Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Neptun w roli emitora   Data: 05 sierpień 2014
Wstęp:
Pełny krąg zodiakalny Neptun przechodzi w ciągu 164,5 lat. W jednym znaku znajduje się około 14 lat. W jednym stopniu może znajdować się od 16 dni do prawie trzech miesięcy (w okresie retrogradacji). W związku z tym, przy uwzględnieniu orby, aspekt tranzytowego Neptuna może trwać do dwóch lat.

Zawartość:
Wpływ tranzytowego Neptuna na razie jest zbadany niezbyt dokładnie, ale już wiadomo, że wzmacnia on duchową wrażliwość, podatność na odczucia, wiążą się z nim duchowe porywy, natchnienie, ekstaza religijna, innymi słowy wywiera on silny wpływ na uczucia człowieka. Jednocześnie budzi on drzemiące w człowieku duchowe, psychiczne i twórcze siły, inspiruje i uskrzydla. W ogóle pod wpływem Neptuna wydarzenia nabierają jaskrawego emocjonalnego odcienia. Czasami pod jego tranzyty przejawiają się wyraźniej na planie psychologicznym niż wydarzeniowym.
Neptun to wielki iluzjonista i mąciciel, nie bez powodu włada tym wszystkim, co jest związane z irrealnością: wyobraźnią, intuicją, spontanicznymi olśnieniami, przeczuciami itp. Jego wpływ zazwyczaj jest wieloznaczny i często sprzeczny, dlatego cokolwiek prognozowanie na podstawie jego tranzytów nie jest łatwym zadaniem. Pod wpływem Neptuna człowiek skłonny jest przyjmować swoje pragnienia za rzeczywistość, a nie zawsze to co się spełni, jest dla niego korzystne. W pozytywnym przypadku zewnętrzne wydarzenia mogą skrywać negatywny aspekt i odwrotnie, niekorzystne wydarzenie po pewnym czasie przynosi pozytywne zmiany. I na to należy kłaść nacisk podczas robienia prognoz. Niezbędne jest przy tym uwzględnianie poziomu duchowego rozwoju człowieka, ponieważ ludzie znajdujący się na stosunkowo niskim poziomie odbierają jedynie niższe wibracje planety. Wyższy poziom raczej jeszcze nie jest dostępny ludzkości, ale są jednostki, które mogą z niego korzystać, a są to osoby, które przyjęły służbę jako najważniejsze zadanie swego życia. Ale takich ludzi na naszej Ziemi nie ma zbyt dużo, dlatego Neptun najczęściej przejawia się poprzez negatywne, z punktu widzenia Ziemian, wydarzenia.
Każda prognoza zależy od wielu czynników zarówno urodzeniowych, jak i tranzytowych, ale jest to szczególnie ważne w przypadku Neptuna. Zrozumiałe, że w zależności od tego, jaką pozycję urodzeniową zajmuje ta planeta, na ile mocno przejawia się ona w horoskopie natalnym, zależą jego wpływy tranzytowe. Tranzyty Neptuna są najbardziej korzystne dla ludzi twórczych: artystów, malarzy, poetów, pisarzy itp., jak też dla osób dążących do rozwoju duchowego i samodoskonalenia się. Dla nich będzie to czas niezwykłego duchowego o twórczego rozwoju, sprzyjający rozwojowi talentów i zdolności. Dla „zwykłych” ludzi tranzyty Neptuna najczęściej wiążą się z okresem nie zawsze uzasadnionych nadziei, iluzji, oczarowania, a w lepszym przypadku z kontaktem ze sztuką, przebudzeniem uczuć religijnych, zetknięcia się z cudami i niezwykłymi zjawiskami.
