Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Magiczne kalendarium – sierpień i wrzesień   Data: 17 sierpień 2006
Wstęp:
Magii sprawiedliwości i żniw poświęcony jest czas do 2 sierpnia do 21 września. W tym czasie cieszymy się zebranym plonem czy to tak, jak robili to nasi przodkowie mając pełne spichrze i stodoły, czy też zgodnie z duchem czasów, w których przyszło nam żyć, czyli ciesząc się z efektów swoich działań i czynów.


Zawartość:
Jest to też doskonały okres do magii, której celem jest uzyskanie sprawiedliwości, w tych sferach życia, gdzie zostaliśmy potraktowani niesprawiedliwie.
Rytuał Temidy
Temida, to starożytna bogini sprawiedliwości. Od jej imienia wziął swą nazwę ten rytuał i zapewnia sprawiedliwe traktowanie we wszystkich sferach życia.
Najlepsze rezultaty przynosi wtedy, gdy jest wykonywany w dniu Jowisza (czwartek). Potrzebne do niego będą:
granatowa świeca,
olejek aloesowy,
szczypta soli,
biała kartka papieru z wypisaną skargą.
Na początku namaszczamy świecę olejkiem, a następnie ją zapalamy. Pozwalamy, by nasz żal czy pretensja symbolicznie spaliły się w jej płomieniu. Po 20 minutach od zapalenia świecy bierzemy wcześniej przygotowaną kartkę z wypisaną skargą, sypiemy na nią sól, szczelnie zwijamy i zapalmy od świecy.
Pozostały po spaleniu popiół rozwiewamy na cztery wiatry. Resztkę świecy zachowujemy, gdyż rytuał ten należy jeszcze dwukrotnie powtórzyć (przez trzy kolejne czwartki).
Odwrócenie złej energii
Ten rytuał stosuje się, gdy wiemy, kto chce nam zaszkodzić lub źle życzy. Bardzo istotny jest w przypadku tej praktyki czas jej wykonania – musi być ona odprawiona na nowiu Księżyca, chodzi tu nie tylko o dzień nowiu, ale i o godzinę (można to sprawdzić w naszej Czytelni, w dziale Astrologia polecam, bądź w dobrym kalendarzu). Do tego rytuału potrzebujemy:
różowej lub niebieskiej świecy,
olejku oliwkowego (może być spożywczy),
jedną czarną oliwkę.
W godzinie nowiu Księżyca namaszczamy świecę olejkiem, wizualizując jednocześnie osobę, o którą nam chodzi i wysyłając do niej pozytywne myśli. Zapalmy świecę, a obok niej na talerzyku umieszczamy oliwkę. Świeca musi palić się około 30 minut, a adept w tym czasie stara się wyszukać jak najwięcej pozytywnych cech nieżyczliwej mu osoby. Po upływie podanego czasu świecę należy zgasić (pamiętaj: nie wolno zdmuchiwać!), można ją zachować do powtórzenia rytuału, jeśli będzie odnosił się do tej samej osoby, oliwkę zjadamy. Nie jest to jeszcze koniec działań magicznych. Następnego dnia koniecznie trzeba czymś poczęstować owego człowieka.
Oczyszczenie atmosfery w pracy
Wiele osób jest zadowolone z tego, co robią w pracy, ale wykonywanie zadań zawodowych utrudnia panująca w pracy nieprzyjemna atmosfera, niesprawiedliwe traktowanie lub zawiść kolegów. Wyjątkowo skutecznym sposobem pozbycia się takich problemów jest rytuał „Oczyszczania atmosfery”. Wykonuje się go na świeżym powietrzu wtedy, kiedy świeci słońce, w dniu Saturna (sobota). Do tej praktyki potrzebne będą następujące akcesoria:
zielona kartka papieru,
ołówek,
szkło powiększające,
kociołek do spalania ziół,
suszone ziele wrzosu,
szczypta suszonego, zielonego mchu,
odrobina suszonych kwiatów rumianku.
Na kartce papieru napisz lub narysuj symbol Twoich problemów, na przykład „Niesprawiedliwe traktowanie”, „Zawiść kolegów”, „Zła organizacja pracy” itp. W jasny, słoneczny dzień weź ten papier, zioła, szkło powiększające i kociołek i wyjdź na dwór. Wsyp do kociołka zioła, na wierzch połóż papier i trzymaj nad nimi szkło powiększające tak, aby promienie słońca zogniskowane były pośrodku kartki. Trzymaj szkło do tego momentu, dopóki się ona nie zapali. Dopilnuj, by cała zawartość kociołka się spaliła. Weź szczyptę powstałego ze spalania popiołu i zanieś ją do pracy (możesz trzymać na przykład w szufladzie biurka lub w innym miejscu), zaś resztę powierz wodzie lub powietrzu.
Rytuał odnowienia więzi
Rytuał ten odnosi się do wszelkich więzi w rodzinie.
Służy on głównie poprawie relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi, aczkolwiek można go też stosować, jeśli chcemy poprawić układy z dziadkami, wujostwem itp. Praktykuje się go na nowiu Księżyca w godzinach porannych (6-8). Do jego wykonania potrzebujemy:
– dwa średnie malachity,
– kilka okruchów bursztynu,
– ziele rozmarynu,
– igliwie sosny,
– kora dębu,
– kociołek do spalania ziół.
Bursztyn, rozmaryn, igliwie sosny i korę dębu spalamy w kociołku, okadzając malachity dymem, jaki się z niego unosi. Następnie naładujmy kamień dodatkową energią, wypowiadając następujące słowa mocy:
„Kamieniu mądry, kamieniu stary
Pomóż memu dziecku (ojcu, cioci itp.) dochować wiary.
Spraw, by więzi nas łączące
zawsze były szczere i gorące.
Niech tak się stanie.”
Po czym w stosownym momencie ofiarowujemy, pełni dobrej woli, ten kamień osobie, z którą chcemy poprawić relacje. Uwaga: musi to być kamień, a nie biżuteria z malachitu.
Finansowy talizman
Ten rytuał warto wykonać, jeśli chcesz chronić i pomnażać swój majątek. Wykonuje się go podczas pełni Księżyca lub po zmierzchu w dniu równonocy jesiennej. Przed przystąpieniem do tej praktyki zgromadź następujące przedmioty;
– jeden niewielki, płaski kamień, może być bursztyn, cytryn, topaz lub tygrysie oko,
– zielona świeca,
– złoty lakier (może być do paznokci).
Zapal świecę i pozwól jej się palić przez kilka minut. Wpatrując się w jej płomień wizualizuj swoje dochody (majątek), jak się powiększają i są bezpieczne. Następnie weź lakier i narysuj nim na kamieniu symbol pieniędzy. Może nim być znaczek dolara ($), oznaczenie pierwiastka złota (Au) lub po prostu symbol Słońca. Poczuj wewnętrzną radość z tego powodu, że jesteś człowiekiem zamożnym, a Twoje bogactwo jest bezpieczne. Po zakończeniu malowania pozostaw kamień obok palącej się świecy na osiem minut, po czym zgaś świecę. Jeśli chcesz wzmocnić swój rytuał, a kamień naładować dodatkową energią, zapalaj ją na osiem minut podczas każdej pełni Księżyca i kładź obok niej kamień z namalowanym symbolem.

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 4573
Powrót
Dalej
 
10 lipiec 2020
17389533 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.