Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Praktyczne wykorzystanie run   Data: 18 wrzesień 2012
Wstęp:
Od ponad 10 lat prowadząc kursy w Rosji, na Ukrainie i w Polsce zastanawiam się nad różnicami w traktowaniu run na Wschodzie i u nas i dochodzę do wniosku, iż my Polacy jesteśmy „leniwi” i nie chce się nam popracować nad poprawą własnego życia.

Zawartość:
Skąd taki wniosek? Na kursy praktycznego zastosowania run na Wschodzie przychodzi po 50 osób (na więcej się nie zgadzam), a w Polsce 5. Uznałabym, że po prostu runy nie są u nas popularne, ale zaprzecza temu ilość zamówień na wykonywane przeze mnie Indywidualne Talizmany Runiczne. A po kursie ukończonym u mnie, każdy jego uczestnik potrafi zrobić samodzielnie taki talizman, jak i wiele innych, ponieważ koncentruję się na nich na praktycznym wykorzystaniu run.
Do czego można wykorzystać runy? Do bardzo wielu rzeczy i spraw. Pomijam już to, że można przy ich pomocy przewidywać przyszłość, gdyż jest to sprawa oczywista. Poza tym z tej metody prognozowania korzystam dość rzadko, ponieważ w tym zakresie posługuję się Tarotem i obserwacją znaków, jakie dostrzegam w swoim otoczeniu, a które daje mi los. Z tego względu skoncentrowałam się przede wszystkim na energetycznych możliwościach run, które są prawie nieograniczone. Wiem, bo wypróbowałam to praktycznie, że runy są w stanie poprawić jakość życia w każdej dziedzinie, przyciągnąć do naszego życia to, czego potrzebujemy, zapewnić bezpieczeństwo i ochronę na wszystkich poziomach i uczynić nasz los lepszym.
Warto jednak pamiętać, że runy działają tym skuteczniej, im są precyzyjniej dobrane do potrzeb jednostki. W związku z tym produkowany masowo skrypt runiczny będzie działał słabiej niż wykonany ręcznie przez fachowca i dobrany energetycznie do swego właściciela. Prosty przykład – wykonany fabrycznie skrypt na szkle mający za zadanie poprawę i ochronę zdrowia składający się z run uruz, raido, uruz, algiz będzie działał ogólnie, a więc pomoże, o ile problemy nie są poważne. Ten sam skrypt wykonany ręcznie na drewnie sosny lub brzozy będzie miał mocniejsze oddziaływanie, gdyż dołączamy tu energię drzewa i osoby, która go wykonuje, ale skrypt zrobiony ręcznie na drewnie lub kamieniu i dobrany do wibracji konkretnej osoby i jej problemów zdrowotnych nie tylko będzie chronić jej zdrowie, ale może doprowadzić do ustąpienia poważnych dolegliwości. Żeby było to możliwe, do runy uruz, która odnosi się do zdrowia, dodajemy runę związaną z datą urodzenia konkretnej osoby, a także runy z jej imienia oraz tą, która odpowiada narządowi sprawiającemu problemy. Załóżmy, że kobieta o imieniu Anna urodzona 22.05. ma problemy z wątrobą. Aby poprawić jej stan zdrowia robimy dwustronny skrypt (czyli zapisany z dwóch stron) na drewnie brzozy lub sosny (te drzewa poprzez swoją energię najlepiej podziałają na zdrowie kobiety). Na pierwszej umieszczamy runę jeran (odpowiada za datę urodzenia) otoczoną z dwóch stron runami uruz i na koniec dajemy runę eisaz. Wygląda to tak:
uruz, jeran, uruz, eisaz.     
Z drugiej strony zapisujemy runami imię Anna, czyli umieszczamy runy ansuz, naudiz, naudiz, ansuz oraz runę yr z futharku armanicznego, która odpowiada za wątrobę. Wygląda to tak:
ansuz, naudiz, naudiz, ansuz, yr. 
Aby taka praca była możliwa musimy znać runiczne odpowiedniki liter polskiego alfabetu. Podaję je poniżej w tabeli:
 
Polska
litera
Nazwa
runy
Wygląd
graficzny
runy
Polska
litera
Nazwa
runy
Wygląd
graficzny
runy
A, Ą
ansuz
 
M
mannaz
 
B
berkanan
 
N, Ń
naudiz
 
C, Ć
durisaz
 
O
odala
 
D
dagaz
 
P
perdo
 
E, Ę
ehwaz
 
R
raido
 
F
fehu
 
S, Ś
sowelo
 
G
gebo
 
T
teiwaz
 
H
hagal
 
U, Ó
uruz
 
I
eisaz
 
W
wunjo
 
J
jeran
 
Y
iwaz
 
K
kaunan
 
Z, Ź
algiz
 
L, Ł
laukaz
 
Ż
ingwaz
 
 
Przyswojenie sobie tego alfabetu nie jest specjalnie trudne w takim zakresie, jaki jest potrzebny do pracy ze skryptami. Są też niektórzy ludzie szczególnie uzdolnieni w tym zakresie. Jedną z moich młodych uczennic tak zafascynował futhark klasyczny, że posługuje się nim swobodnie i pisze nim wiersze, pamiętnik, robi notatki itd.
Kolejną sprawą niezbędną do indywidualizacji robionych przez nas skryptów jest znajomość odpowiednich run patronujących poszczególnym datom urodzenia. Tutaj musimy sięgnąć do wiedzy druidów, którzy podzielili rok na 24 równe części (podział zgodny z ilością run graficznych), a w dodatku powiązali je z konkretnym drzewem. W taki sposób powstał celtycki horoskop drzew, czyli opis osobowości człowieka zgodny z datą urodzenia i drzewem, które mu patronuje. Poszczególne daty może Czytelnik znaleźć w wielu publikacjach, z reguły przy opisie poszczególnej runy.
 