Należy tu też podkreślić, że Neptun jako podstawowy władca XII domu odpowiada za nasze wnętrze, za wszystko, co ukrywa się w naszej duszy „za siedmioma pieczęciami”. Dlatego przy jego tranzycie na zewnątrz wydostają się ludzkie kompleksy i strachy, które w większości wypadków są co prawda wymyślone. W tym czasie, jak nigdy indziej, przejawia się dojrzałość jednostki, gdyż ona albo nadal pozostaje niewolnikiem swoich lęków i iluzji, a wtedy nic prócz przykrości i rozczarowań ten tranzyt nie przynosi, albo pokonując swoje kompleksy i obawy, zbliża się do Boga, źródła światła i miłości.
W odróżnieniu od innych planet Neptun nie zdąży w ciągu ludzkiego życia przejść cały krąg zodiakalny, dlatego każdy człowiek ma swój „zestaw domów”, przez które on przechodzi. Ogólnie mówiąc, zadanie człowieka polega na tym, by w tej sferze, na którą w danym momencie wskazuje Neptun, wszystko doprowadzić do stanu zgodności z wyższymi prawami – prawami sprawiedliwości i miłości, jako że wyższe przejawienia tej planety polegają na zaakceptowaniu wszystkiego, co żyje na Ziemi, miłosierdziu i hojności. Neptun w odróżnieniu od Urana i Plutona nie wstrząsa i nie niszczy, on stawia człowieka przed wyborem i czego ten zapragnie, to otrzymuje. Problem polega tu na tym, że człowiek najczęściej nawet nie podejrzewa, czego tak naprawdę chce. Przecież wszystko co mamy i osiągnęliśmy, to nasze zrealizowane marzenia.
W związku z tym wydarzenia, do których dochodzi pod wpływem tranzytowego Neptuna to jedynie oddźwięk tego, co dzieje się we wnętrzu człowieka. Dlatego tak trudno prognozować wydarzenia zewnętrzne, gdyż zależą one od tego, do czego właściciel horoskopu dojdzie w swoich poszukiwaniach duchowych. W przypadku Neptuna bywa trudno zrozumieć, co jest przegraną, a co wygraną. W tym wypadku znacznie ważniejsza jest harmonia wewnętrzna, zgoda człowieka z jego sumienie i duszą.
Korzystne aspekty Neptuna czynią uczucia subtelniejszymi, wyostrzają intuicję, wzmacniają wyobraźnię, rodzą poczucie jedności z przyrodą i ludźmi. Człowiek w tym czasie staje się bardziej wrażliwy i sentymentalny, reaguje emocjonalnie na to, co się dzieje wokół niego, dąży do spokoju i harmonii. Okres ten cechuje stan zakochania, romantyczne i mistyczne przeżycia, kolorowe lub prorocze sny. Może ujawnić się zdolność do jasnowidzenia, bioenergoterapii, człowiek zaczyna wyczuwać nastroje lub ból innych. Bądź też otwierają się jego zdolności malarskie, muzyczne czy inne artystyczne. Pojawia się zainteresowanie różnego rodzaju tajemnicami i naukami ezoterycznymi. Korzystne aspekty tranzytowego Neptuna mogą sprzyjać szczęśliwemu, a nawet mistycznemu rozwiązaniu sytuacji, pomyślnemu rozwiązaniu spraw, uzyskaniu zysków, szczególnie przy dodatkowym korzystnym aspekcie do Jowisza. Ten okres, przy braku dodatkowych negatywnych czynników sprzyja podróżom zagranicznym, rejsom morskim, kontaktom z obcokrajowcami bądź ludźmi znajdującymi się za granicą, wszelkim zajęciom twórczym i praktykom okultystycznym.
