Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Nieprzewidywalny znak Wodnika   Data: 18 styczeń 2007
Wstęp:


Zawartość:

Nieprzewidywalny znak Wodnika

21 stycznia – 20 lutego

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: męski, powietrzny, stały.
Władca: Uran i Saturn w retrogradacji.
Egzaltacja: Neptun i Jowisz w retrogradacji.
Excil: Słońce.
Fall: Pluton i Mars w retrogradacji.
Konstytucja: asteniczna. Mocna budowa ciała. Twarz pociągła, owalna, o subtelnych rysach. Duże, często wypukłe czoło. Oczy niebieskie lub ciemno-szare (u południowców – piwne). Włosy rude lub ciemnoblond (u południowców – ciemne, a nawet czarne). Często zęby z defektami.
Temperament: sangwiniczny, ruchliwy.
Pozytywne cechy charakteru: postępowość, wiara w siebie, poczucie godności własnej, intuicja, kontaktowość, niezależność, umiłowanie wolności, optymizm, wierność ideałom, oryginalność, ekstrawagancja, wrażliwość, niekonwencjonalne myślenie, profesjonalizm.
Negatywne cechy charakteru: nieprzewidywalność, samowola, swoista moralność, impulsywność, upór, ekstremizm, radykalizm, lenistwo, inercja, skłonność do wpadania w skrajności.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: golenie, łydki, kostki, stawy palców u nóg, okostna, ścięgna, móżdżek, system nerwowy, krew, serce.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała, choroby przeziębieniowe, alergie, neurastenie, skurcze, arytmia, paraliż.
Metal: uran.
Minerały: jako talizman – turkus, szafir. W ogóle: akwamaryna, sokole oko, obsydian, ametyst, cyrkon. Specyfika: dla urodzonych od 21 do 31 stycznia – turkus i jadeit, od 1 do 10 lutego – karneol, od 11 do 20 lutego – szmaragd.
Flora: grusza, śliwa, osika, bez, mirra, alpejska róża, majeranek, kadzidło, niezapominajka, mimoza, rozmaryn, tymianek, kakao, gryka, soja, fasola, arachid, granat.
Fauna: paw, ptaki wodne, ryby.
Mikroelementy: fosforan magnesu.
Witaminy: C, B, PP.
Liczby: 2.
Dzień: sobota.
Kolor: zielono-granatowy, szary.
Państwa i regiony: kraje arabskie, Etiopia, Polska, Litwa, Finlandia, Rosja, Szwecja, Nowa Zelandia, Chile, Nikaragua.
Miasta: Brema, Triest, Hamburg, Salzburg, Brighton, Piza, Los Angeles, Sydney.

