Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Pracowity znak Panny   Data: 17 sierpień 2006
Wstęp:


Zawartość:

Pracowity znak Panny

24 sierpnia – 23 września

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: żeński, ziemski, zmienny.
Władca: Merkury i Prozerpina.
Egzaltacja: Merkury i Prozerpina w retrogradacji.
Excil: Neptun i Jowisz w retrogradacji.
Fall: Wenus i Chiron w retrogradacji.
Konstytucja: asteniczna. Proporcjonalna budowa ciała. Twarz owalna. Wysokie, dobrze uformowane czoło. Niewielki podbródek. Wąskie, zaciśnięte wargi. Szare lub niebieskie oczy. Barki pochyłe, nieco opuszczone. Głos spokojny, „nauczycielski”, natarczywy. Sposób chodzenia energiczny.
Temperament: melancholijny, opanowany, zimny z jednej strony, z drugiej – nerwowy, ruchliwy.
Pozytywne cechy charakteru: chęć do pracy, pracowitość, rzeczowość, błyskotliwy umysł, doskonała pamięć, duże zdolności do nauki, pilność, gorliwość, staranność, metodyczność, punktualność, dokładność, pragmatyzm, skrupulatność, rzetelność, liczenie przede wszystkim na siebie, duże poczucie wartości własnej.
Negatywne cechy charakteru: formalizm, pedantyzm, drobiazgowość, czepianie się wszystkiego, krytykanctwo, bezduszność, analizowanie wszystkiego, niepokój wewnętrzny, trwożliwość, nerwowość, niezdecydowanie, egocentryzm, interesowność, chorobliwe ambicje, niezadowolenie z siebie i innych, chytrość, podstępność, pochlebstwa, zdradliwość, skłonność do obrażania się, pamiętliwość, niezadowolenie, nienaturalność, kapryśność, zachłanność, próżność.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: przewód pokarmowy, rejon splotu słonecznego, odźwiernik żołądka, dwunastnica, wyrostek robaczkowy, trzustka, śledziona, wątroba, pęcherzyk żółciowy, wegetatywny układ nerwowy, otrzewna.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała, neuralgia, neurastenia, procesy zapalne. Choroby związane z zaburzeniami przemiany materii, skórne dolegliwości. Różnego rodzaju manie i fobie. Utrata pamięci, epilepsja, niemota i ślepota.
Metal: mosiądz.
Minerały: jako talizman – żółty agat i jaspis. W ogóle: żółty szafir, bursztyn, cytryn, chryzolit. Specyfika: dla urodzonych od 24 sierpnia do 2 września – karneol; od 3 do 12 września – oliwin; od 13 do 23 września – beryl.
Flora: jabłoń, drzewo sandałowe, leszczyna, żyto, pszenica, proso, sałata, pietruszka, cykoria, waleriana, endywia, ligustr, krwawnik,, tymianek, mięta, pokrzywa, owies, ogórki, kabaczki, wszelkie owoce.
Fauna: małpa, lis, świnia, papuga, wróbel, węże, pająki, pszczoły, mrówki.
Mikroelementy: siarczan potasu, fosforan żelaza.
Witaminy: C, B, E.
Liczby: 5,10.
Dzień: środa.
Kolor: jasnożółty i żółto-brązowy.
Państwa i regiony: Azja Mniejsza, Turcja, Asyria, Irak, Chorwacja, Kreta, Mezopotamia, Kurdystan, Grecja, Dolny Śląsk, Wirginia, Szwajcaria, Zachodnie Indie, Brazylia.
Miasta: Los Angeles, Bagdad, Bazylea, Boston, Wrocław, Erfurt, Heidelberg, Jerozolima, Korynt, Lyon, Paryż, Strasburg, Tuluza, Ryga.

