Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Magia kończenia - październik   Data: 03 październik 2006
Wstęp:
Na magię kończenia przeznaczony jest czas od 22 września do 31 października. On również bardzo mocno poprzez swą symbolikę wiąże się z naturą, w której wszystko powoli się chyli ku końcowi. Jest to odpowiednia pora na to, by zamknąć stare sprawy, które ciągną się niepotrzebnie i hamują nasz rozwój, zakończyć nieudane związki, jak też możemy właśnie w tym okresie łatwiej niż kiedy indziej powrócić do zdrowia i odbyć udaną rekonwalescencję. A oto służące temu rytuały:

Zawartość:
Przywołanie zdrowia
Rytuał ten wykonujemy, kiedy jesteśmy chorzy, dla siebie lub innej osoby w jej obecności, ale wyłącznie wtedy, gdy jednoznacznie i wyraźnie nas o to poprosi. Najskuteczniejszy jest wtedy, gdy praktykujemy go w dniu Księżyca (poniedziałek) o wschodzie naszego satelity.
Potrzebne tu będą:
trzy świece – niebieska, fioletowa i srebrna,
zielona nić,
nazwa choroby wypisana na fioletowym papierze,
olejek sosnowy,
garść ziela piołunu i szałwi oraz kociołek do ich spalenia.
Najpierw namaszczamy świece olejkiem, a następnie zapalmy je w następującej kolejności: niebieska, fioletowa, srebrna i ustawiamy je zgodnie ze stronami świata – niebieską na wschodzie, fioletową na zachodzie, a srebrną na północy, otaczając nimi siebie lub chorego. Zapalone świece łączymy zieloną nicią pozostawiając od strony południowej wolną przestrzeń (tędy „wyjdzie” choroba). W ciszy i skupieniu spędzamy około 20 minut wizualizując zdrowie, siły witalne, energię u siebie lub u tej osoby, dla której dokonujemy rytuału. Następnie wkładamy zioła do kociołka i podpalamy je, odczekujemy chwilę, by zaczęły wydzielać dym i aromat, a następnie okadzamy chorego (to znaczy obchodzimy go trzykrotnie lub przesuwamy wokół siebie kociołek takąż ilość razy). Na koniec wrzucamy do kociołka z palącymi się ziołami kartkę z nazwą choroby i pozwalamy wypalić się do końca świecom. Pozostały popiół i resztki świec „powierzamy” wodzie (może być nawet muszla klozetowa).

Rytuał zmiany
Tę praktykę stosujemy w dwóch wypadkach. Po pierwsze wtedy, gdy odczuwamy stagnację i marazm w życiu i chcemy ten stan zmienić, a po drugie wtedy, kiedy wiemy, że coś ma się zmienić w dotychczasowym stanie rzeczy i pragniemy, aby te zmiany były dla nas korzystne. Czas wykonania – dzień Merkurego (środa).
Potrzebne akcesoria:
jedna żółta świeca,
jedna niebieska świeca,
jedna zielona świeca,
jedna fioletowa świeca,
jedna pomarańczowa świeca,
biała nić,
olejek sandałowy lub lawendowy,
kawałek bawełnianego lub lnianego, białego materiału,
przedmiot, który będzie symbolizował pożądaną lub oczekiwaną zmianę.
Na początku namaszczamy świece olejkiem i naładowujemy je własną pozytywną energią trzymając w obu dłoniach i wyobrażając sobie korzystny przebieg zmian. Następnie kładziemy na środku stołu przedmiot, który symbolizuje zmianę i w głębokim półokręgu ustawiamy wokół niego świece. Następnie oplatamy je i łączymy nicią i zapalamy zaczynając od żółtej, a kończąc na pomarańczowej. Kiedy nić łącząca świece spali się, leżący na środku przedmiot zawijamy w materiał i chowamy w bezpiecznym miejscu, zaś świecom pozwalamy dopalić się do końca w naturalny sposób.

