Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Magiczne kalendarium – styczeń   Data: 22 grudzień 2006
Wstęp:
Magii pieniądza poświęcona jest pora od 23 grudnia do 31 stycznia. Jest to czas, kiedy dzień zaczyna robić się dłuższy. Słońce z powrotem zaczyna obejmować we władanie Ziemię, ludziom przybywa energii, rodzą się nowe pomysły i nadzieje, a dochody, jak dzień, mogą sukcesywnie wzrastać. Jest to też dobra pora na zrywanie ze złymi nawykami i wprowadzanie w ich miejsce nowych.

Zawartość:
Przyciąganie dostatku
Któż z nas nie chciałby być zamożny i nie mieć trosk dotyczących pieniędzy. W tej dziedzinie również można wspomóc się działaniami magicznymi, ale uwaga: nie można być zachłannym. Ten rytuał pozwala na zapewnienie sobie dostatku, a nie bogactwa. Wykonujemy go w dniu Jowisza (czwartek) w samo południe. Potrzebne nam tu będą:
cztery złote świece,
jedna zielona,
olejek słonecznikowy (może być olej jadalny),
moneta o najwyższym nominale będąca w obiegu,
kartka papieru o złotym kolorze,
kompas do ustalenia stron świata,
naczynie żaroodporne,
doniczka z żyzną ziemią (można skorzystać z grządki w ogrodzie, jeśli się taką ma),
kilka ziaren słonecznika.
Na początku na przygotowanej kartce papieru wypisujemy sumę, którą uznaliśmy za wystarczającą do zapewnienia dostatku. Następnie namaszczamy świece olejkiem i ustawiamy je w następujący sposób: złote zgodnie ze stronami świata, a zieloną w środku powstałego kwadratu podkładając pod nią kartkę z wypisana sumą i monetę. Kiedy świece się palą, wizualizujemy siebie otoczonych dostatkiem i wykształcamy w sobie poczucie bezpieczeństwa materialnego. Po 30 minutach od zielonej świecy zapalamy kartę z wypisaną sumą i wrzucamy ją do żaroodpornego naczynia, by tam spaliła się do końca. Zieloną świecę gasimy, zaś żółtym pozwalamy się wypalić do końca. Popiół powstały po spaleniu kartki starannie zbieramy i mieszamy z ziemią w doniczce (lub na grządce) i sadzimy tam ziarna słonecznika, dbając, by wyrosły i dały nasiona, których później znów możemy użyć do działań magicznych. Monetę, której używaliśmy w tym rytuale, stale nosimy przy sobie.
Finansowy talizman
Ten rytuał warto wykonać, jeśli chcesz chronić i pomnażać swój majątek. Wykonuje się go podczas pełni Księżyca lub po zmierzchu w dniu równonocy jesiennej. Przed przystąpieniem do tej praktyki zgromadź następujące przedmioty;
– jeden niewielki, płaski kamień, może być bursztyn, cytryn, topaz lub tygrysie oko,
– zielona świeca,
– złoty lakier (może być nawet do paznokci).
Zapal świecę i pozwól jej się palić przez kilka minut. Wpatrując się w jej płomień wizualizuj swoje dochody (majątek), jak się powiększają i są bezpieczne. Następnie weź lakier i narysuj nim na kamieniu symbol pieniędzy. Może nim być znaczek dolara ($), oznaczenie pierwiastka złota (Au) lub po prostu symbol Słońca. Poczuj wewnętrzną radość z tego powodu, że jesteś człowiekiem zamożnym, a Twoje bogactwo jest bezpieczne. Po zakończeniu malowania pozostaw kamień obok palącej się świecy na osiem minut, po czym zgaś świecę. Jeśli chcesz umocnić swój rytuał, a kamień naładować dodatkową energią, zapalaj ją na osiem minut podczas każdej pełni Księżyca i kładź obok niej kamień z namalowanym symbolem.
Rytuał przyciągania
Ten rytuał ma dużą moc przyciągania pieniędzy, a wykonać go może każda, nawet najbiedniejsza osoba, gdyż składniki potrzebne do wykonania tej praktyki nic nie kosztują, a nawet konieczne jest, aby zdobyć je w naturze:
– dwa średnie żółte lub żółto-brązowe krzemienie,
– ziele dziurawca,
– garść żółtego piasku,
– niewielkie tekturowe pudełko.
Na początku przygotuj „gniazdo” dla swoich kamieni, w którym będą się „rozmnażać”, czyli „znosić” Ci pieniądze. W tym celu wysyp pudełko żółtym piaskiem, a następnie posyp pokruszonym, suchym zielem dziurawca. Teraz weź oba krzemienie, połóż je na otwartych dłoniach i skieruj je ku górze, ku Słońcu, wypowiadając jednocześnie następujące słowa mocy:
Jak Słońce darzy wszystko swą życiodajną siłą,
tak niech mnie los, dzięki waszej mocy
obdarzy bogactwem i dostatkiem.
Zgodnie z wolną wolą wszystkich.
Niech tak się stanie.

