Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Magiczne mieszanki   Data: 07 październik 2014
Wstęp:
Jak sporządzać mieszanki magiczne? Należy trzymać się kilku prostych zasad. Każde z opisanych w poprzednim rozdziale ziół może być użyte w magii naturalnej pod warunkiem, że jest zdrowe, silne i nie zniszczone przez człowieka.

Zawartość:
Skąd bierze się w ziołach ich energia witalna? Przede wszystkim stąd, że korzystają one z dobrodziejstw sił naturalnych. Żyją zgodnie z panującymi w przyrodzie rytmami i umiejętnie gromadzą energię z otoczenia. Poza tym zioła mają możliwość lepszego harmonizowania energii poszczególnych żywiołów. Czerpią w takiej samej proporcji energię ziemi, w której rosną, wody, dzięki której nie wysychają, słońca pozwalającego dokonywać fotosyntezy i wiatru, który roznosi ich nasionka. Mogą stanowić dla ludzi doskonały wzór, jak harmonizować owe siły, od których zależy jakość i stabilność życia.
Chcąc skorzystać z energii ziół musimy spełnić kilka wymogów. Po pierwsze – powinniśmy poprosić o pomoc. Jest to ogromnie ważny, choć dla wielu osób trudny warunek. My, ludzie odzwyczailiśmy się od proszenia, zastępując je żądaniem, wymaganiem bądź oczekiwaniem. Niełatwo jest nam o coś poprosić drugą, często nawet bliską, osobę, a co mówić o jakichś tam roślinach. Uprzedzam jednak, że jeśli nie poprosicie o pomoc, to jej nie uzyskacie. Matka Natura wbudowała pewne ograniczenia i choć nie możemy ich pojąć ani wyjaśnić rozumowo, one funkcjonują. O ile nie zwrócicie się z prośbą do konkretnego zioła o pomoc, na nic będą wasze rytuały i zabiegi – żaden pozytywny efekt się nie pojawi. Prośbę możecie sformułować w dowolny, płynący z serca sposób. Nie jest błędem, jeśli tą samą suplikację będziesz kierować do wszystkich roślin, ale ciekawiej i bardziej osobiście brzmią słowa próśb zróżnicowane w zależności od rodzaju zioła i waszych potrzeb. Poniżej podaję kilka przykładowych inwokacji, które stosuję w swojej praktyce:
O rozmarynie, mądry i potężny! Użycz mi swej mądrości, bym umiała radzić sobie z trudami życia.
Chmielu, bracie mój! Utul mój żal i troskę, spraw, by radość do mnie wróciła.
O lipo, któraś dawała natchnienie wielkim poetom! Ześlij i mi inspirację do tworzenia.
Dziurawcu, ziele świętojańskie! Chroń mnie i oczyść ze złych energii.
Piękna lebiodo! Chroń moje zdrowie i dodaj mi energii.
Tworząc własne suplikacje możesz wzorować się na podanych powyżej, możesz korzystać z podanych w monografii informacji dotyczących siły lub znaczenia psychologicznego, możesz stworzyć swoje własne, całkowicie osobiste i intymne. Najważniejsze tutaj jest to, abyś w swoją prośbę włożył serce i wiarę.
Drugą, nie mniej istotną rzeczą jest to, abyśmy wewnętrznie czuli głęboką potrzebę kontaktu z ziołem i chęć uzyskania od niego pomocy. Nie ma nic gorszego, niż wykorzystywanie rośliny, kiedy nie ma takiej potrzeby. Ona, poproszona, odda Ci część swojej energii, gdyż żadna prośba w Naturze nie zostaje bez echa, ale Ty z tego nie skorzystasz, a nawet może Ci to zaszkodzić – nadmiar energii, tak samo jak jej brak, może być przyczyną kłopotów. Tak więc korzystaj z pomocy ziół wtedy, kiedy jej faktycznie potrzebujesz.
Kolejną sprawą, o której należy pamiętać, to odpowiedni dobór energii ziół do naszych potrzeb. Z innym gatunkiem pracuje się, kiedy trzeba poprawić stan zdrowia, wzmocnić witalność czy podnieść poziom energii, z innym, kiedy interesują nas sprawy materialne, a jeszcze z innym w przypadku problemów natury uczuciowej.. Po zakończeniu pracy nie zapomnijmy serdecznie roślinie podziękować za to, że zechciała nam pomóc w potrzebie i użyczyć swojej energii.
Poniżej podam pełne zestawy ziół stosowanych w magicznych mieszankach przez poleskie szeptuchy. W niektórych przypadkach jest ich bardzo dużo, w innych nieco mniej. Nie oznacza to jednak, że żeby zrobić mieszankę, musimy mieć wszystkie wymienione zioła. W żadnym wypadku nie! Spis jest po to, by z niego wybrać te rośliny, które znamy, lubimy i cenimy. Najskuteczniej będą działać te, które rosną blisko nas, w sąsiedztwie, gdyż ich i nasze wibracje dostosowały się we wspólnej przestrzeni. Jednak należy pamiętać, że aby mieszanka była skuteczna, musimy zastosować co najmniej 3 rośliny i nie więcej niż 9. I zawsze powinna to być nieparzysta ilość użytych roślin.
 

Fragment książki "Święte zioła poleskich znachorek", A. A. Chrzanowskiej
 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
 
Statystyka:
Przeglądano: 1396
Powrót
Dalej
 
18 luty 2020
17094782 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.