Krótka informacja
Panny to prawdziwi „służbiści”, wspaniali administratorzy i organizatorzy. Posiadają wysokie zdolności intelektualne i wykonawcze, często są utalentowane, myślące, artystyczne, dokładnie przestrzegają wszystkich praw i instrukcji, wszystkich reguł i przepisów, ale jednocześnie są wyjątkowo drobiazgowe, dociekliwe i krytyczne. Z powodu swojego pedantyzmu i pragmatyczności wszędzie wsadzają swój nos. Ich ciekawość nikomu nie pozwala dać spokój. Panny chcą wszystko wiedzieć, o wszystkim być poinformowanym. Realizm i praktycyzm ciągle bierze górę, albowiem materialne wartości i dobra oraz zabezpieczenie na starość zawsze stawiają na pierwszym miejscu. Ich oszczędność i ostrożność przy wydawaniu pieniędzy może dochodzić do skąpstwa, zachłanności i żądzy posiadania.
Emocjonalne porywy nie są właściwe dla tego znaku. Panny w swoich uczuciach są zawsze trzeźwe i rozsądne, co może dawać wrażenie, że w ogóle są pozbawione uczuć i namiętności. Ale za to szybo się denerwują i robią drażliwe, a jeszcze szybciej obrażają się i to nie tylko mając jakiś powód, ale i bez powodu. Ciągle są z czegoś niezadowolone: z siebie, ze swojej pracy, z pracy innych, z zajmowanej pozycji oraz z osiągniętych i nie osiągniętych sukcesów, ze swoich bliskich i przyjaciół. Wybuchowe i swarliwe, kłócą się o każde głupstwo. Uwielbiają rozmowy i różnego rodzaju dyskusje, w których mogą wyrazić swój punkt widzenia, umiejętnie manipulując niezaprzeczalnymi faktami. Utrzymując kontakty z ludźmi, którzy znajdują się pod silnym wpływem znaku Panny, należy zachowywać się lekko, wesoło i niewymuszenie. Żeby uzyskać oczekiwany rezultat, należy przede wszystkim chwalić ich pracę i ich samych. Panny mogą być bardzo hojne, jeśli uda się wzbudzić ich sympatię, przychylność i zaufanie. Natomiast nigdy nie zapominają Panny doznanych krzywd i nie wybaczają, jako że są wyjątkowo pamiętliwe i częstokroć podstępne i mściwe.
Panny łatwo przyswajają wiedzę, dlatego większość z nich posiada wyższe wykształcenie, a przy tym z reguły wybierają one pracę umysłową. To wspaniali finansiści, księgowi, pracownicy medyczni, pedagodzy, osoby, które odnoszą sukcesy w nauce, technice, pracy naukowo-badawczej, naukach stosowanych i w rzemiośle, to znaczy w profesjach wymagających szczególnej dokładności i skrupulatności. Aczkolwiek ludzie ci nie są pozbawieni zainteresowań filozoficznych i religijnych, lubią też literaturę, sztukę, choć częściej wybierają zawody związane z wartościami materialnymi. Wszystkie Panny są mądre i z reguły osiągają wysoki poziom profesjonalizmu. Do realizacji wyznaczonych celów życiowych dążą twardo i konsekwentnie. Osiągają wysoką pozycję społeczną dzięki partnerom w interesach. Mogą być głęboko religijne, zajmować się magią i naukami okultystycznymi i tajemnymi, a także działalnością dyplomatyczną lub polityczną.
Panna osiąga wszystko własną pracą, a przy tym musi pokonać wiele różnorodnych przeszkód. Czasami silne ciosy losu zmuszają ludzi spod tego znaku do odizolowania się, zostania pustelnikiem lub w ogóle do pójścia do klasztoru, jako że oni zawsze znajdują się pod władzą swoich nastrojów, które często zależą od okoliczności zewnętrznych. Panny posiadają silną wolę i niełatwo jest je przekonać do czegoś, ale są w stanie podporządkować się woli silniejszego człowieka. W dzieciństwie i wczesnej młodości Panny prześladują choroby, które mogą być niebezpieczne dla życia lub wymagają interwencji chirurgicznej. Możliwe są także nieszczęśliwe wypadki prowadzące do uszkodzeń ciała. Jednak z drugiej strony Panny to urodzeni uzdrowiciele. Doskonale orientują się w różnorodnych zagadnieniach medycznych, to „chodząca encyklopedia medyczna”.
Panny mają dużo kolegów, znajomych, wielbicieli, lecz prawdziwych przyjaciół – dwoje, troje, którzy jednak mogą odegrać negatywną rolę w ich życiu. Nierzadko do fatalnych spotkań dochodzi w czasie wyjazdów lub podróży, kiedy możliwe jest zawarcie znajomości z człowiekiem z drugiego końca kraju lub innego państwa. Miłość przynosi wiele cierpień i rozczarowań, a małżeństwo nierzadko kończy się rozwodem. Często zdarza się wdowieństwo.
Jedno z rodziców lub bliski człowiek rodziny może zginąć gwałtowną śmiercią lub umrzeć na skutek nieuleczalnej, chronicznej choroby.

