charakterystyczny nos, niewielkie, głęboko osadzone oczy. Przednie zęby duże, wystające. Na głowie lub twarzy często znajdują się szramy, blizny lub pieprzyki. Włosy w kolorze rudawym, ciemnokasztanowym lub piaskowym, włosy proste, twarde lub kręcone w przypadku południowej półkuli.

Temperament: choleryczny, impulsywny, agresywny.

Pozytywne cechy charakteru: myślenie naukowe, logika, duma, wiara w siebie, niezłomność ducha, zdecydowanie, rześkość, śmiałość, odwaga, męstwo, bohaterstwo, dążenie do celu, wytrwałość, inicjatywa, przedsiębiorczość, ambicja, duża siła przebicia, optymizm, entuzjazm, zapał, aktywność, „marsowa” energia.

Negatywne cechy charakteru: drażliwość, pobudliwość, zapalczywość, impulsywność, niecierpliwość, upór, kłótliwość, nieostrożność, skłonność do różnego rodzaju przesady i sensacji, nieokiełznane namiętności, agresywność, despotyzm, tyrania.

Słabe miejsca w organizmie i ciele: głowa, mózg, system nerwowy w obrębie głowy, twarz, oczy, uszy, zęby, język, nos, obszar jamy ustnej, górna szczęka, podbródek.

Choroby: wyżej wymienionych części ciała i narządów; bóle głowy, zębów, choroby oczu, ślepota, malaria, febra, procesy zapalne, infekcje (odra, ospa, szkarlatyna, czerwonka, róża, żółtaczka, trąd), ropnie, czyraki, wysypki; rany na głowie i twarzy; operacje, utrata krwi; paraliż; ugryzienia jadowitych płazów.

Metal: żelazo.

Minerały: jako talizman –czerwony jaspis. W ogóle – rubin, granat, diament, hinduski karneol. Specyfika: dla urodzonych od 21 do 31 marca – heliotrop; od 1 do 10 kwietnia – chryzoberyl, złoty kwarc; od 11 do 20 kwietnia – heliotrop i topaz.

Flora: rośliny z kolcami, z posmakiem goryczy, w zapachu ostre i gryzące, a także jadowite; drzewo oliwkowe, mak ognisty, pieprz, gorczyca, por, czosnek, dynia, owies, pszenica, gryka, konopie, kolcolist, imbir, rzodkiew, rabarbar, pokrzywa, ziemniaki, kapusta, buraki, marchew, groch, fasola, pietruszka, pomidory, orzechy, poziomka, winogrona, rodzynki, rzepa, jabłka, banany, owoce cytrusowe, aronia, rokitnik, berberys, głóg, kalina, czarna jagoda, janowiec.

Fauna: drapieżniki, tygrys, wilk, dzik, koń, muł, pies, baran, koza, ryby, zwierzyna łowna, sęp, sowa, skorpion, pająk, jadowite węże.

Mikroelementy: fosforan potasu, fosfor.

Witaminy: A, B, C.

Liczby: 5, 7, 9.

Dzień: wtorek.

Kolor: czerwony, ognisty.
Państwa i regiony: Niemcy, Anglia, Dania, Holandia, Izrael, Palestyna. Sycylia, Burgundia, południowa część Polski.
Miasta: Florencja, Marsylia, Padwa, Saragossa, Wenecja, Kapua, Kraków, Utrecht, Birmingham, Bergamo.

