Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Niesamowity znak Skorpiona   Data: 03 październik 2006
Wstęp:


Zawartość:

Niesamowity znak Skorpiona

24 września – 22 listopada

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: żeński, wodny, stały.
Władca: Pluton i Mars w retrogradacji.
Egzaltacja: Uran i Saturn w retrogradacji.
Excil: Chiron i Wenus w retrogradacji.
Fall: Księżyc.
Konstytucja: pykniczna. Dobrze zbudowana, dorodna figura. Górna część ciała potężniejsza niż dolna. Krótka, gruba szyja. Szeroka i wysoka pierś. Pełna, piękna twarz z dużym czołem. Brwi albo nastroszone i zrośnięta, albo cienkie, w kształcie łuku (szczególnie u kobiet). Oczy duże, błyszczące, czasami wypukłe. Spojrzenie przenikliwe. Orli profil. Włosy gęste, często kręcone w okolicy czoła i skroni. Nogi krótkie, ręce małe i ładne. Głos wyraźny i głęboki.
Temperament: flegmatyczny, lekko choleryczny, sarkastyczny.
Pozytywne cechy charakteru: wewnętrzna aktywność emocjonalna, namiętności, wiara w siebie, samokontrola, opanowanie, rozwaga, zdecydowanie, upór, wytrwałość, wytrzymałość, duma, umiejętność godnego znoszenia ciosów losu, majestatyczność, jaskrawo okazywane poczucie wartości własnej i sprawiedliwości. Żądza uznania. Męstwo, umiejętność podejmowania decyzji, zdolność do znajdywania wrażliwego miejsca u przeciwnika i zadawania niszczących uderzeń. Bogata fantazja, żywa i twórcza wyobraźnia, subtelność duszy, wrażliwość. Silna intuicja, przenikliwość, dar prorokowania, wiele wrodzonych zdolności i talentów.
Negatywne cechy charakteru: drażliwość, pobudliwość, samowola, swoista moralność, sarkazm, krytycyzm, chytrość, dwoistość, oszustwa, brutalność, gwałtowność, skrytość, mściwość, podstępność, nieokiełznane namiętności, chorobliwa seksualność.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: dolna część brzucha, rejon pachwin i układ rozrodczy. Narządy wydalnicze i wydzielania wewnętrznego. Pęcherz moczowy i miedniczki nerkowe. Pęcherzyk żółciowy, żyły.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała, narządów płciowych. Kamica żółciowa. Choroby gardła i nosa, jamy ustnej i przełyku, krtani. Choroby z wysoką temperaturą i procesami zapalnymi. Żółtaczka, róża, dyzenteria, czerwonka. Wrzody. Choroby przeziębieniowe i infekcyjne. Rany głowy, twarzy. Interwencje chirurgiczne. Choroby oczu aż do utraty wzroku. Raki. Hemoroidy. Paraliż.
Metal: żelazo i brąz.
Minerały: jako talizman – sardonit. W ogóle: rubin, krwawnik, czerwony karneol. Specyfika: dla urodzonych od 24 września do 2 listopada – heliotrop i diament, dla urodzonych od 3 do 12 listopada – ametyst, dla urodzonych od 13 do 22 listopada – kamień księżycowy.
Flora: rośliny o gorzkim smaku i ostrym, gryzącym zapachu, rośliny trujące, piołun, wrzos, jeżyna, pieprz, gorczyca, pokrzywa, por, czosnek, rzepa, fasola, rośliny trawiaste, tykwa, gryka, szałwia, rozmaryn.
Fauna: drapieżniki, zwierzęta wodne, jadowite gady i węże, dzik, koń, muł, pies, dzięcioł, skorpion, pająki, robaki.
Mikroelementy: siarczan sodu, żelaza i wapnia.
Witaminy: C, E, B.
Liczby: 4, 9, 14.
Dzień: wtorek.
Kolor: jaskrawoczerwony i czarny.
Państwa i regiony: Syria, Algier, Maroko, Bawaria, Katalonia, Walencja, Norwegia, Zachodnia Szwecja.
Miasta: Baltimore, Doker, Halifax, Liverpool, Messyna, Pompeje, Tokio, Newcastle, Nowy Orlean, Frankfurt nad Odrą, Waszyngton, Monachium, Gdańsk, Rottenburg.

