Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Magiczne działanie run   Data: 02 luty 2006
Wstęp:
Runy można stosować w różnego rodzaju magii (nawet w negatywnej!), gdyż ich moc jest wyjątkowo duża, a skuteczność wręcz zaskakująca. Właśnie ze względu na to należy do run podchodzić ostrożnie i stosować tylko te znaki, napisy, skrypty, które są dobrze znane.


Zawartość:
Runy można stosować w różnego rodzaju magii (nawet w negatywnej!), gdyż ich moc jest wyjątkowo duża, a skuteczność wręcz zaskakująca. Właśnie ze względu na to należy do run podchodzić ostrożnie i stosować tylko te znaki, napisy, skrypty, które są dobrze znane.
Chcąc wykorzystać magiczne działanie run trzeba najpierw dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, jak mają one działać, w odniesieniu do jakiej sytuacji chcemy je zastosować, na co mają pomóc i czy aby w czymś innym nie przeszkodzą.
Poszczególne runy futharku klasycznego do potrzeb magii możemy podzielić na następujące grupy (niektóre runy mogą występować w kilku grupach):

runy ochronne: hagal, naudiz, algiz, laukaz, odala;

runy wspomagające zdrowie: uruz, wunjo, eisaz, sowelo, ingwaz;

runy wspierające sukces: durisaz, ansuz, wunjo, perdo, teiwaz, berkanan;

runy przynoszące bogactwo: fehu, kaunan, wunjo, jeran, berkanan, odala;

runy miłości: gebo, perdo, mannaz, laukaz, dagaz;

runy podróży: raido, iwaz, teiwaz, ehwaz;

runy rozwoju osobistego: durisaz, ansuz, naudiz, eisaz, iwaz, perdo, sowelo, berkanan, mannaz.

Jednym z silniejszych i bezpiecznych sposobów chronienia się przed agresją psychoenergetyczną (czyli złym okiem, urokiem, czarami, a nawet klątwą) jest zapisanie swego imienia alfabetem runicznym. Nieco trudności może nastręczać specyfika polskiego alfabetu, dlatego podaję odpowiednie, szczegółowe przyporządkowania literowe:
A, Ą – ansuz (a)

B – berkanan (b)

C, Ć – durisaz (t)

D – dagaz (d)

E, Ę – ehwaz (e)

F – fehu (f)

G – gebo (g)

H – hagal (h)

I – eisaz (i)

J – jeran (j)

K – kaunan (k)

L, Ł – laukaz (l)

M – mannaz (m)

N, Ń – naudiz (N)

O – odala (o)

P – perdo (p)

R – raido (R)

S, Ś – sowelo (s)

T – teiwaz (T)

U, Ó – uruz (u)

W – wunjo (w)

Y – iwaz (z)

Z, Ź – algiz (r)

Ż – ingwaz (n)

Na początku swojej pracy z magią run, powinieneś w taki właśnie sposób zapisać swoje imię. Najpierw poćwicz kilka razy na papierze, a kiedy będzie Ci to już ładnie wychodzić, zapisz je na trwałym nośniku (np. na drewnie, kamieniu itp.). Próbne warianty spal, a wersję ostateczną umieść w bezpiecznym miejscu. Tak zapisane Twoje imię będzie chronić Cię i wspierać Twój rozwój osobisty.
W taki sam sposób możesz zapisać dowolne inne ważne dla Ciebie słowo, na przykład nazwę swojej firmy lub banku, w którym trzymasz pieniądze, markę samochodu, zawód, który wykonujesz itp. Dzięki temu będą one chronione i pełniej zrealizują Twoje potrzeby.
Jeśli zajmujesz się magią naturalną, możesz dodatkowo wzmocnić działanie swoich talizmanów i skryptów runicznych kolorem, w jakim zostaną one wykonane, dobranym do Twoich potrzeb.
Aby stosować proste rytuały magiczne związane z runami wcale nie musisz być profesjonalnym magiem, jednakże przy ich wykonywaniu należy przestrzegać pewnych zaleceń i jest to znacznie ważniejsze niż przy wróżeniu. Działania te należy wykonywać w samotności, wczesnym rankiem (najlepiej o wschodzie Słońca) lub wieczorem (o wschodzie Księżyca), w miarę możliwości wykluczając hałas i wszelkie inne wpływy zewnętrzne, w stanie pełnego spokoju i duchowej równowagi. Jeśli jesteś zdenerwowany, rozdrażniony czy zaniepokojony, przed przystąpieniem do działań magicznych powinieneś się wyciszyć. Najlepiej osiągnąć to przy pomocy medytacji. Jakiekolwiek niedomaganie, stres, stan pobudzenia emocjonalnego w znaczącym stopniu przeszkadzają w przeprowadzaniu zabiegów magicznych.
Do pomyślnego wykonania wszelkich zabiegów magicznych należy znać nazwy run i te istoty, które one oznaczają. Czwórka podstawowych bóstw patronujących runom to:

Frey, któremu przypisano runy fehu, uruz, durisaz, ansuz, raido, kaunan, gebo i wunjo;
Hög, który władał runami hagal, naudiz, eisaz, jeran, iwaz, perdo, algiz i sowelo;
Tyr, który patronował runom teiwaz, berkanan, ehwaz, manna, laukaz, ingwaz, dagaz i odala;
Odyn był opiekunem run jako całości i należała do niego runa wyrd (pusta).

Przy wszelkich działaniach magicznych związanych z runami, także przy wykonywaniu skryptów i talizmanów, dość duże znaczenie ma dzień tygodnia, w jakim je wykonujemy. W mitologii skandynawskiej każdemu dniu patronowało inne bóstwo i jeśli nie jesteśmy ortodoksyjnie przywiązani do chrześcijaństwa, powinniśmy to uwzględniać. I tak, niedzieli patronował Baldur i w tym dniu najskuteczniej jest praktykować magię rodzinną i związaną ze zdrowiem, poniedziałek był przypisany Frei i magii miłosnej oraz wszelkim działaniom wróżebnym, wtorek należał do Tyra i służył do wykonywania działań ochronnych i zapewniających sukcesy, środę poświęcono Odynowi i rytuałom związanym z uzdrawianiem, mądrością, zdobywaniem wiedzy i informacji, czwartkiem władał Thor i pomagał w zabiegach mających na celu zdobycie bogactwa, wspierał rozwój w każdym znaczeniu tego słowa i zapewniał zwycięstwo w walce, w piątek królowała Frigga i zapewniała sukces w magicznych działaniach związanych z miłością, płodnością i obfitością, zaś sobocie patronowały Norny, władczynie losu i można w ten dzień wykonywać tylko rytuały błagalne, mające na celu odmianę złego losu.


Alla Alicja Chrzanowska
Więcej informacji o runach i ich zastosowaniu w życiu codziennym można znaleźć w książce tejże autorki Misterium run

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 12223
Powrót
Dalej
 
04 sierpień 2020
17436661 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.