Krótka informacja
Znak Barana daje człowiekowi magnetyzm, elektryzujące właściwości, emocjonalność, niewyczerpane siły życiowe, energię, wolę. Baranowi właściwe są szybkie reakcje, impulsywność, zapalczywość, drażliwość, niecierpliwość, kategoryczność, samowola, pobudliwość, agresywność, wojowniczość, które mogą doprowadzać go do skrajności i ekstremalizmu, szczególnie w chwila silnego duchowego wzburzenia.
Barany bardzo lubią coś organizować, jako że są przekonane, iż zawsze zrobią lepiej niż inni. Duże ambicje i dążenie, by nigdy i w niczym nie pozostać z tyłu rodzą wysokie cele. Ale mogą one pozostać na poziomie zamiarów albo z powodu braku cierpliwości, w przypadku, gdy sprawa przyjmuje rutynowy charakter, albo z powodu utraty zainteresowania nią. W takim przypadku Barany starają się przerzucić daną sprawę na barki kogoś innego, co stwarza im nie mało problemów prowadzących do ostrych zmian w ich życiu.
Główną pomocą we wszystkich ich sprawach i inicjatywach są rzetelność, hojność, uczciwość, sprawiedliwość, pomysłowość i duch racjonalizatorski, a także wierność swoim ideałom, oddanie sprawie i partnerowi.
Większość ludzi spod tego znaku osiąga swoje życiowe cele, wysoki status społeczny i materialną pomyślność dzięki pozytywnym rysom swego charakteru, jeśli potrafią okiełznać niektóre negatywne cechy, które przeszkadzają im w pracy i w stosunkach z ludźmi.
Utrzymując kontakty z ludźmi, którzy znajdują się pod silnym wpływem znaku Barana, należy być uprzejmym, mówić wprost, bez osłonek, odnosić się do nich grzecznie, sprawiedliwie i z szacunkiem. Tylko w takim przypadku osiągnie się pożądany rezultat. Najlepszym sposobem na to, by zainteresować Barana swoją ideą to zaproponować mu, by stanął na czele danej sprawy i powiedzieć, że zająć się nią trzeba natychmiast. Warto przy tym podkreślić, że tylko on, Baran, jest wstanie ruszyć sprawę z miejsca. Nie jest wykluczone, że na Twoją ideę on odpowie całą masą swoich, podobnych. Jeśli widzisz, że Twoja idea jest zgodna z nimi, natychmiast się zgadzaj, dopóki płonie w nim zapał. Barany nie lubią przestojów i oczekiwania. Tutaj jest ich słabe miejsce – biorą się za sprawę nie zaplanowawszy go z niezbędną dokładnością, to ludzie zrywu.
Barany to urodzeni liderzy, wodzowie, szefowie. Ich filozoficzny sposób myślenia, silna logika, zdolność operowania przekonującymi argumentami i dokładnymi faktami pozwalają im na stanie się przywódcą każdej sprawy, partii, społeczności lub nawet państwa. Często spotyka się ich na stanowiskach ministrów i szefów resortów lub jako dowódcy jednostek taktycznych wojska. Barany mogą także zarządzać laboratoriami naukowo-badawczymi, kierować katedrą lub instytutem.
Lata życia 5-9, 19-23, 30-31, 43-48, 75-77 często bywają szczególnie znaczące i właściwe są im nagłe i ostre zmiany i transformacje.
Jeśli Baran urodził się w nocy lub wcześnie rano, to jego ojcu grozi przedwczesna śmierć lub rozłąka z rodziną.
Teraz rozpatrzymy oddzielnie Barany mężczyzn i kobiety.

Mężczyzna-Baran

Za „czystego” Barana uważa się takie osoby, które mają w tym znaku i ascendent, i Słońce, zaś „pełnej krwi” Baranem jest ten, kto w tym znaku znajduje się jeszcze i Księżyc.
Mężczyzn-Baranów w młodości można porównać do reaktora atomowego. Cechuje ich ogromna ambicja, która zmusza do podejmowania się spraw, które często przekraczają ich siły. Impulsywność, przesadna aktywność, dążenie do jak najszybszego rozpoczynania spraw prowadzi do strategicznych pomyłek. Ale bez względu na to są oni zdolni do użycia takiej siły i nacisku, że potrafią rozwiązać wydawało by się beznadziejne problemy. Niepowodzenie może doprowadzić ich do wściekłości i popchnąć do niebacznych postępków lub wprowadzić w ponury stan ducha, ale nie na długo. Nowy impuls jest w stanie uleczyć ich z każdej chandry. U nich wszystko przebiega jak w wielostopniowej rakiecie – jeden człon odpada i od razu zaczyna działać następny.
Mężczyźni-Barany to pożądani partnerzy dla wielu kobiet i to zarówno w sprawach zawodowych, jak i w małżeństwie, gdyż pociągają nie tylko swoją interesującą powierzchownością, ale i swoistym temperamentem. Jednak dla wielu kobiet Barany są trudno dostępne, jako że są bardzo wymagający w stosunku do partnerki i oczekują od niej wysokich wartości etycznych i moralnych, choć sobie pozwalają na sporo niedostatków, które jak uważają, są przedłużeniem ich zalet. Partnerka mężczyzny spod znaku Barana powinna być nie tylko mądra, dobra, delikatna i czuła, nie tylko zachowywać się jak prawdziwa dama w salonie i doskonała kucharka w kuchni, ale i jak doskonała kochanka w sypialni. Mężczyźni-Barany, którzy preferują artystyczne kręgi bohemy lub zawierają sekretne związki miłosne mają w swoich horoskopach odpowiednie wskaźniki.
Mężczyzna spod znaku Barana potrafi być oddanym mężem, jeśli partnerka odpowiada mu duchowo i fizycznie, wtedy liczy się z jej życzeniami i potrzebami, pomaga w realizacji jej planów. Kobieta, która chce związać swój los z Baranem powinna pamiętać, że główną część swoich sił duchowych powinna będzie oddawać swemu wybranemu. Tylko w takim przypadku możliwe będzie harmonijne małżeństwo. Jeśli tak się nie dzieje związek z Baranem z reguły kończy się zerwaniem lub rozwodem. Najważniejszą przyczyną rodzinnej niezgody bywa bark satysfakcji seksualnej i dążenie mężczyzny-Barana do dominacji nad swoją partnerką.
W okresie zabiegania o względy partnerki mężczyźni-Barany starają się ukryć swoje negatywne cechy. W pierwszej połowie życia bywa u nich dużo nieporozumień w życiu rodzinnym. Później, kiedy początkowe namiętności ustępują, na ich miejscu pojawiają się uczucia głębokiej, szczerej przyjaźni.