Krótka informacja
W większości przypadków Wodniki są idealistami, utopistami, filozofami, myślicielami społecznymi, rewolucjonistami, buntownikami, anarchistami w zależności od swego poziomu duchowego i stopnia rozwoju. Kierują się zawsze szczytnymi ideałami.
Wodniki są skrajnie pewne siebie, swoje pomysły i plany realizują wbrew wszelkim sprzeciwom i z wyjątkową oryginalnością. Jeśli jakaś sprawa jest w stanie ich porwać, to są skłonni włożyć w nią cały swój potencjał. Biorą się wtedy za nią zdecydowanie i pracują z ogromnym uporem oraz wytrwałością, przejawiając zadziwiającą pracowitość. Jeśli natomiast sprawa ich zdaniem nie jest warta uwagi lub stracili zainteresowanie swoją kolejną „wielką ideą”, to większego lenia po prostu trudno znaleźć. Natychmiast pojawia się u nich cała masa wymówek, które wynajdowane są przede wszystkim do usprawiedliwienia się. Ale najczęściej w takich sytuacjach Wodniki znikają z pola widzenia, żeby po pewnym czasie pojawić się z nową zwalającą z nóg ideą. Choć otoczenie nie raz musiało pić piwo, którego nawarzyły Wodniki, to w przemyślny sposób potrafią one natchnąć starych i nowych znajomych do realizacji swoich kolejnych, przyprawiających o zawrót głowy, planów.
Swoje poglądy i przekonania Wodniki prezentują umiejętnie, logicznie i w sposób uargumentowany. Jeśli do czegoś nie są przekonani, to zmienić ich zdania praktycznie nie można, zaś kiedy zapalili się do jakiejś idei, to lepiej nie wdawać się z nimi w polemikę, gdyż i tak, i tak przekonają Cię do niej i uczynią jej wyznawcą. Pomaga w tym Wodnikom silna intuicja, talent psychologiczny i subtelne rozumienie ludzi. Choć z jednej strony cechuje ich zadziwiająca umiejętność nawiązywania kontaktów, to z drugiej są skrajnie niezależni i samodzielni. Uwielbiają i pragną uszczęśliwiać całą ludzkość, ale mogą nie zauważać potrzeb najbliższego człowieka. I to nie z powodu nieczułości. Po prostu wszystkie ich myśli w danym momencie są zajęte rozwiązywaniem „światowych problemów”. Ludzie spod tego znaku są szczerze przekonani, że jeśli na ziemi zrealizuje się hasło: „Równość, wolność i braterstwo”, to wszyscy jednocześnie, a przy tym każdy bez wyjątku staną się szczęśliwi. I to jest ta jedna, jedyna sprawa, do której jeszcze Wodnikom nie udało się przekonać ludzkość. Osoby spod tego znaku to pionierzy idei. Doskonale widzą perspektywy, możliwości, przewidują przyszłe wydarzenia. Łapią pomysły w locie, zdolni dojrzeć nowe dosłownie wszędzie. Właśnie dlatego tak mocno dążą do rozszerzania kontaktów.
W relacjach z Wodnikiem nie ma żadnych reguł. To wybitni indywidualiści i oryginały i dla większości ludzi są po prostu niezrozumiali. Utrzymując z nimi kontakty, trzeba zachowywać się w sposób otwarty, szczery, uczciwy, porządny nawet w drobiazgach. Choć oni nie zawsze dotrzymują obietnic i często biorą na siebie więcej niż mogą zrobić, to wymagają od innych, żeby ich słowa nie mijały się z czynami, zaś oni mogą nieoczekiwanie nawet dla samych siebie zmienić zdanie. Należy pamiętać, że Wodnik zawsze znajdzie w pełni uargumentowane wyjaśnienie, a Twoje tłumaczenia potrafi obalić w jednej sekundzie. Nie próbuj z nimi dyskutować, gdyż cechuje ich swoiste podejście do wszystkiego i upór w trwaniu przy swoich poglądach. Swoje relacje ze światem budują oni wyłącznie w oparciu o uczucie sympatii lub antypatii, a kieruje nimi przede wszystkim impuls, poryw. Dlatego jeśli z jakichś powodów jest Ci niezbędny Wodnik, postaraj się mu spodobać, a każdą, prowadzoną z nim wspólnie, sprawę wykonuj szybko, bez odkładania na potem.
