Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Ogniste zapachy   Data: 04 październik 2011
Wstęp:
 

Zawartość:

W magii żywiołu ognia stosuje się zarówno kadzidełka, jak i olejki zapachowe i eteryczne. Nie są to akcesoria jednoznaczne pod względem przyporządkowania ich do tego żywiołu, ponieważ kadzidełka zalicza się także do żywiołu powietrza, zaś olejki do żywiołu wody. Tym niemniej są pewne zapachy, które zdecydowanie należą do żywiołu ognia i wykonanie niektórych rytuałów nie byłoby bez nich możliwe. I tak do żywiołu ognia zalicza się kadzidełka o zapachu: róży, ambru (bursztynu), szafranu (krokusa), cynamonu, drzewa cedrowego, mirry, opium i piżma. Z kolei olejki zapachowe i eteryczne tego żywiołu to: jałowiec, sosna, świerk, jodła, drzewo różane, róża, drzewo cedrowe, amber (bursztyn), cynamon, hiacynt, imbir, bawełna, mirra, opium, piwonia, piżmo, truskawka, werbena, pomarańcza, mandarynka, kawa, słonecznik, piołun, lipa, rumianek. Podobną funkcję jak kadzidełka i olejki pełnią świece o tych zapachach.

Z moich obserwacji i rozmów z uczestnikami kursów jednoznacznie wynika, że zarówno kadzidełka, jak i olejki są wykorzystywane w magii w minimalnym stopniu, a szkoda, bo

wykorzystanie zapachów w magii jest nie tylko efektywne, ale i przyjemne, gdyż wszyscy lubimy aromatyczne zapachy. Są one również bardzo skuteczne, gdyż ta część ludzkiego mózgu, która reaguje na zapach jest jego najstarszą częścią i reaguje na doznania aromatyczne w sposób pierwotny i automatyczny. Doskonale wiedziały o tym poleskie znachorki (szeptuchy), które okadzanie stosowały dosłownie w każdej sytuacji. Okadzały swoje domy, by pozbyć się negatywnej energii, okadzały siebie i swoją własność, a już nie mogło być mowy o leczeniu „pacjentów” bez uprzedniego ich okadzenia odpowiednimi ziołami. Może warto wrócić do tych sprawdzonych przez wieki i prostych w zastosowaniu metod polepszenia jakości swego życia.

Niektóre z kadzidełek i olejków są bardzo trudne do dostania, ale nie znaczy, że musimy zrezygnować z ich stosowania. Załóżmy, że potrzebne jest nam kadzidełko piołunowe. Bierzemy wówczas kadzidło sandałowe (uważa się je za bazowe do tworzenia innych kadzideł), zrywamy ziele piołunu, wyciskamy z niego sok (wystarczy kilkanaście kropli), smarujemy nim kadzidło bazowe, odkładamy na 24 godziny, by wchłonęło sok oraz wyschło i mamy gotowe kadzidełko piołunowe. W taki sposób możemy zrobić dowolne kadzidło. Również i olejek możemy zrobić samodzielnie. Potrzebny do tego jest dobry olej jadalny, najlepiej z oliwek i sok z rośliny, z której chcemy zrobić olejek. Mieszamy je w proporcji 10 mililitr oleju – 1 mililitr soku. Wstrząsamy energicznie, by składniki się dokładnie wymieszały. Przechowujemy w buteleczce z ciemnego szkła.

Zapachy żywiołu ognia można pogrupować zgodnie z dziedzinami życia, w jakich się je stosuje i w których działają najlepiej.

 

Oczyszczenie

Ochrona

Miłość

Finanse

Zdrowie

Moc

Inspiracja

amber

cynamon

krokus

cynamon

jałowiec

opium

piżmo

mirra

cedr

róża

imbir

świerk

sosna

bawełna

jałowiec

mirra

hiacynt

mandarynka

truskawka

kawa

lipa

sosna

jałowiec

pomarańcza

słonecznik

rumianek

jodła

róża

werbena

piwonia

 

jałowiec

piołun

 

 

 

werbena

 

 

 

 

 

 

Powyższy tekst jest fragmentem książki „Rytuały ognia” A. A. Chrzanowskiej.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 4288
Powrót
Dalej
 
28 listopad 2022
18863033 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2022 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.