Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Pluton w roli emitora   Data: 30 wrzesień 2014
Wstęp:
Pluton przechodzi pełny krąg zodiakalny w ciągu 248,4 lat. W związku z tym, że jego prędkość, w odróżnieniu od innych planet jest nierównomierna, to czas jego pobytu w jednym znaku waha się do 12 do 29 lat. Podczas jednego roku przesuwa się on zaledwie 1-2°, to w jednym w jedynym przebywa dość długo. W dodatku Pluton w następstwie ruchu retrogradacyjnego może kilka razy wrócić w ten sam stopień (3-5 razy). Z uwzględnieniem orb aspekt może więc trwać kilka lat. W związku z tym, że Pluton porusza się wolno, nie zdąży przejść całego Zodiaku w ciągu ludzkiego życia, dlatego wiele jego aspektów, jeśli się już zdarza, to się nigdy więcej nie powtarza.


Zawartość:
Tranzytowy Pluton wnosi globalne zmiany w tę sferę życia, którą włada dom, przez który się on przemieszcza. Zmiany następują niezależnie od tego, czy człowiek ich chce, czy nie, czy jest na nie gotów, czy nie. Pluton to planeta śmierci (zniszczenia) i odrodzenia w nowej postaci (transformacji), ale zanim coś się odrodzi, musi odejść stare. Dlatego działanie Plutona zawsze zaczyna się od zniszczenia, zabrania tego, co już się przeżyło, zestarzało i stało się przeszkodą dla nowego, postępowego, niezbędnego dla rozwoju człowieka i ogólnie mówiąc, dla jego pomyślności. Rozpada się wszystko, co człowiek budował przez wiele lat, z czym się on zżył, na czym się opierał i z czego był dumny.
Znaczenie i nieuchronność tych zmian właściciel horoskopu nie od razu sobie uświadamia, chociaż w przypadku szczególnie wrażliwych osób już w początkowym (ukrytym) stadium przejawia się niejasny niepokój, intuicyjne rozumienie, że nie wszystko jest takie proste jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Na początku człowiek uważa, że pojawiające się problemy są całkiem codzienne, dlatego próbuje je rozwiązać starymi metodami, ale szybko zaczyna czuć, iż zetknął się z czymś potężnym, nieogarnionym, czemu nie jest w stanie się przeciwstawić.
Doświadczenia, jakie przynosi Pluton nawet w pozytywnym wariancie bywają bardzo bolesne, gdyż łamie on nie tylko zewnętrzne bariery, ale i wewnętrzne przekonania. Pod w tym względem podobny jest do chirurga, który skalpelem wycina to, co „niepotrzebne” i szkodliwe, a dzięki temu pozwala człowiekowi żyć. W każdym razie Pluton przynosi wolność i polepszenie, choć ceną tego są cierpienia.
Nie można powiedzieć, że Pluton przynosi tylko nieszczęścia i zniszczenie. On przynosi też dużo dobrego. Z reguły pomaga rozwiązać problemy, które męczą człowieka przez wiele lat, może wynieść na szczyty władzy czy uwolnić od poważnych chorób. Ale pozytywne zjawiska zazwyczaj człowiek uświadamia sobie po wielu latach z tego względu, że same wydarzenia, ich praprzyczyna i rezultat są rozciągnięte w czasie i to często do takiego stopnia, że właściciel horoskopu traci możliwość dostrzeżenia powiązań przyczynowo-skutkowych.
Oczywiście wiele tu zależy od duchowego poziomu człowieka i jego umiejętności oraz chęci podejmowania kolejnych wyzwań losu. Pod wpływem tranzytowego Plutona właściciel horoskopu, czując potężny zastrzyk energii, może rozwiązywać prawdziwe problemy z pozycji siły, nie gardząc bezpośredniej przemocy i wymuszenia. W takim wypadku musi on pamiętać, że Pluton to szlachetna planeta, dlatego jej energię należy skierować na tworzenie. Jeśli skieruje się ja na zniszczenie, to zwrotna fala wróci do tego, kto ją wysłał pomnożona wielokrotnie.
W związku z tym, że Pluton odpowiada za najgłębsze warstwy naszej podświadomości i w ogóle za wszystko, co jest ukryte w głębi naszego wewnętrznego świata, to w momencie, kiedy tranzytem porusza znaczące punkty naszego horoskopu, uwalnia wewnętrzny potencjał, otwiera bufory, za którymi kryła się do tej pory niewykorzystywana siła. Tą przebudzoną energię należy ukierunkować na twórczość, inaczej zacznie ona niszczyć człowieka, co przejawia się w pogorszeniu samopoczucia, niezrozumiałych bólach, a nawet chorobach. Jak tylko człowiek znajdzie prawidłową ścieżkę, dolegliwości w cudowny sposób znikają.
Wydarzenia zachodzące „pod wpływem Plutona” wywołują w człowieku całą gamę uczuć począwszy od roztargnienia i bezsilności do wściekłości i furii. To, co dzieje się pod wpływem tej planety wbija się w pamięć właściciela horoskopu na zawsze i wywołuje w nim wybuch emocji za każdym razem, kiedy on sobie o tym przypomina. Ale wtedy, kiedy człowiek musi działać w ekstremalnych warunkach przestaje czuć cokolwiek i zaczyna zachowywać się jak robot, który ma określony program – on wie co i jak trzeba robić i robi to nie zastanawiając się czy da radę, czy nie. To właśnie w taki momencie uruchamiane są te skryte rezerwy ludzkiego organizmu, które pozwalają dokonać wręcz herkulesowych dzieł. Natomiast do wybuchu emocji dochodzi wtedy, kiedy mija niebezpieczeństwo.
