Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Magia domowa   Data: 11 lipiec 2008
Wstęp:

Magia domowa

Magia domowa, czasami nazywana też kuchenną, do dziś jest bardzo rozpowszechniona na wschodzie Europy (wschodnia część Polski, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja). Jej nazwa wynika z tego, że dom, a szczególnie kuchnia, to było niekwestionowane królestwo kobiet i tam najswobodniej mogły praktykować magię naturalną. Niech Cię nie myli i nie zraża ta nazwa. To właśnie w domu możesz wykonywać większość rytuałów, stworzyć w nim bezpieczną dla siebie przestrzeń, w której będziesz zajmować się magią naturalną.

 
 


Zawartość:

Magia domowa

 

Magia domowa, czasami nazywana też kuchenną, do dziś jest bardzo rozpowszechniona na wschodzie Europy (wschodnia część Polski, Litwa, Białoruś, Ukraina, Rosja). Jej nazwa wynika z tego, że dom, a szczególnie kuchnia, to było niekwestionowane królestwo kobiet i tam najswobodniej mogły praktykować magię naturalną. Niech Cię nie myli i nie zraża ta nazwa. To właśnie w domu możesz wykonywać większość rytuałów, stworzyć w nim bezpieczną dla siebie przestrzeń, w której będziesz zajmować się magią naturalną. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, zacznij od wybrania sobie miejsca w Twoim domu, które będzie należeć tylko do Ciebie. Oczywiście mogą tam przebywać inne istoty żywe, a nawet powinny, ale to Ty decydujesz, jak ono wygląda, co w nim się znajduje itd. Pamiętaj, że miejsce ma ogromne znaczenie w odniesieniu do skuteczności dokonywanych praktyk. W żadnym wypadku nie może to być miejsce publiczne, a nawet jeśli robimy to w warunkach domowych, staramy się zapewnić sobie pełną intymność. Jest to podyktowane nie tylko tym, że inni ludzie mogą na nas patrzeć jak na cokolwiek pomylonych. W końcu jest to ich problem, że nie potrafią otworzyć się na oczywiste siły istniejące w całej przyrodzie. Znacznie ważniejsze jest to, że początkujący adept ma problemy ze skoncentrowaniem energii, a obecność innych osób dodatkowo ją rozprasza. W związku z tym powinnaś wybrać miejsce odosobnione, odizolowane od głośnych dźwięków, hałasu, o temperaturze, która najbardziej Ci odpowiada oraz takie, w którym w każdym momencie, gdy będziesz czuła taką potrzebę, możesz oddać się naszym praktykom. Dobrze by było, gdybyś miała takie miejsce nie tylko w swoim domu, lecz oprócz tego również i w plenerze – na działce, w lesie, na łące, zgodnie z tym jakich możliwości dostarcza Ci życie.

Kiedy masz już wybrane takie miejsce, musisz je odpowiednio przygotować. Magia naturalna, jak wiesz, odwołuje się do związków człowieka z przyrodą. Tak więc oprócz tego, że część Twego domu przeznaczona na Twoje sanktuarium musi być utrzymane w czystości i zawsze gotowe do tego, żeby w nim pracować, powinno być ozdobione żywymi i suszonymi kwiatami oraz ziołami (których będziemy używać w magii), powinnaś w nim zgromadzić wszystkie przedmioty potrzebne do rytuałów, które będziesz wykonywać. Niezbędny również jest stół (biurko, toaletka), na którym będą palić się świece kiedy wypełniasz stosowne rytuały.

W przypadku miejsca w plenerze nie musimy martwić się o jego wygląd ani go specjalnie przygotowywać. Potrzebujemy też mniej akcesoriów, gdyż Matka Natura i jej atrybuty – las, plaża, jaskinia, jezioro, góry, łąki tworzą naturalne generatory mocy i wzmacniają zarówno wiedźmą, jak i dokonywane przez nią rytuały.

 Jakie przedmioty i akcesoria powinnaś zgromadzić, nim przystąpisz do wykonywania rytuałów? Ich spis podaję poniżej. Oczywiście zestaw ten odnosi się tylko do magii naturalnej:

 – szklane butelki, słoiki i pojemniki z pokrywkami do przechowywania ziół i innych potrzebnych w magii naturalnej przedmiotów,

– świece, we wszelkich dostępnych kolorach, oprócz czarnego (jest on stosowany tylko przez czarownice),

– świece z naturalnego wosku, mogą być zapachowe lub z domieszką ziół,

– świeczniki (zawsze o nieparzystej liczbie ramion),

– kociołek do spalania ziół,

– metalowa miseczka do topienia wosku,

– 2-3 miski wykonane z dowolnego materiału na wodę, zioła i inne substancje używane przy poszczególnych praktykach,

– zapalniczka, nigdy nie zapalamy świecy od zapałki, ponieważ pokrywa ją siarka, a jest to substancja poświęcona siłom ciemności i zwitki papieru, którymi podpalamy świecę,