Do serca Wodnika, dla którego pojęcie przyjaźni jest święte, jest tylko jedna droga – poprzeć jego idee, wnieść coś niezwykłego, nieprzeciętnego, ale nie przeszkadzać mu w byciu przywódcą, niezależnie od tego, że głosi on idee równości i braterstwa. Nawet jeśli zachwyci się on Twoim pomysłem, to wręcz nie zauważysz, kiedy stanie się on jego własnością. Nie wolno zapominać, że Wodniki kochają wolność i niezależność, dlatego nie można ich przywiązać do siebie żadnymi uwarunkowaniami i zasadami. Jeśli chcesz mieć przyjaciela-Wodnika, to musisz go przyjąć takim, jakim jest. Może on nagle zniknąć na jakiś czas i równie nieoczekiwanie pojawić się jak gdyby nigdy nic z pełnym przekonaniem, że czekasz na niego z utęsknieniem. Nie warto dopytywać się, gdzie się podziewał, gdyż Wodniki najbardziej nie lubią scen, a jeśli będziesz drążyć tę kwestię – znów odejdzie.
Jeśli chodzi o charakter, Wodniki są spokojne, miękkie, pracowite, choć obciążać się zbędnymi kłopotami i sprawami nie lubią. Zresztą nie wolno im się przepracowywać. To twórcze jednostki. Tworzą i pracują w natchnieniu, a pojęcie dyscypliny jest dla nich całkowicie obce.
Wielu Wodników subtelnie czuje muzykę, poezję, wzniosłą sztukę, a niejeden sam ma talent muzyczny. Sfera zawodowych możliwości jest u nich dość szeroka. Mogą być politykami i przywódcami każdego szczebla. Swoje wynalazcze zdolności wykorzystują w naukach związanych z kosmiczną, lotniczą, atomową i obliczeniową techniką. W zakres ich profesjonalnych zainteresowań wchodzi też radio, telewizja, prasa. Są wspaniałymi matematykami, fizykami, psychologami i pedagogami, a także nieprzeciętnymi okultystami i astrologami.
Natomiast nie jest łatwo zrozumieć Wodnika. Są jak gdyby mieszanką dwóch typów znaków powietrznych: Bliźniąt i Wagi. Wiele przejmują z zewnętrznej natury pierwszych i posiadają wspaniałe induktywne właściwości tych drugich. Ich wewnętrzne duchowe właściwości są zadziwiające, ale żeby się one ujawniły, potrzebny jest silny bodziec zewnętrzny i tylko on może pobudzić je do działania. Niemożność pogodzenia stanu wewnętrznego z zewnętrzną realnością kieruje ich na drogę poszukiwań duchowych. Dopóki nie poczują w sobie siły duchowej, są bardzo słabi, wręcz bezradni, a dopiero po odkryciu swego duchowego potencjału stają się zdolnymi do dokonywania wielkich spraw.
Życie Wodnika w całokształcie nie jest stałe. Często ich szlachetne porywy nie wytrzymują trudów codziennego życia, a to skłania do rezygnacji z nich. Nierzadko muszą przyjmować fatalne ciosy los i od podstaw zmieniać swoje życie. Ratuje ich to, że nigdy nie tracą nadziei i wiary oraz znajdują w sobie energię do dalszej walki. Dzięki sile woli żyją bardziej duchem niż ciałem, bardziej przyszłością niż teraźniejszością.
Pełne zadowolenie przynosi im pełna wyrzeczeń miłość, choć i w tej dziedzinie życia Wodniki są także niepoprawnymi idealistami i romantykami. Mogą zakochać się nagle i ubóstwiać obiekt swoich uczuć i tak samo nagle, bez żadnych konkretnych przyczyn zerwać związek. Najważniejsza dla nich jest duchowa bliskość z partnerem, wzajemne zrozumienie, wspólne zainteresowania. Ideałem jest miłość oparta na przyjaźni. Jeśli zostawisz partnerowi spod tego znaku pełną swobodę, a przy tym będziesz dla niego kimś w rodzaju duchowego opiekuna, to będzie Ci oddany do końca życia, jako że w istocie rzeczy nie jest skłonny do zmiany partnera.
Znak Wodnika zapowiada nagłe katastrofy, nieoczekiwane nieszczęścia. Nierzadko ojcu osoby spod tego znaku grozi przedwczesna, gwałtowna śmierć na skutek choroby, nieszczęśliwego wypadku lub w miejscach izolacji – w szpitalu, więzieniu lub na wygnaniu. Zdarza się, że podróże i wyjazdy bywają dla Wodników fatalne w skutkach. Najtrudniejsze okresy w życiu osób spod tego znaku to: 5-7, 21 lat, a także wiek około 42, 63 i 84 lat, to znaczy te okresy, kiedy tranzytowy Uran znajduje się w niekorzystnej konfiguracji do swojej pozycji urodzeniowej. Z reguły druga połowa życia Wodników jest szczęśliwsza niż pierwsza.
Teraz zanalizujemy oddzielnie mężczyzn i kobiety spod znaku Wodnika.