W okresie oddziaływania tranzytowego Plutona nie wolno ulegać strachowi i wpadać w panikę. Trzeba pamiętać, że zmiany nadejdą i będą nieodwracalne. W zależności od statusu Plutona w horoskopie urodzeniowym i jego tranzytowych aspektów możliwy jest albo kryzys w sferach właściwych domowi, przez który się on przemieszcza lub do którego się odnosi, albo potężne przełamanie i wyjście na inny poziom.
Wpływ tranzytowego Plutona (jak i wszystkich innych tranzytowych planet) zależy od jego pozycji w horoskopie urodzeniowym, czyli od jego statusu kosmicznego, stosunku do domów, konfiguracji z pozostałymi planetami i elementami horoskopu. Pluton bezwarunkowo wywiera silny wpływ wtedy, kiedy łączy się z domami kątowymi, a także ze Słońcem, Księżycem, skupieniem planet (stellum), dominantem urodzenia i złoczynnymi planetami.
Korzystne aspekty, jak już pisałem wcześniej, dają potężny przypływ sił. Zazwyczaj w tym czasie pojawiają się nowe zadania, a człowiek dosłownie jest zawalony robotą. W tym czasie jest on w stanie zrobić znacznie więcej, niż w innym okresie. Właściciel horoskopu czuje puls życia, to, że jest potrzebny, ma świadomość wagi tego, co robi, nawet jeśli jego działalność nie jest związana ze światowymi problemami, lecz ogranicza się do rodziny i życia osobistego. Chociaż najczęściej właśnie w tym czasie człowiek włącza się w sprawy społeczne, zaczyna działalność polityczną, bierze udział w masowych przedsięwzięciach. To właśnie w działalności społecznej czekają na niego największe sukcesy. Aspekty te sprzyjają duchowemu rozwojowi człowieka, ujawnieniu się jego zdolności paranormalnych, przebudzeniu sił psychicznych i magicznych. Zwiększa się też potencjał seksualny u jeśli Pluton robi aspekt do urodzeniowej Wenus, to bardzo często właściciel horoskopu przeżywa w tym czasie burzliwy romans, który potrafi zostawić trwały ślad w duszy. W przypadku korzystnych aspektów Plutona możliwe są wszelkiego rodzaju ekstremalne wydarzenia, ale jeśli nawet człowiek ponosi straty, to zazwyczaj są one mniej niszczące niż w przypadku niekorzystnych aspektów i często przynoszą człowiekowi pożytek.
Niekorzystne aspekty przynoszą wymuszone zmiany, sytuacja dotycząca właściciela horoskopu układa się w tym czasie w taki sposób, że on, żeby przeżyć, musi zaakceptować zmiany. Zazwyczaj jest to okres ciężkich prób, szczególnie jeśli Pluton w horoskopie urodzeniowym ma negatywne aspekty do złoczynnych planet. W tym czasie możliwe jest załamanie się kariery lub biznesu, materialne straty i ubytki, śmierć bliskich osób itp. Człowiek może dokonać przestępstwa lub stać się jego ofiarą, niewykluczone są prześladowania, nękania, poniżenia. W związku z tym może przeżywać ciężkie urazy psychologiczne. Możliwe są też problemy z władzami, służbami mundurowymi i światem kryminalnym. Występuje groźba uzależnień psychologicznych, moralny lub materialnych. Należy unikać dużych skupisk ludzkich oraz udziału w wystąpieniach masowych. Trzeba unikać kontaktów z bronią i substancjami wybuchowymi. Człowieka może spotkać wypadek, przysypanie ziemią, trzęsienie ziemi, powódź i inne katastrofy żywiołowe. Niewykluczone są rozboje, napady czy grabieże. Zrozumiałe, że sam negatywny aspekt Plutona nie może zwalić na głowę człowieka od razu wszystkie nieszczęścia, chociaż jak wiadomo, jest powiedzenie, że „nieszczęścia chodzą parami”. O tym, czego konkretnie trzeba oczekiwać, można się dowiedzieć analizując pozycję Plutona w horoskopie urodzeniowym i jego tranzytową pozycję.
Retrogradacja. Do tej pory nie zbadano jeszcze w stopniu dostatecznym wpływu Plutona. Mniej więcej jasne stanowisko w tej sprawie będzie można przyjąć dopiero wtedy, kiedy przejdzie on choćby jeden pełny krąg zodiakalny. Uwzględniając fakt, iż Pluton został odkryty w 1930 r. nastąpi to prawie za 200 lat. Z tego powodu o właściwościach retrogradującego Plutona można powiedzieć jeszcze mniej niż o Neptunie. Tak jak prawie wszystkie zewnętrzne planety (za wyjątkiem Marsa) Pluton bywa w retrogradacji jeden raz w roku.
 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
 
Statystyka:
Przeglądano: 2756
Powrót
Dalej
 
20 lipiec 2024
19535133 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2024 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.