Niekorzystne aspekty Neptuna przynoszą iluzje, lęki, wątpliwości, zwątpienie, podejrzliwość i rozterki wewnętrzne. W życiu człowieka dzieje się wiele niezrozumiałych spraw, z którymi nie ma on siły się zorientować. Wywołuje to brak pewności siebie, roztargnienie, czasami rozpacz i poczucie beznadziejności, kiedy to człowiek po prostu nie rozumie, co i jak trzeba robić. Próby wyjaśnienia sytuacji często gmatwają ją jeszcze bardziej i wydaje się, że nie ma temu końca. Prowadzi to do tego, że człowiek albo zamyka się w sobie, albo wpada w depresję bądź szuka pociechy w alkoholu czy narkotykach. Wszystko to nie jest niczym innym, jak próbą ucieczki przed problemami i niechęcią do zaakceptowania rzeczywistości. W tym czasie trzeba zachować ostrożność we wszelkich sprawach, do których tak czy inaczej odnosi się neptun, gdyż możliwe są tu i oszustwa, i samookłamywanie się, i matactwa. Człowiek nagle traci zdolność odróżniania kłamstwa od prawdy, trudno mu zrozumieć, gdzie są przyjaciele, a gdzie wrogowie, dlatego łatwo go czymś skusić, podkupić, zahipnotyzować. W tym czasie właściciel horoskopu staje się szczególnie podatny na sugestie, urok, złe oko czy inne działania magiczne. Może też stać się ofiarą pomówień, intryg, oszczerstw, szantażu. Ale niekorzystne aspekty Neptuna mogą zarówno pogmatwać sprawy, jak i wyjaśnić to, co było ukryte. W takim przypadku tranzyt ten przynosi korzyści, gdyż rozwiewa iluzje, ujawnia oszustwa, zdrady, stają się widoczne tajne nici, którymi była oplątana sytuacja. Różowe okulary spadają, człowiek widzi wszystko w prawdziwym świetle, ale przy tym bardzo cierpi psychicznie. Jeśli właściciel horoskopu jest silny duchowo, to wyciąga odpowiednie wnioski i idzie dalej, jeśli zaś nie, to może go to załamać. A wtedy tylko krok do ciągów alkoholowych, a w szczególnie trudnych wypadkach dana osoba może targnąć się na swoje życie.
Retrogradacja. Neptun porusza się ruchem wstecznym prawie przez pięć miesięcy w ciągu roku. Zdarza się tak, kiedy Słońce znajduje się w pobliżu opozycji do Neptuna. Jak już pisałem wcześniej retrogradacja wyższych planet, na planie wydarzeniowym nie przejawia się szczególnie jaskrawo, ale tym niemniej, należy zwracać uwagę na to, do jakich wydarzeń dochodzi, kiedy Neptun przechodzi kilka razy przez jeden i ten sam stopień. Bez wątpienia związek między tym ruchem a wydarzeniami jest, co prawda, on nie zawsze jest jawny, dlatego należy głęboko to przemyśleć zanim zacznie się zarysowywać ogólny obraz. Ale jest to bezcenne doświadczenie, którego w inny sposób zdobyć nie można.
Neptun odpowiada za procesy zachodzące w naszej podświadomości, pogrąża człowieka w głąb siebie, gdzie ku swemu zdumieniu znajduje ogromny świat, zawierający w sobie cały Kosmos. Ruch retrogradacyjny to także przemieszczanie się na linii – zewnętrze-wnętrze. Okazuje się, że podczas retrogradacji człowiek jest kierowany ku swoim własnym źródłom, do swego wewnętrznego „ja”. Co za tym idzie, w tym czasie włącza się wewnętrzny głos, co należy wykorzystać nie tylko do pracy duchowej nad sobą, ale i do rozwiązywania zadań życiowych. Oczywiście odróżnić głos swego prawdziwego „ja” od mnóstwa innych głosów jest trudno, szczególnie na początku, ale jeśli ktoś chce i się stara, to można się nauczyć odróżniać je. I to właśnie podczas retrogradacji Neptuna można zrozumieć, czego tak naprawdę właściciel horoskopu pragnie.

 
 
© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
 
 

Statystyka:
Przeglądano: 2445
Powrót
Dalej
 
14 czerwiec 2024
19493690 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2024 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.