Kobieta-Baran

Kobiety-Barany to najbardziej niezależne kobiety z całego Zodiaku. Są one bardzo aktywne i towarzyskie. Je także cechują duże ambicje i silne poczucie wartości własnej. Większość z nich słucha raczej swoich uczuć i wewnętrznego głosu niż rozumu. Właściwy jest im wysoki poziom pobudliwości, szybko zmieniające się nastroje, co może prowadzić do konfliktów. Ich drażliwości i niecierpliwość mogą wciągać je w sytuacje niebezpieczne dla życia.
Kobiety spod tego znaku działają bardzo pewnie. Takie pojęcia jak równouprawnienie i samookreślenie się są przez nie przyswajane bardzo wcześnie i równie wcześnie stosowane w życiu. Jeśli w horoskopie aspektowany jest żywioł wody, daje to bardziej miękki typ kobiety-Barana. N przykład, jeśli AS, Księżyc lub stellum znajduje się w znakach Raka lub Ryb (nie dotyczy Skorpiona).
Aktywność kobiet-Baranów. Ich temperament, charakter, moralność, duża fizyczna i duchowa rzutkość, pragnienie zmian czynią je atrakcyjnymi dla otoczenia. Wielu ich przyjaciół i wielbicieli cenią w nich śmiałość, odwagę, upodobanie do niebezpiecznych i ryzykownych przedsięwzięć. Ale najważniejszą zaletą tych kobiet jest ich umiejętność utrzymywania się „na fali” w krytycznych sytuacjach. Trudności prześladują je przez całe życia, ale one z powodzeniem pokonują je.
Kobiety-Barany w większości są osobami przedsiębiorczymi, mają własne źródła dochodów, często prowadzą swój własny biznes, z którym radzą sobie z właściwą im wiarą w siebie i zdecydowaniem. Jeśli w pracy kobieta spod znaku Barana musi podporządkować się osobie antypatycznej dla niej, to w najbliższej przyszłości albo otrzyma wymówienie, albo zwolni się na własne życzenie.
Zdobyć kobietę-Barana nie jest łatwo, choć ona sama może oczarować każdego. Zewnętrznie pociągająca, dobrze o tym wie i korzysta z tego tak w miłosnych, jak i zawodowych relacjach. W miłości dąży do tego, by grać pierwsze skrzypce. Mężczyzna, który chce utrzymywać kontakt z kobietą spod tego znaku wcześniej powinien zdecydować, jak ma się zachowywać – zdać się na łaskę władczej „Marsjanki”, stać się posłusznym narzędziem w jej rękach, podporządkować się pod każdym względem lub zakończyć stosunki schodząc z areny niepokonanym i zachować poczucie własnej godności. Ten, kto znajduje się z taką kobietą w bliskich relacjach lub obserwuje je w życiu codziennym, dobrze wie, jakie trudności potrafi ona stworzyć ludziom ze swego otoczenia. Jednakże kobiety-Barany są w stanie podporządkować się silnemu, męskiemu, odpowiadającemu im duchowo partnerowi, wobec którego będą wierne i oddane pod warunkiem, że ich własne uczucia nie będą tłumione.
Kobiety-Barany pragną romantyzmu i miłosnych przygód. Ich uczucia potrzebują nieustannych podniet. Mogą odrzucić zasady moralne dla krótkotrwałego, przelotnego szaleństwa, zapominając o wszystkim i delektując się „utartą świadomości”. Ale chwila szaleństwa jest krótka. Po pewnym czasie one przytomnieją, jakby kończą z owym szaleństwem, ale do kolejnego „grzesznego upadku”. Ich swoista moralność, upór, chęć realizacji siebie, nie uznawanie cudzego zdania często doprowadzają relacje partnerskie na skraj zerwania. Kobiety-Barany pomimo małżeństwa mogą mieć inne związki, ale to w znacznym stopniu komplikuje ich życie rodzinne, jako że jest jedna z najważniejszych przyczyn rozwodów.
Kobiety-Barany są rozmowne i umieją pięknie mówić. Czyni to z nich wspaniałe interlokutorki, z którymi nigdy nie jest nudno. Jeśli chodzi o ich wady, to najbardziej widoczne są dwie: zazdrość, często bezpodstawna i nie mająca w niczym uzasadnienia oraz nieujarzmione dążenie do rywalizacji w życiu społecznym i zawodowym. Jednocześnie dla ukochanego człowieka świadomie gotowe są do najwyższych ofiar.
Jeśli władcą urodzenia jest Mars lub Pluton w retrogradacji, ale przy tym planety te są słabe pod względem swego kosmicznego statusu lub mocno uszkodzone, to w takim przypadku będziemy mieli wariant gospodyni domowej, silnej, aktywnej i mądrej.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 89094
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195644 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.