Krótka informacja
Skorpion niesie w sobie tajemnicę narodzin i śmierci. Znak Skorpiona alegorycznie symbolizuje wąż – przyczyna grzechu pierworodnego. Od starożytnych czasów uważany jest za znak oczyszczenia i transformacji. Skorpiony walczą, cierpią, pożerają same siebie i ponownie się odradzają jak feniks z popiołów.
To najbardziej tajemniczy i intrygujący znak Zodiaku. Ludzie urodzeni pod jego wpływem są silni, wolicjonalni, energiczni, dumni, z silnym poczuciem godności osobistej, często egoistyczni i interesowni. Bywają wyjątkowo podejrzliwi, nieufni, zapalczywi, impulsywni, drażliwi, skłonni do obrażania się, ale sprawiedliwi. Mają tendencję do surowych ocen i są w nich kategoryczni. Cechuje ich duża wiara w siebie, bezceremonialność i brak litości, choć z drugiej strony są marzycielscy, wrażliwi, uczuciowi i pełni miłości do zwierząt i przyrody. Właściwa jest im żądza wiedzy, chęć dotarcia do sedna sprawy, co prowadzi ich do zgłębiania nauk tajemnych.
Jedne Skorpiony lubią samotność, izolację, są skłonne do medytacji, inne bywają skłonne do skrajnych zachowań i przesady, ich impulsywność i agresja bardzo im przeszkadzają i nierzadko doprowadzają do kolizji z prawem. Z jednej strony są uważni, troskliwi i oddani, z drugiej – zahamowani, zamknięci w sobie, skryci, pamiętliwi i mściwi.
Utrzymując kontakty z osobami znajdującymi się pod silnym wpływem znaku Skorpiona trzeba mieć na względzie ich nieustępliwość i agresywny sposób zachowywania się. Ale nie wolno w stosunku do nich być zbyt łagodnym i miękkim. Skropiony lubią same narzucać ton i prowadzić rozmowę, a rozmówca powinien być dobrym i uważnym słuchaczem. Im trzeba tylko zadawać pytania, a one będą z radością i wdzięcznością odpowiadać na nie, z przyjemnością kontynuując rozpoczętą rozmowę. Jako że posiadają one nie tylko silny charakter, ale i dobrą pamięć, w kontaktach z nimi należy unikać sprzeczności i powtórzeń. Współrozmówca Skorpiona powinien za wszelką cenę zachować spokój i opanowanie. Warto też pamiętać, że przenikliwość ludzi spod tego znaku pozwala im już przy pierwszym spotkaniu dokładnie ocenić interlokutora, którą później bardzo trudno zmienić, a w zasadzie praktycznie jest to niemożliwe. Warto też uwzględniać to, że Skorpiony to wielcy kpiarze i sceptycy zawsze przekonani o tym, iż mają rację i niechętnie idą na kompromis. Na wszelkie naciski odpowiadają gwałtownym sprzeciwem.
Skorpiony pociągają interesujące, oryginalne i nietuzinkowe osobowości, jako że same posiadają wyjątkowy umysł i niewyczerpane źródło pomysłów, a w związku z tym ciągle noszą w sobie jakieś idee. Fascynują ich starożytne kultury, dawne tradycje i zabytkowe przedmioty, nie są też obojętni na to, co piękne i eleganckie. To twórcze natury, ale do owocnej działalności muszą mieć spokój i ciszę.
Skorpionom pasują wszystkie profesje, w których potrzebny jest upór, wytrzymałość i wytrwałość: policja, biuro detektywistyczne, wojsko, praca w wywiadzie i kontrwywiadzie. Bywają z nich też nieźli politycy i pracownicy instytucji państwowych. Ludzie spod tego znaku posiadają doskonałe wyczucie, dzięki któremu są doskonałymi lekarzami i chirurgami, a także wyjątkowo kompetentnymi fitoterapeutami i uzdrowicielami. Wrażliwe, emocjonalne Skorpiony często znajdują swoje powołanie w sferze sztuki.
Ojcu Skorpiona, jeśli urodził się między północą a południem grozi przedwczesna, gwałtowna śmierć. Również brat może zginąć nagłą śmiercią na skutek utonięcia lub ugryzienia przez jadowite zwierzę.
Często między 25 a 35 rokiem życia sytuacja materialna ludzi spod tego znaku zmienia się na lepsze, a po czterdziestce następują znaczące zmiany.

