Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Magiczne kalendarium – listopad i grudzień   Data: 13 listopad 2006
Wstęp:
Magii rozstania odpowiada czas od 1 listopada do 22 grudnia. O tej porze roku natura zamiera, zbierając siły do nowego cyklu. Pozornie kończy się wszelkie życie. Nic więc dziwnego, że właśnie ten okres przeznaczony jest na magię rozstania, kiedy żegnamy się z tym, co umarło, odeszło bezpowrotnie lub uległo znaczącej transformacji.

Zawartość:
Żal po stracie
Rytuał ten stosujemy, kiedy nie możemy pogodzić się z czyimś odejściem lub utratą czegoś, czego nie mnożna odzyskać. Odprawiamy go przez trzy kolejne dni Saturna (soboty). Do jego wykonania potrzebne nam będą:
niebieska, fioletowa i brązowa świeca,
szczypta czarnej ziemi,
zielona nić,
olejek lniany,
jedna biała chryzantema,
miseczka z wodą.
Rytuał zaczynamy od wypisania lub wycięcia na świecach imienia lub nazwy tego, z czyją utratą nie możemy się pogodzić, a następnie namaszczamy je olejkiem i zapalmy. Po czym wiążemy świece nicią, której końce przywiązujemy do siebie. W skupieniu spędzamy około 20 minut, wspominając to, za czym tęsknimy i przeżywamy z całą możliwą intensywnością ból po starcie. Kiedy minął wyznaczony czas, bierzemy chryzantemę (nie zapominamy o podziękowaniu jej za użyczenie swojej mocy), delikatnie odrywamy jej płatki, rzucamy je na wodę w miseczce i wypowiadamy następujące słowa:
„Co musiało odejść – odeszło.
Teraz niech odejdzie mój ból i żal.
Niech tak się stanie.”
Słowa te musimy wypowiedzieć trzykrotnie. Kiedy oberwiemy wszystkie płatki posypujemy je czarną ziemią, a następnie należy przepalić w połowie nić łączącą nas ze świecami, spalić ją, a popiół dorzucić do miseczki z płatkami chryzantemy i ziemią. Świece winny dopalić się do końca, a zawartość miseczki powinniśmy oddać wodzie, czyli wylać do muszli klozetowej lub do rzeki.

Ukojenie bólu po stracie
Nie zawsze można mieć to, co się chce. Jeśli Twój partner zdecydował się odejść, kocha inną osobę lub po prostu nie pasujecie do siebie, nie zatrzymuj go czarami. Pamiętaj, że „Z niewolnika nie ma robotnika”. Lepiej pomyśl, jak uleczyć swoje zranione serce. Tradycja mówi, że jednym z najlepszych na to sposobów będzie ten rytuał. Wykonuje się go nad bieżącą wodą, najlepiej nad strumieniem lub u źródełka o dowolnej porze, a potrzebne do tego są następujące akcesoria:
– puchar, czara lub kryształowy kielich,
– niewielki flakonik lub buteleczka z zielonego szkła,
– kilka świeżych lub suszonych liści astrów,
– kilka świeżych lub suszonych płatków jaśminu.
Kiedy Twój ból po stracie miłości będzie bardzo silny, udaj się nad strumień lub do źródła. Usiądź na chwilę i poobserwuj, jak płynie woda – tak samo odpłyną Twoje przykre emocje. Napełnij kielich wodą i wsyp do niego listki astrów. Wypij to, wypowiadając następującą afirmację:
Ta woda koi, to zioło leczy.
I w me serce radość wraca.
Niech tak się stanie.

Teraz nabierz wody do flakonika, wrzuć tam kilka płatków jaśminu i zabierz to do domu. Postaw flakon przy swoim łóżku, niech stoi tam przez tydzień. Przez ten czas wypijaj po trzy krople tej wody. Możesz dodać ją do herbaty lub wypić jak lekarstwo – kapiąc kropelki na łyżeczkę.