Mężczyzna-Panna

Mężczyzna-Panna to najbardziej trzeźwy typ z całego Zodiaku, pedant i mól książkowy. Jego Bóg to prawo i instrukcje, zasady i przepisy. To urodzony krytyk, nauczyciel, handlowiec, księgowy. Posiada zdolność do subtelnej i głębokiej analizy. Jego zdrowy rozsądek, wyrachowanie i ostrożność sprzyjają zdobyciu wysokich stanowisk i posad. Preferuje niepodważalne fakty i argumenty. Jeśli zdobywa jakieś nagrody lub tytuły, to wyłącznie w dziedzinie nauk ścisłych i badań naukowych. Credo życiowe mężczyzn-Panien brzmi: ciągłe gromadzenie duchowych i materialnych wartości, co zapewnia im wiarę w przyszłość. Prawne nigdy nie decydują się na ryzyko. Jeśli tracą swój majątek, to nigdy z własnej winy, lecz nawet jeśli tak się stanie, to z czasem znów idą w górę i wracają do poprzedniego, właściwego im, stanu posiadania i życia. Ich wrodzona chytrość i podstępność pozwala obchodzić wszystkie ostre kanty i podwodne rafy. Działają oni spokojnie, w sposób przemyślany, ukierunkowany na cel, z dużą godnością i nie lubią pośpiechu. Oczywiście i u Panien zdarzają się czasami nerwowe wybuchy, ale szybko gasną dzięki wspaniałej umiejętności panowania nad swoimi emocjami. Ich piętą Achillesa jest skłonność do błyskawicznego obrażania się. Najmniejsze lekceważenie lub zniewaga rani ich bardzo głęboko, a doznanych przykrości nie zapominają nigdy.
Mężczyźni-Panny nie są stworzeni do cygańskiego życia i nigdy nie naruszają „zasad ruchu ulicznego”. Bardzo rzadko zdarza się im płochość, jako że bardzo ważne jest dla nich to, jak na ich zachowanie reagują inni. Z tego samego powodu bardzo rzadko i w małych ilościach używają alkoholu i unikają towarzystwa ludzi o podejrzanej proweniencji.
Serce mężczyzny spod tego znaku pracuje jak elektroniczna maszyna do liczenia, przy czym robi to bez zarzutu. Żonę wybiera sobie z właściwym mu wyrachowaniem. Powinien to być niedrogi w utrzymaniu, ale wyjątkowo rzadki jeśli chodzi o talenty i zdolności egzemplarz, który powinien łączyć w sobie gospodynię domową, koleżankę, towarzyszkę, lwicę salonową, sekretarkę, matkę i szafa finansów dużego przedsiębiorstwa. Ślub decyduje się zawrzeć po długich i męczących wahaniach, dokładnym przeanalizowaniu kandydatur i po sprawdzeniu ich na „czystość próby”.
Duże szczęście rzadko się do nich w życiu uśmiecha, ale w małżeństwie mężczyźni-Panny są wiarygodnymi partnerami. W tym znaku jest najmniejszy odsetek rozwodów. Natomiast potrafią sami prowadzić gospodarstwo domowe, wydzielać pieniądze na bieżące wydatki, a nadwyżki odkładać na osobiste konto w banku. Ich namiętności skute są ciężkimi kajdanami i schowane w najgłębszych zakamarkach duszy. Rozczarowania w miłości znoszą cierpliwie i spokojnie, nigdy nie wychodząc poza ramy przyzwoitości.

Kobieta-Panna

Kobiety-Panny to wzór wierności, wiarygodności, oddania, pracowitości, staranności i dokładności. Są nie tylko mądre i pojętne, ale i ładne. Swoje życie osobiste z reguły organizują sobie same, bez pomocy z zewnątrz.
W pracy są cenione, szanowane i dobrze wynagradzane, gdyż pracują jak IBM – trzeźwo, rozsądnie, obliczalnie i pedantycznie. Żeby zatrzymać je na danym stanowisku, pracodawcy podnoszą płacę i dają premie.
Kobiety-Panny w miłości i życiu rodzinnym rzadko bywają szczęśliwe, ale nic w tym dziwnego. One dokładnie rozważają wszystkie za i przeciw, tworzą sobie ideał i szukają go. Przyjęcie ostatecznej decyzji to najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane zadanie dla nich, często niewykonalne, choć spotyka się też Panny, które podejmują decyzję „w biegu” – biorą swoją „ofiarę” za rękę i prowadzą ją do kościoła lub USC. I choć z reguły bardzo skrupulatnie szukają swego wybranka i w rezultacie, kiedy im się wydaje, że przed nimi stoi długo oczekiwany, wyśniony obiekt do idealnej miłości, natychmiast, bez namysłu, wychodzą za niego za mąż. Dość często też się zdarza, że zawierają związki małżeńskie z własnym szefem.
Ale niezależnie do tego, jak by nie były mądre, w ich małżeństwa częstokroć brakuje najważniejszego – miłości, uczuć i majętności. Jakby nie był idealny wybranek kobiety-Panny, z biegiem czasu ona i tak się rozczaruje. Tym niemniej nadal będzie go kochać spokojnie, bez specjalnych fajerwerków. Miłosne kryzysy przeżywa w głębi duszy i z dużą godnością. Od problemów osobistych ucieka w pracę, w którą pogrąż się całkowicie. Jej intelekt jest zasłoną, za którą dobrze ukrywa się to, czego nie powinni widzieć i o czym nie powinni wiedzieć postronni. Jeśli partnerem Panny okaże się „wybrakowany ideał”, ona po porostu będzie więcej poświęcać się swoim zajęciom i swojej pracy. Po pierwszym, smutnym doświadczeniu w sferze miłości Panny stają się bardziej oględne. Wybór kolejnego partnera dokonuje się z większą ostrożnością i dokładnością. Natomiast w rysach twarzy takiej kobiety spod tego znaku pojawia się surowość, ale dzięki temu staje się ona bardziej pociągająca i interesująca, jak Kirke. I oprócz nadziei ona nikomu już niczego nie obiecuje.
Wiele z dziewcząt spod tego znaku do ślubu pozostaje dziewicami, jako że kobiety-Panny pociąga miłość platoniczna. Jeśli nie znajdują swego ideału, to rozstaja samotne do końca życia, nie zaznając wszystkich uczuć i namiętności, które przynosi miłość. Według statystyki największy procent tak zwanych „starych panien” jest właśnie wśród kobiet spod tego znaku Zodiaku.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 25089
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195770 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.