Teraz połóż oba krzemienie na 4 do 8 godzin na słońcu, aby się naładowały jego energią, a następnie przełóż je do przygotowanego wcześniej pudełka i odstaw w bezpieczne miejsce. Pamiętaj, aby przynajmniej raz w miesiącu oczyszczać je i „ładować” energią słoneczną.
Proszek bogactwa
Jest to bardzo pracochłonny i wymagający siły fizycznej rytuał, tym niemniej proponuję go w tej książce, ponieważ jest wyjątkowo skuteczny i działa przez bardzo długi czas. Wykonujemy go w dniu swoich urodzin, w sylwestra lub w rocznicę otwarcia firmy, przedsiębiorstwa itp., o dowolnej porze doby. Używa się do jego wykonania kamieni o małej twardości – bursztynu, celestynu, chryzokoli, gagatu, selenitu. Przy pomocy dłuta nakrusz jak najmniejszej wielkości okruszków i młotkiem potłucz je na miałki proszek. Posyp tym proszkiem miejsca związane z Twoją pracą (biurko, kasę fiskalną, komputer itp.), wypowiadając przy tym następujące słowa mocy:
„Oby twa siła
moje bogactwo chroniła.
Oby twoja moc
przyciągała pieniądze dzień i noc.
Niech tak się stanie.”

Rytuał ten można powtórzyć dopiero po roku.
Strażnik portfela
Wiele osób skarży się nie na to, że nie ma pieniędzy, lecz na to, że nie może ich utrzymać, a wystarczy zastosować bardzo prosty zabieg – zamocować przy portfelu lub portmonetce (najlepiej, żeby były one koloru czarnego lub brązowego) breloczek z tygrysim okiem, wypowiadając przy tym następujące słowa mocy:
Jak tygrys czujne
i jak on silne,
tygrysie oko,
strzeż mych pieniędzy.
Niech tak się stanie.

Rytuał przeprowadza się w niedzielę o godzinie 12 w dzień. Należy pamiętać, by co jakiś czas (najlepiej raz w miesiącu) oczyścić kamień z negatywnych energii i od nowa go naładować na słońcu.
Wieniec dostatku
Umiejętność przyciągnięcia do swego życia pieniędzy i dostatku, jest jedną z podstawowych w magii naturalnej. Nie do pomyślenia jest sytuacja, w której mag lub wiedźma są biedni i nie mają możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Co prawda, z drugiej strony, nie możliwa też jest sytuacja, by pławili się oni w bogactwie i prowadzili próżniacze życie. W Naturze panuje równowaga i taka sama powinna wypełniać życie adepta magii naturalnej. Tym niemniej jest wiele rytuałów pomagających przyciągnąć i chronić dostatek, a ten jest jednym ze skuteczniejszych. Wykonujemy go w wieczór pełni Księżyca, przy pomocy następujących akcesoriów:
– drut, najlepiej miedziany, który będzie bazą dla wianka,
– białe, bawełniane nici,
– gałązki jedliny,
– naziemne, suche części nagietków,
– naziemne, suche części wrzosu,
– naziemne, suche części goździków,
– naziemne, suche części rumianku,
– naziemne, suche części żółtej róży,
– złota świeca,
– dowolny banknot będący w obiegu pocięty na paski (może być najmniejszy nominał),
– kadzidełko różane lub lawendowe.
Najpierw zapal świecę oraz kadzidełko i z drutu uformuj niewielkie kółko, do którego przymocuj nicią jedlinę i przepleć ją pociętym na paski banknotem, a następnie, wypowiadając następującą formułkę, wpleć do wianka po kolei nagietki, wrzos, goździki, rumianek i róże:
Matko-Naturo!
Jak jesteś obfita
i dostarczasz wszystkiego,
spraw, by w moim życiu
nie brakowało niczego.
Niech tak się stanie.

Wianek umieść w lewym rogu swego mieszkania (pokoju), zaś świecy i kadzidełku pozwól dopalić się w sposób naturalny. Wianek oddziaływuje przez rok, po tym czasie praktykę można powtórzyć.
Jeśli pracujesz z runami, możesz w środku wianka umieścić runę fehu lub odala, narysowane na kartce papieru lub (jeśli potrafisz to zrobić) wypalone na drewnie.
Alla Alicja Chrzanowska

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 5747
Powrót
Dalej
 
30 listopad 2020
17671571 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.