Mężczyzna-Skorpion

Mężczyźni-Skorpiony posiadają bardzo swoisty, kontrastowy charakter. Z jednej strony są czarujący i interesujący, a z drugiej – brutalni i okrutni. Nie znoszą krytyki. Świat postrzegają jako agresywne środowisko, dlatego nieustannie są napięci oczekując uderzenia. Posiadają silnie rozwiniętą potrzebę obrony i opracowują całe systemy ochronne. Jeśli ktoś ich atakuje, są gotowi do każdej odpowiedzi. Istnieją dwa typy mężczyzn-Skorpionów. Pierwszy to światowiec otwarty i wolicjonalny, drugi – chytry, podstępny, działający zza węgła, idący do swego celu okrężnymi drogami, jeśli nie ma możliwości działania wprost, w sposób jawny.
Pierwszy typ zawsze wierzy w swoje siły, wszystko osiąga własną pracą, nikogo się nie boi, działa prostolinijnie i wprost. Z reguły ten typ mężczyzn znajduje swoje miejsce w wojsku, policji i w kryminalistyce. Jego prostolinijność i bezceremonialność przejawiają się także w relacjach rodzinnych. Zdrada żony jest wykluczona, jako że przechodzi ona całkowicie pod jego wpływ, staje się jego własnością i powinna całkowicie podporządkować się mu we wszystkim. W domu panuje atmosfera „wojskowa” – działa prawo rozkazu i wymuszenia, a każdy sprzeciw jest natychmiast likwidowany. Ten typ mężczyzny widzi wszystko dosłownie „na wylot”. Każde oszustwo, każdą zdradę ze strony małżonki potrafi stłumić w zarodku. To swego rodzaju Otello naszych czasów. Drugi typ mężczyzny-Skorpiona jest bardziej skryty, działa „zza węgła”, tajnie. Zawsze osiąga swój cel. Tam, gdzie nie można działać jawnie, prowadzi ataki z ukrycia. Jego dusza z reguły jest głęboko ukryta przed innymi, ma mnóstwo „tajemnych zakamarków”, których istnienia nikt się nawet nie domyśla. To człowiek o „podwójnym dnie” – wszystkie jego uczucia, namiętności i przeżycia zazwyczaj są schowane za „siedmioma zamkami”, ale przed nim niczego nie sposób ukryć, o innych on wie wszystko lub prawie wszystko. To urodzony „wywiadowca”, prawdziwy skarb dla kryminalistyki. Małżonki tych mężczyzn dobrze wiedzą, że przed nimi nic nie można ani ukryć, ani zataić.
Mężczyźni-Skorpiony są pracowici i chętni do działania, posiadają żelazną wolę. Aby osiągnąć swoje cele nie cofają się przed niczym. W gniewie są straszni, mściwi, nie znoszą porażek i nie cierpią, kiedy się na nich naciska. Swoich wrogów i konkurentów widzą na wylot i z łatwością znajdują ich czułe punkty. Nie szukają ratunku w iluzjach i samodzielnie wyplątują się z każdych życiowych komplikacji. Najważniejszym sędzią jest w ich przypadku sumienie. W miłości Skorpiony są namiętne do głębokiej starości. To potwierdzają wszystkie kobiety, które znajdują się z nimi w bliskich i intymnych relacjach.

Kobieta-Skorpion

Kobiety-Skorpiony już w pieluszkach są otoczone jakąś tajemniczą aureolą. Od urodzenia są czarujące, intrygujące i posiadają niezwykłą siłę przyciągania. Mają niewielkie umiejętności przystosowywania się do innych, ale wspaniale umieją innych przystosować do siebie. Całe ich życie nastawione jest na realizację własnych planów, na osiągnięcie postawionych przed sobą celów, co hartuje ich duch i duszę, wolę i charakter. To ich sposób na podwyższenie poczucia wartości własnej. Panie te dążą do sukcesów, jako że z reguły są obdarzone rozlicznymi talentami. Tak jak i mężczyźni, kobiety-Skorpiony dzielą się na dwa typy. Jeden to typ kobiety fatalnej, kokietki, wrażliwej i seksualnej, niebezpiecznej dla mężczyzn. Gdzie by się one nie pojawiły, sieją trwogę i przynoszą nieszczęście tym, którzy ich pokochają. Nierzadko doprowadzają swoich wielbicieli do ruiny, a nawet do samobójstwa. Same też rzadko bywają szczęśliwie. Ich gubią nieokiełznane namiętności.
Drugi typ pod względem charakteru przypomina mężczyzn. Cechuje je męski typ umysłu i niewyczerpana energia. Kobiety te są bardzo tajemnicze, ich życie jest głęboko ukryte przed cudzymi oczami. Są wybredne i przebierne, szukają partnera, który spełni wszelkie ich oczekiwania, a powinien być oryginalny, niezwykły, łączyć w sobie cechy średniowiecznego rycerza i współczesnego dżentelmena. Choć z drugiej strony kobiety te pomagają swoim mężom robić kariery. Są szczęśliwe, jeśli mogą w pełni poświęcić życie partnerowi, a zapłatą za to musi być wzajemna miłość i zrozumienie.
Kobiety-Skorpiony tak jak i mężczyźni są wyjątkowo pracowite i chętne do działania, zaradne i staranne. Główne cechy ich charakteru to: upór, wytrwałość, wytrzymałość, cierpliwość. Potrafią bezlitośnie walczyć ze swoim lenistwem. Nigdy nie poddają się. Często utrzymują i zapewniają odpowiedni poziom materialny swojej rodzinie same.
W sprawach sercowych kobiety-Skorpiony są bardzo samodzielne, skryte, nikogo w nie nie wtajemniczają, ze wszystkim radzą sobie same. Miłość i namiętność znajdują się jednocześnie pod władzą duszy i rozumu. Wybierając partnera kierują się wyłącznie odczuciami wewnętrznymi i szukają silnego, mocnego, wiarygodnego, wiernego i oddanego przyjaciela. Dążą do harmonijnego i długotrwałego związku. Ich miłość jest głęboka i bezgraniczna. Nigdy nie jest dla nich rozrywką. To sens ich życia, swego rodzaju oczyszczenie. Z biegiem lat osiągają głębokie rozumienie partnera i mądrość życiową. Jeśli zaś nie wychodzą za mąż, co zdarza się wyjątkowo rzadko, to całą swoją energię poświęcają pracy.
Kobiety-Skorpiony ze swej natury bywają bardzo władcze, a przy silnym Plutonie i Marsie wcielają się w rolę głowy rodziny. Nie rozwodzą się, lecz często bywają wdowami.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 79314
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195768 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.