Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Informacje o produkcie
 
Liber Kaos - Peter J. Carroll
Cena produktu: 28,00 zł
Zamawiana ilość:  
Liber Kaos - Peter J. Carroll
Producent Illuminatio
Dostępność Dostępny
Podziel się:
Opis
Linki
Recenzje
Liber Kaos to kompletny przewodnik po teoretycznych i praktycznych aspektach magii, dedykowany osobom zaawansowanym w wykonywaniu rytuałów magicznych.
 
Liber Kaos to najbardziej esencjonalna książka o magii. Dostarcza czytelnikowi nie tylko solidnej podstawy teoretycznej, na której doświadczony mag będzie mógł oprzeć swoje działania magiczne, ale także wielu refleksji natury filozoficznej, które pozwolą dostrzec liczne nierzadko niezwykle oryginalne powiązania magii z fizyką kwantową czy Teorią Magii Chaosu.

Dzieło zawiera nie tylko obszerne i szczegółowe wprowadzenie do samej magii, ale także mnóstwo cennych informacji dotyczących jej rodzajów: magii aurycznej, różnych typów magii kolorów czy eoniki.

W książce znaleźć można także opisy rytuałów magicznych – między innymi rytuał Thanaterosa, czöd, Gnostycki Rytuał Pentagramu, monastycyzm Chaosu czy rytuały niebieskiej magii – a także obszerne wyjaśnienia dotyczące przeprowadzenia usystematyzowanego programu treningu magicznego Liber KKK. Wszystko to zostaje zaprezentowane z zupełnie nowej perspektywy.

Autor, ukazując świeże spojrzenie na kosmogenezę, metafizykę oraz parapsychologię, dostarcza przy okazji wielu szczegółów dotyczących Magicznego Zakon Iluminatów Thanaterosa (Paktu IOT).

 
Sięgnij po ten przełomowy traktat o teorii, praktyce i filozofii Magii Chaosu.

 

Fragment książki

METAFIZYKA KWANTOWA

Dwie spośród trzech znanych filozofii magicznych – animizm i spirytyzm – sięgają dalekiej starożytności. Ich różnorodne domieszki leżą u podstaw szamanizmu przedpogańskich kultur. Trzecia filozofia, tj. Teoria Magii Chaosu – obecnie w fazie embrionalnej – jest pierwszą prawdziwą alternatywą, powstałą od czasów szamanizmu. Wszystkie filozofie magiczne kształtujące się przez minione wieki, stanowią jedynie modyfikacje lub ekstrapolacje paradygmatów animistycznych bądź spirytystycznych. Każda z omawianych filozofii zostanie przedstawiona na tyle szczegółowo, by móc zwrócić uwagę na zachodzące pomiędzy nimi różnice.

Animizm opiera się na teorii lub obserwacji, według której wszystkie stworzenia – nie tylko rośliny czy zwierzęta – są ożywione lub w pewnym sensie żywe. Mag animistyczny próbuje podejmować pracę z witalnym aspektem każdego stworzenia lub zjawiska. Witalny aspekt – znany, w niektórych częściach Oceanii jako mana, reprezentuje zarówno siłę, jak i jakość każdego stworzenia – człowieka, rośliny, zwierzęcia, kamienia lub innego naturalnego obiektu, lub zdarzenia. Ponieważ mana może bezpośrednio przepływać pomiędzy stworzeniami, animistyczni magowie mogą nosić ze sobą różne rzeczy lub zjadać je w celu przejęcia ich mocy. Ewentualnie mogą próbować wchłonąć manę z tychże przedmiotów, aby uzyskać wgląd w przyszłość. W wielu wierzeniach animistycznych moce i wartości many przekazywane są także za pomocą wizualizacji obrazów lub pewnej formy rytualnego zaklęcia, dzięki któremu mana pochodząca z jakiegoś stworzenia, może zostać użyta nawet wtedy, gdy jest ono nieobecne podczas tej ceremonii. Alternatywnie może zostać użyta część danego stworzenia lub coś, co kiedyś było jego częścią, na przykład pazury orła lub czyjeś osobiste przedmioty. W niektórych wierzeniach animistycznych mana to po prostu własność każdego stworzenia – niczym jego waga czy objętość. W innych wierzeniach uważa się, że mana poprzedza fizyczną postać i uznaje się ją za przyczynę istnienia. Prowadzi to do bardziej złożonych teorii opisujących pochodzenie samej many oraz tego, co dzieje się z nią, kiedy posiadające ją stworzenia przestają istnieć. Można zauważyć, że bardziej skomplikowane teorie wywodzące się z animizmu zahaczają o spirytyzm.