Wrócimy do głównego tematu, czyli w jakich sferach życia stosować runy. Prawidłową odpowiedzią jest: we wszystkich. Zdaję sobie jednak sprawę, iż jest to bardzo ogólna odpowiedź, więc wymienię tu sfery w jakich z powodzeniem stosowałam runy sama lub moi uczniowie:
– do ochrony przed agresją fizyczną i psychofizyczną;
– do poprawy stanu zdrowia;
– do rozwiązania dowolnego problemu;
– do przyciągnięcia do naszego życia pozytywnych energii;
– do polepszenia sytuacji finansowej;
– do ochrony dzieci, domu, samochodu, tego, co kochamy;
– do wspierania rozwoju osobistego;
– do zapewnienia powodzenia na egzaminach, podczas rozmów o pracę, zawierania umów i kontraktów;
– do zapewnienia powodzenia biznesowi;
– do wsparcia kariery;
– do poprawy relacji w rodzinie lub dowolnych innych;
– do polepszenia jakości życia erotycznego;
– do ochrony przed awariami urządzeń technicznych i elektronicznych;
– do poprawy jakości jedzenia;
– do zapewnienia dobrej atmosfery podczas spotkania towarzyskiego czy biznesowego;
– do poprawy jakości współpracy w grupie;
– do lepszego rozumienia własnych dzieci (przyjaciół, współpracowników itp.);
– do zapewnienia spokoju duszom tych, którzy odeszli.
Jak też w wielu, wielu innych dziedzinach. Runy można stosować w każdej sferze życia (nawet w negatywie!), gdyż ich moc jest wyjątkowo duża, a skuteczność wręcz zaskakująca. Właśnie ze względu na to należy do run podchodzić ostrożnie i stosować tylko te znaki, napisy, skrypty, które są dobrze znane, których działania jesteśmy pewni.
Chcąc wykorzystać magiczne działanie run trzeba najpierw dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, jak mają one działać, w odniesieniu do jakiej sytuacji chcemy je zastosować, na co mają pomóc i czy aby w czymś innym nie przeszkodzą.
Wiem, że się powtarzam, ale raz jeszcze podkreślę, że runy posiadają potężną energię, która z całą pewnością zadziała. W związku z tym nie igrajmy z nią, potraktujmy poważnie, jeśli chcemy, by wprowadziła ona pozytywne zmiany w naszym życiu i zawczasu przewidujmy skutki. Dużą sztuką jest łączenie run tak, by nie były ze sobą sprzeczne lub oprócz zamierzonego skutku nie przyniosły dodatkowego, całkiem nie zaplanowanego. Najbezpieczniejsze są stare, przez tysiąclecia sprawdzane skrypty, które podaję w rozdziale 6. „Skrypty runiczne”, które zawsze możemy „zaadresować” indywidualnie, dodając swoje imię i/lub runę naszej daty urodzenia. Oczywiście, każdy, kto praktycznie pracuje z runami z czasem opracowuje swoje osobiste skrypty, zestawienia run w oparciu o własne doświadczenia i obserwacje. W związku z tym warto Czytelniku, byś założył sobie specjalny zeszyt, w którym będziesz zapisywać wymyślone przez siebie połączenia run i notować swoje obserwacje na temat tego, jak się one realizują. Później taki zeszyt, czasami nazywany z angielska grimuarem, przekazuje się swojemu następcy czy następczyni. Osobiście mam już kilka takich zeszytów i częścią wiedzy w nim zawartej dzielę się z Tobą tutaj.
Napisałam, że runy mogą też działać w negatywie. Oczywiście, tym nie będziemy się tu zajmować, ale żeby nie doszło do przypadkowego nieprawidłowego zastosowania energii run, kilka ostrzeżeń:
1. Nigdy nie wykonuj skryptów runicznych życząc komuś czegoś złego.
2. Przy wykonywaniu run, a tym bardziej podczas inicjacji zachowaj czystość w każdym znaczeniu tego słowa, a więc wcześniej weź kąpiel, a przynajmniej umyj ręce, nałóż czyste ubranie i oczyść swój umysł z negatywnych emocji.
3. Nie przeklinaj, nie złorzecz, nie używaj środków zmieniających świadomość i to nie tylko podczas wykonywania i inicjacji skryptów, ale także co najmniej kilka godzin wcześniej i później.
5. Odnoś się do run z szacunkiem, pamiętaj, że ich energia jest znacznie potężniejsza od Twojej.
6. Zanim zrobisz skrypt na jakąś sprawę, upewnij się, że chcesz tego, o co prosisz i jesteś gotowy przyjąć zmiany, jakie on wprowadzi w Twoje życie.
7. Nigdy nie zapominaj podziękować runom!
Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, Twoja praca z runami będzie efektywna, skuteczna i co najważniejsze – bezpieczna.
 

Statystyka:
Przeglądano: 4474
Powrót
Dalej
 
29 listopad 2021
18425613 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2021 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.