Zakopany żal
Któż z nas nie przeżywał sytuacji, w której doszło do kłótni czy nieporozumień z bliską osobą. Ten rytuał pomaga pozbyć się nagromadzonego żalu i pretensji, jakie pozostają po takim wydarzeniu. Wykonuje się go razem z tą osobą, z którą doszło do scysji. Może to być partner (partnerka), rodzic, dziecko, przyjaciel, szef (jeśli będziecie go w stanie namówić na taką praktykę). Pora i czas wykonania nie ma tu znaczenia, oby to jednak było jak najszybciej po kłótni. Jeśli będziesz zwlekać rok z wykonaniem tego rytuału, jego oddziaływanie będzie słabsze. Do tej praktyki potrzebujemy niewiele akcesoriów:
– jeden agat, bursztyn lub kryształ górski,
– niebieski lub granatowy flamaster,
– różowa świeca.
Oczyszczony kamień kładziemy obok zapalonej świecy i pozwalamy, by naładował się jej energią, czyli leżał obok niej przez 15-20 minut. Potem siadamy razem z tą drugą osobą i wspólnie malujemy na kamieniu symbol naszej kłótni. Może to być znak dolara ($), jeśli przyczyną były sprawy materialne, serce, jeśli chodziło o sprawy uczuciowe, samochód, jeśli kłótnia wiązała się z wyjazdem itp. Następnie bierzemy kamień z narysowanym symbolem i razem udajemy się w takie miejsce, gdzie można go zakopać. Wszystkie te czynności wykonujemy razem. Potem stajemy nad miejscem, gdzie zakopaliśmy kamień, podajemy sobie ręce i w milczeniu stoimy przez 3 do 5 minut.

Odzyskiwanie energii
Kiedy jesteś zmęczony, czujesz, że brakuje Ci energii i chęci do życia, udaj się do lasu i znajdź tam silne, duże drzewo, bez żadnych narośli i zniekształceń. Obejdź pień dookoła trzykrotnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i wypowiadaj przy tym następującą inwokację:
O wielkie drzewo, mocne i silne!
Po twoją pomoc przybyłem.
Użycz mi swej siły,
aby moje wróciły.
Dla ciebie bez szkody,
dla mojej wygody
niech tak się stanie.

Teraz usiądź pod drzewem i oprzyj się o nie plecami. Poczuj, jak ożywcze energie krążą między wami, jak się wymieniacie – Ty oddajesz drzewu swoją zużytą, starą energię, a ono nasącza Twoje ciało nową, pełną życia i wigoru. Posiedź tak co najmniej 15 minut (możesz dłużej), a potem podziękuj drzewu za jego pomoc.

Leczniczy ogień
Wykonanie tego rytuału hamuje proces chorobowy, wspomaga leczenie, przywraca zdrowie. Praktykujemy go między pełnią a nowiem (na Księżycu ubywającym), między godziną 19 a 21. Niezbędne jest tu odpowiednie miejsce, gdzie można bezpiecznie palić ognisko. Do tego rytuału potrzebne są:
kartka białego papieru,
fioletowy mazak lub kredka,
kilka szczap brzozowych,
kilka szczap dębowych,
kilka szczap sosnowych,
garść ziela piołunu,
wiadro wody.
Najpierw na kartce papieru fioletowym mazakiem lub kredką rysujemy siebie i wyraźnie zaznaczamy chory organ, można go narysować na sylwetce, chore miejsce zaznaczyć innym kolorem itp. Następnie rozpalamy ognisko układając szczapy naprzemiennie. Kiedy ogień dobrze się rozpali, wrzucamy do niego kartkę z rysunkiem i pilnujemy, by spaliła się całkowicie. Na koniec wrzucamy garść piołunu. Pozwalamy, by ognisko dopaliło się w sposób naturalny do końca, a palenisko zalewamy wodą.
Uwaga: ten rytuał nie zastępuje wizyty u lekarza. Najlepiej stosować go równolegle z terapią medyczną.

Pozbycie się złego nawyku
Rytuał ten pomaga w pozbyciu się złych przyzwyczajeń, nawyków, a nawet nałogów. Do jego wykonania potrzebne są:
kawałek kory brzozy lub dębu,
zwęglony na jednym końcu patyk,
monetka na ofiarę dla drzewa,
szklanka niechlorowanej wody.
Zwęglonym patyczkiem narysuj na korze symbolicznie lub napisz nazwę nawyku, którego chcesz się pozbyć. Znajdź silne, zdrowe i dorodne drzewo i pójdź do niego z gotowym rysunkiem. Poproś o pomoc w pozbyciu się uciążliwego przyzwyczajenia, a następnie zakop korę z rysunkiem i dziękczynną monetkę pod drzewem. Na koniec polej to miejsce wodą i podziękuj drzewu za pomoc.

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 3339
Powrót
Dalej
 
30 marzec 2020
17170265 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.