– kołpaczek do gaszenia świec, nigdy nie gasimy świecy zdmuchnięciem, gdyż niweczy to nasze działania ochronne, rozpraszając pozytywną aurę, która wytworzyła się podczas spalania się świecy. Jeśli nie mamy kołpaczka, możemy zastosować metodę prababci, czyli zdusić płomień dwoma palcami (kciukiem i wskazującym) ręki wiodącej, czyli tej, którą wykonujemy większość czynności,

– nici lub przędza w różnych kolorach,

– kawałki tkanin z włókien naturalnych (len, bawełna, jedwab, wełna itp.),

– nasiona roślin, drzew i zbóż,

– zioła, liście, igliwie, kwiaty i całe rośliny,

– nóż z białą lub drewnianą rękojeścią do ścinania ziół (musi to być nóż, który „nigdy nie zaznał krwi”, czyli nie używamy go do krojenia mięsa, wędlin, a najlepiej, żeby w ogóle służył tylko celom magicznym),

– kamienie i minerały,

– folia aluminiowa, papier i nożyce do niego,

– kolorowe kredki lub mazaki,

– kilka luster różnej wielkości i kształtu (ramy w różnych kolorach oprócz czarnego),

– drewniany, zamykany pojemnik z solą,

– różdżka wykonana z leszczyny, drzewa intuicji,

– kryształowa kula,

– dzwonki powietrzne,

– kadzidła i olejki eteryczne,

– domki do aromatoterapii,

– kasety z muzyką medytacyjną i inną wprowadzającą odpowiedni nastrój,

– efemerydy planet lub kalendarz z fazami Księżyca,

– kadzielnice i lampki oliwne.

Jeśli już wybrałaś miejsce, musisz je oczyścić. Najlepiej służy temu następujący rytuał.

 

Oczyszczanie domu

Rytuał ten usuwa wszelkie negatywne energie, nawet te nagromadzone od lat. Stosują go do dziś starsze kobiety mieszkające na poleskich wsiach. Do jego wykonania potrzebne są:

– świece w ilości odpowiadającej ilości pomieszczeń w mieszkaniu (wliczamy w to łazienkę, toaletę, balkon, jeśli traktujemy go jako powierzchnię użytkową, schody, jeśli są one wewnątrz naszego mieszkania),

– około 10 g soli,

– kilkadziesiąt niewielkich karteczek papieru.

 Zaczynamy od pierwszego pomieszczenia, które znajduje się po prawej stronie od drzwi wejściowych. Na środku umieszczamy w bezpieczny sposób zapaloną świecę, następnie w każdym kącie kładziemy jedną karteczkę papieru i sypiemy na nią szczyptę soli. Możemy przy tym mówić swoją ulubioną modlitwę, mantrę lub po prostu prosić o pomoc Boga czy Matkę Naturę. Kiedy świeca pali się, a sól leży w każdym kącie, przechodzimy do następnego pomieszczenia i postępujemy tak samo, potem do kolejnego, aż w każdym pomieszczeniu łącznie z łazienką i korytarzem pali się świeca i leży w kątach sól. Zwracam uwagę, że w dzisiejszym budownictwie nie każde pomieszczenie ma cztery kąty. Mój korytarz ma ich dziesięć. Dotyczy to załamań ścian, natomiast nie musimy przesuwać mebli. Sól możemy położyć na szafie, jeśli stoi ona w kącie lub na obudowie wanny, jeśli taka została zrobiona.


Uwaga: nie zostawiamy domu bez nadzoru. Musimy być obecni i sprawdzać jak palą się świece. Zwróćmy uwagę na te, które przy paleniu kopcą, skrzą się lub wydzielają sadzę. W takim pomieszczeniu warto rytuał powtórzyć po siedmiu dniach, gdyż zgromadziło się w nim szczególnie dużo złej energii, nie musimy tego wtedy robić w całym domu.

Świece muszą wypalić się do końca, czyli zgasnąć samoistnie. Zbieramy wtedy ogarki, jeśli takie są, karteczki z solą (zagwarantują one, że ani szczypta nie zostanie jej w pomieszczeniu) i powierzamy to wodzie lub ziemi. Nie powinno się ich wyrzucać do śmietnika, szczególnie w naszych czasach, gdy wcale nie należą do rzadkości ludzie utrzymujący się z resztek wyrzucanych przez zamożniejsze osoby, a wtedy negatywne energie usunięte z Twego domu przejdą na nich. W całości rytuał można powtarzać nie częściej niż raz na kwartał.

 
 

Jeśli zainteresował Cię ten temat, więcej takich informacji znajdziesz w książce A. A. Chrzanowskiej „Magia kobieca”

 

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok
All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
 

 

 

 

Statystyka:
Przeglądano: 8359
Powrót
Dalej
 
18 luty 2020
17094807 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.