Zakończenie trudnego związku
Życie toczy się bardzo różnie i zdarzają się takie sytuacje, kiedy człowiek wie, że tkwi w niekorzystnym dla niego związku, ale nie umie go zakończyć. Ułatwieniem w takiej sytuacji może być ten rytuał. Wykonujemy go podczas ubywającego Księżyca (między pełnią o nowiem) o dowolnej porze roku i doby. Potrzebne do niego będą:
– dwie czerwone świece,
– olejek lawendowy,
– czarna nitka,
– suche liście astrów,
– suche płatki chabrów,
– liście goździków,
– kociołek do spalania ziół.
Namaszczone lawendowym olejkiem świece ustawiamy na żaroodpornej podstawce, przewiązujemy czarną nitką i zapalamy. Obok ustawiamy kociołek od spalania ziół, wrzucamy do niego liście astrów, płatki chabrów, liście goździków i podpalamy. Zebrany popiół ze spalonych ziół i nici rozsypujemy na wietrze, wypowiadając przy tym następującą formułę:
Wietrze!
Jak rozwiewasz chmury,
jak rozpraszasz zło,
jak roznosisz nasiona,
rozwiej, rozprosz, roznieś ten związek.
Niech tak się stanie.
Świecom pozwól dopalić się w sposób naturalny do końca, a ogarki wyrzuć.

Zakopany żal
Któż z nas nie przeżywał sytuacji, w której doszło do kłótni czy nieporozumień z bliską osobą. Ten rytuał pomaga pozbyć się nagromadzonego żalu i pretensji, jakie pozostają po takim wydarzeniu. Wykonuje się go razem z tą osobą, z którą doszło do scysji. Może to być partner (partnerka), rodzic, dziecko, przyjaciel, szef (jeśli będziecie go w stanie namówić na taką praktykę). Pora i czas wykonania nie ma tu znaczenia, oby to jednak było jak najszybciej po kłótni. Jeśli będziesz zwlekać rok z wykonaniem tego rytuału, jego oddziaływanie będzie słabsze. Do tej praktyki potrzebujemy niewiele akcesoriów:
– jeden agat, bursztyn lub kryształ górski,
– niebieski lub granatowy flamaster,
– różowa świeca.
Oczyszczony kamień kładziemy obok zapalonej świecy i pozwalamy, by naładował się jej energią, czyli leżał obok niej przez 15-20 minut. Potem siadamy razem z tą drugą osobą i wspólnie malujemy na kamieniu symbol naszej kłótni. Może to być znak dolara ($), jeśli przyczyną były sprawy materialne, serce, jeśli chodziło o sprawy uczuciowe, samochód, jeśli kłótnia wiązała się z wyjazdem itp. Następnie bierzemy kamień z narysowanym symbolem i razem udajemy się w takie miejsce, gdzie można go zakopać. Wszystkie te czynności wykonujemy razem. Potem stajemy nad miejscem, gdzie zakopaliśmy kamień, podajemy sobie ręce i w milczeniu stoimy przez 3 do 5 minut.

Pozbycie się złego nawyku
Rytuał ten pomaga w pozbyciu się złych przyzwyczajeń, nawyków, a nawet nałogów. Do jego wykonania potrzebne są:
kawałek kory brzozy lub dębu,
zwęglony na jednym końcu patyk,
monetka na ofiarę dla drzewa,
szklanka niechlorowanej wody.
Zwęglonym patyczkiem narysuj na korze symbolicznie lub napisz nazwę nawyku, którego chcesz się pozbyć. Znajdź silne, zdrowe i dorodne drzewo i pójdź do niego z gotowym rysunkiem. Poproś o pomoc w pozbyciu się uciążliwego przyzwyczajenia, a następnie zakop korę z rysunkiem i dziękczynną monetkę pod drzewem. Na koniec polej to miejsce wodą i podziękuj drzewu za pomoc.

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 3053
Powrót
Dalej
 
04 sierpień 2020
17436685 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.