W czystym spirytyzmie wszystko, co znajduje się na świecie, obdarzone jest pewnym stopniem wrażliwości. Uważa się, że ożywiona i nieożywiona materia posiadają ducha zdolnego do myślenia, pamiętania i odczuwania emocji. Duch odpowiada na prośby, próby negocjacji, kłótnie, a nawet groźby. Czynności te tworzą zatem podstawę praktyk magicznych spirytyzmu. Spirytyzm traktować można jako projekcję ludzkiej psychologii na wszystkie stworzenia i zjawiska tego świata, służącą kontrolowaniu ich lub porozumiewaniu się z nimi. Dzięki temu spirytyzm ma bardziej transcendentny wydźwięk niż animizm, a duchom przypisuje się często kosmiczne atrybuty.
 
[fragment Rozdziału I, s.24-26.]


Wydawnictwo: Illuminatio
Ilość stron: 208
Oprawa: miękka
Format: 14,5x20,5 cm
ISBN: 9788363965679
EAN: 9788363965679
Tłumacz: Maksym Walczak

Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.
Data dodania produktu: 28 październik 2014.
Poprzednia strona Produkt 19 z 43
w kategorii Magia
Następna strona
 
Pozostałe produkty z kategorii Magia
 
 
Amulety i talizmany, Richard Webster
Amulety i talizmany, Richard Webster 28,00 zł
Podtytuł: Jak wybierać, tworzyć i korzystać z mocy magicznych przedmiotów Odkryj magię amuletów i talizmanów, które przyniosą ci szczęście i powodzenie Magiczne przedmioty towarzyszyły ludziom od wieków. Do dzisiaj nosi się je z intencją ochrony, przyciągania szczęścia i odpędzania zła. Kamienie urodzeniowe, krzyż Ankh, czterolistna koniczyna czy podkowa to przykłady amuletów i talizmanów obdarzonych magiczną ... 
 
Magia na co dzień, Whitehurst Tess
Magia na co dzień, Whitehurst Tess 24,10 zł
Poznaj sprawdzone sposoby na nasycenie swojego życia pozytywną energią, która wyostrzy Twoje zmysły i uskrzydli duszę. Znajdziesz je w nowej książce autorki bestsellerowego „Magicznego domu”. Opracowała ona łatwy do zastosowania system wytwarzania dobroczynnej energii umożliwiający pozytywne zmierzenie się z każdą sytuacją czy wyzwaniem. Do każdego zadania podejdziesz z pewnością siebie, jasnością umysłu i ... 
 
CzaroMarownik 2018. Magiczny kalendarz
CzaroMarownik 2018. Magiczny kalendarz 27,90 zł
Pełen pozytywnych myśli na każdy dzień CzaroMarownik 2018 – magiczny kalendarz. Jeśli szukasz niepowtarzalnego kalendarza, który każdego dnia doda odrobinę magii do twojego życia, to najlepszym wyborem będzie CzaroMarownik. Ten wyjątkowy kalendarz stworzono dla kobiet takich jak Ty, które chcą czegoś więcej niż zwykłego kalendarium. Dzięki niemu każdy dzień możesz zacząć magicznie i pozytywnie, bo poza dawką ... 
 
Świadome otrzymywanie,  Melody Fletcher
Świadome otrzymywanie, Melody Fletcher 33,00 zł
Podtytuł: Wreszcie Wszechświat ma jakiś sens! Świadome otrzymywanie to lekki, zabawny i niezwykle praktyczny poradnik. Książka idealna dla wszystkich osób, które na początku zaintrygował Sekret, ale ostatecznie nie spełnił ich oczekiwań co do tego, jak manifestować pragnienia w rzeczywistym świecie. Dzięki prostym i logicznym radom Melody dowiesz się, co tak naprawdę cię powstrzymuje przed ruszeniem z miejsca oraz ... 
 
Naturalna Pani Domu, Karyn Siegel-Maier
Naturalna Pani Domu, Karyn Siegel-Maier 29,00 zł
Sprzątanie to czynność, którą niewiele osób lubi. Autorka przekonuje jednak, że nie musi tak być. Możesz wykorzystać właściwości popularnych produktów, takich jak soda oczyszczona, sól czy ocet, do usuwania plam i czyszczenia. Łącząc je z ziołami, a także z olejkami eterycznymi, wzmocnisz ich właściwości i dodatkowo uzyskasz przyjemny, naturalny zapach. Niektóre zioła mają także działanie antybakteryjne i ... 
 
17 lipiec 2018
15992840 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2018 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.