Mężczyzna-Wodnik

Mężczyźni-Wodniki są życzliwi, przyjacielscy, uprzejmi, mili, humanitarni i sprawiedliwy. Uran, który jest władcą tego znaku we współpracy z Wenus daje subtelnego, wyrafinowanego mężczyznę, typ eleganckiego, lecz podstępnego Don Juana nie liczącego się z niczym. Z Marsem kreuje buntownika, fanatyka, bojownika o sprawiedliwość, niezależność i wolność. Ze Słońcem – reformatora gotowego zmienić całą kulę ziemską.
Mężczyźni-Wodniki wyróżniają się zdolnością do niestandardowego myślenia, upartej realizacji swoich planów i swoistą duchowością. Ludzie często ich nie rozumieją i uważają za dziwaków. Swoje oryginalne idee, plany i zamiary z dużym uporem starają się wcielić w życie. Pociąga ich wszystko, co nowe, nieznane, niezbadane.
Fascynować może ich wszystko – stylowe meble, malarstwo abstrakcyjne, nurkowanie na dużych głębokościach, latanie na motolotniach, dyskoteki, młode aktoreczki. Swoje plany i decyzje mogą zmienić z marszu, bez namysłu. Przy czym do takiego kroku, według postronnych obserwatorów, nie ma żadnych podstaw. Przez pewien czas realizacja danego pomysłu przebiega tak, że lepiej być nie może, a potem jak grom z jasnego nieba następuje załamanie i los robi zwrot, przy czym często z nieprzewidywalnymi konsekwencjami i mężczyźni-Wodniki zmieniają swoje podejście do tego pomysłu na obojętny lub znikają.
Większość mężczyzn spod tego znaku to wierni przyjaciele i dobrzy koledzy. Wodniki czasami do życia potrzebują szczerej rozmowy, wygadania się, wyrzucenia z siebie tego, co boli, co zebrało się w duszy i powinno znaleźć ujście. Właśnie dlatego są wielkimi wielbicielami księżycowych nocy, ognisk i kominków.
Mężczyźni-Wodniki zawsze stają po stronie pokrzywdzonych i prześladowanych. Jeśliby mieli taką możliwość, jeszcze dziś obaliliby wszystkie słupy graniczne i zlikwidowaliby każdy urząd i oficjalną instytucję. Ale w związku z tym, że większość ludzkości jeszcze nie doszła do przekonania, że tak rewolucyjne zmiany są konieczne, to Wodniki muszą godzić się z tym, co jest i zajmować się sprawami, których chce większość. Ale ich czas nastanie, jako że nadchodzi Epoka Wodnika. Powszechnie znana jest ich pasja do zmian domów, mieszkań, mebli, samochodów, miejsca zamieszkania, pracy, profesji, kierownictwa, podwładnych i oczywiście niezliczonej ilości przyjaciółek.
Mężczyźni-Wodniki zakochują się nagle, całkowicie pogrążając się w pajęczynę uczuć. Ich gorące serca biją jak u nieokiełznanego mustanga na dalekich preriach Dzikiego Zachodu, który został schwytany na lasso przez sprytnego kowboja. Z drugiej strony są oni podobni do egzotycznych motyli. Badają różnorodność miłości i bardzo cieszą się z tego, że natura kobiet jest tak różnorodna. Wszystkie kobiety, które spotykają na swojej drodze wywołują u nich zainteresowanie i pobudzają żyłkę myśliwego. Mężczyźni ci nieustannie szukają nowych przyjaciółek, pragną nowych przeżyć, nowych przygód i podbojów, które są im niezbędne do życia jak powietrze. Przybiera to u nich wręcz rozmiary manii.
W jaki sposób zmusić mężczyzn spod znaku Wodnika do przekroczenia progu urzędu stanu cywilnego to zagadka nawet dla nich samych, dlatego jakiekolwiek rekomendacje na ten temat są bezużyteczne. Tym bardziej, że ślub często zawierają, żeby zrekompensować sobie kolejne rozczarowanie w miłości, w zemście za bycie niezrozumianym, ale bardzo szybko „przełączają się” na nowy obiekt uwielbienia i z jeszcze większą ciekawością, przyjemnością, a nawet ofiarnością pogrążają się w nowe doświadczenia.
To wspaniali rozmówcy i doskonali towarzysze podróży, ale jak tylko ukochana kobieta zaczyna mówić o urokach życia rodzinnego, to przy pierwszej możliwości cicho znikają. To naturalne zachowanie prawdziwego Wodnika, który sprzeciwia się wszelkim istniejącym regułom i prawom, każdemu przymuszeniu i przemocy. A nawet po ślubie nie od razu rezygnują z poprzedniego stylu życia. Zapasową przyjaciółkę będą mieli zawsze i z reguły jest to poprzedniczka ostatniej żony. W miłości mężczyźni-Wodniki są bardzo swoiści, a pasja do eksperymentów jest u nich niewyczerpana. Partnerki tych mężczyzn muszą brać udział we wszystkich ich projektach, nowych pomysłach, zmianach i przeżywać razem z nimi radości zwycięstw i odkryć oraz gorycz porażek. Pomimo takiego stylu życia mężczyźni-Wodniki potrafią nie starzeć się i długo zachowywać swój bojowy wygląd.

Kobieta-Wodnik

Kobiety-Wodniki to światłe, wesołe, przyjemne i powietrzne istoty. Ale przy wszystkich tych cechach bardzo poważnie odnoszą się do życia. To wspaniałe przyjaciółki, pocieszycielki dusz, bezinteresowne, czujne osoby, które okazują pomoc, nie czekając aż się je o nią poprosi, lecz wtedy, kiedy widzą, że jest ona potrzebna.
Kobiety-Wodniki mówią tylko to, co myślą, jednym słowem – co w sercu, to i na języku. Nie znoszą żadnej przemocy i wymuszeń w stosunku do siebie. Robią się wtedy uparte aż do krnąbrności, choć w swej istocie są miłe, dobre i życzliwe. Rzadko wdają się w spory, a kłócą się jedynie w tym przypadku, gdy sprawa dotyczy ich pomysłów, planów i zamiarów. Broniąc swoich poglądów przejawiają zadziwiającą stałość i cierpliwość. Swego punktu widzenia bronią umiejętnie i korzystają z rzeczowych argumentów.
Kobiety spod tego znaku nieustannie czegoś poszukują. Powszedniość, codzienność nie jest dla nich. Szarzy, przeciętni ludzie ich nie interesują. Im potrzebne jest to, co oryginalne i niezwykłe. Nie należą do osób chytrych, podstępnych i wyrachowanych. Innym pomagają z dobrego serca, często poświęcając własny interes. W młodości są pełne utopijnego idealizmu i gotowe do poświęceń, ale w drugiej połowie życia rezygnują z tych ideałów, uspokajają się i zaczynają rozumieć realia w jakich żyją. Stają się rozsądniejsze i bardziej humanitarne.
Kobiety-Wodniki to interesujące i błyskotliwe rozmówczynie. W każde działanie wnoszą właściwy sobie blask. Humor sąsiaduje u nich z powagą i duchową głębią. U każdej z nich można znaleźć cechy wielu kobiet.
W życiu mężczyzny kobieta-Wodnik najczęściej pojawia się nagle, jak wybuch, oszałamiając go niebanalną powierzchownością, elegancją, ekstrawagancją, niezwykłością. Z reguły staje się miłością od pierwszego wejrzenia, a jej następstwa są nieprzewidywalne. Może to być jedynie chwilowa, przypadkowa przygoda miłosna balansująca na krawędzi awanturnictwa, jak i namiętność przynosząca znacznie głębsze konsekwencje. Nierzadko na długo przed ślubem można od tych ślicznotek dostać wszystko, nawet chwilę zapomnienia, ale wyłącznie dobrowolnie. W miłości i życiu rodzinnym nie uznają połowiczności, ich hasło – wszystko albo nic. Za mąż przedstawicielki tego znaku wychodzą wcześnie, ale w życiu rodzinnym rzadko bywają szczęśliwe. Tłumaczy się to ich właściwością polegającą na tym, że więcej dają niż otrzymują.
Kapitałem tych kobiet nie są pieniądze, których najczęściej nie mają, nie dobra materialne, o których nie myślą, lecz płomienne serce, piękna, dobra dusza i wiecznie młode ciało.
Nieprzewidywalność Wodników stwarza im problemy w miłości i życiu rodzinnym. Kobieta spod tego znaku może latami być wierną żoną i oddaną przyjaciółką, nie naciskać na sformalizowanie związku. Często jednak kiedy bierze ślub z partnerem, z którym była przez lata, może go nieoczekiwanie stracić. Z pierwszą wielką, młodzieńczą miłością z reguły los ją rozdziela. Potem gdzieś między 30 a 35 rokiem życia może ją ponownie spotkać kryzys uczuciowy, który z reguły doprowadza albo do ślubu, albo do rozłąki.

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 63406
Powrót
Dalej
 
27 maj 2024
19480058 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2024 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.