Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Królewski znak Lwa   Data: 16 lipiec 2006
Wstęp:


Zawartość:

Królewski znak Lwa

23 lipca – 23 sierpnia

Ogólna charakterystyka znaku

Znak: męski (pozytywny), ognisty, stały.
Władca: Słońce.
Egzaltacja: Pluton i Mars w retrogradacji.
Excil: Uran i Saturn w retrogradacji.
Fall: Neptun i Jowisz w retrogradacji.

Konstytucja: atletyczna, z czasem ze skłonnością do tycia. Górna część ciała mocniej rozwinięta niż dolna. Szerokie, silne plecy, potężna klatka piersiowa. Ręce silniejsze niż nogi. Twarz owalna, czoło wysokie, wypukłe. Brwi często nastroszone. Wyrazisty podbródek. Oczy wypukłe, niebieskie, błękitne lub szare. Włosy jasnokasztanowate lub złociste, rzadziej ciemne, często wełniste. Prawidłowa postawa. Sposób chodzenia energiczny, ruchy szybkie.

Temperament: z lekka choleryczny, z silnie zaznaczonym poczuciem godności własnej.

Pozytywne cechy charakteru: duma, wiara w siebie, szlachetność, tolerancja, wielkoduszność, ambicje, poczucie godności własnej, zdecydowanie, namiętności, śmiałość, odwaga, nieustraszoność, wierność, oddanie, uczciwość, otwartość, życzliwość, pracowitość, chęć do pracy, dar pięknego wysławiania się.

Negatywne cechy charakteru: pycha, zarozumiałość, cwaniactwo, impertynencja, despotyzm, tyrania, nadętość, próżność, działania na pokaz, popisywanie się, miłość do blichtru i komfortu.

Słabe miejsca w organizmie i ciele: lewe oko u kobiet, prawe u mężczyzn, górna część pleców, serce, aorta, układ sercowo-naczyniowy, kręgosłup, rdzeń kręgowy, żebra, śledziona, przepona, krwioobieg.

Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała, procesy zapalne, choroby opłucnej i otrzewnej, osteochondroza, stany utraty świadomości, zaburzenia pracy serca.

Metal: złoto.

Minerały: jako talizman – kryształ górski. W ogóle: diament, rubin, chryzoberyl, złoty kwarc, jaspis, hiacynt, chryzolit. Specyfika: dla urodzonych od 23 lipca do 2 sierpnia – bursztyn; dla urodzonych od 3 do 12 sierpnia – heliotrop, topaz; dla urodzonych od 13 do 23 sierpnia – rubin, granat, heliotrop.

Flora: zawilec, anyż, rumianek, mięta, oliwka, jemioła, prymula, lawenda, bukwica biała, żółta lilia, mak, szafran, rozmaryn, heliotrop, chryzantema, czarny bez, ptasie ziele, ziemniaki, bakłażany, kabaczki, fasola, cebula, czosnek, seler, kapusta, koper, pietruszka, groch, owies, ogórki, orzechy arachidowe, żyto, kakao, słonecznik, pszenica, głóg, wiśnia, dąb, palma.

Fauna: lew, jeleń, sokół, łabędź, kogut, orzeł, drapieżniki.
Mikroelementy: fosfor, fosforan magnezu.
Witaminy: C, B.
Liczby: 1, 4, 9.
Dzień: niedziela.
Kolor: purpurowo-czerwony i żółto-zielony.

Państwa i regiony: Francja, Włochy, Sycylia, Alpy, Czechy, Rumunia, Sudan, Kalifornia.

Miasta: Chicago, Filadelfia, Bombaj,. Damaszek, Portsmouth, Bristol, Baden-Baden, Koblencja, Ulm, Kremowa, Rzym, Rawenna, Praga.

Krótka informacja
Lwy to urodzeni wodzowie i liderzy, wspaniali organizatorzy mający duży autorytet wśród ludzi swojej profesji, posiadający wysoki prestiż i dobrą reputację w otaczającym ich świecie. Cechuje ich władczy charakter, namiętny temperament i bogata natura. Nieustannie pragną być na widoku – „błyszczeć i królować”.

Upodobnianie Lwów do władzy otoczenie przyjmuje lekko, gdyż ludzi podciąga pasja, niezwykłość, umiejętność zafascynowania swoimi pomysłami i braniem na siebie odpowiedzialności. Wszystkie uczynki i działania ukierunkowane są na zapewnienie sobie osobistego bezpieczeństwa, zaś główną siłą napędową w przypadku Lwów są uczucia. Najważniejsza jest dla nich sława, honory, tytuły, nagrody, wielkie sprawy, popularność i bycie powszechnie znanym. Najtrudniej zaś jest im podporządkować się woli innego człowieka. Nigdy nie działają wbrew swojej woli, własnym poglądom, przekonaniom, światopoglądowi, nigdy też nie godzą się z drugoplanową pozycją społeczną, z rolą statysty na scenie życia. Zawsze dążą do przodu i do góry w osiąganiu wyżyn społecznych i określonych dóbr materialnych. Lwy zawsze starają się działać według wcześniej ułożonego planu wkładając w daną sprawę całą swoją energię. To prawda, że często muszą walczyć z różnymi pokusami, ale prawie zawsze wychodzą z takich prób zwycięsko.

U każdego Lwa w głębi duszy kryją się ogromne siły wewnętrzne i jeśli się je uda rozbudzić, to jest on zdolny do każdego wyczyny. Nadmierna próżność, brak taktu i psychologicznego wyczucia rodzi jednak pomyłki i błędy. Lwy są dość naiwne, a nawet infantylne, dlatego łatwo wpadają w różne pułapki życiowe.
Utrzymują kontakty z ludźmi, którzy znajdują się pod silnym wpływem znaku Lwa należy pamiętać, że lubią one (Lwy), żeby ich działania zostały zauważone i odpowiednio ocenione. Dlatego nie wolno pozostawiać bez komentarza ich wyglądu zewnętrznego, pomysłów, stanu posiadania i trzeba pochwalić ich w odpowiednim momencie. Natomiast podczas rozmów dotyczących interesów należy mówić konkretnie, rzeczowo, trzymać się istoty rzeczy i otwarcie wypowiadać się na temat pozytywnych lub negatywnych aspektach dyskutowanego zagadnienia. Lwy często mogą wydawać się osobami surowymi, grubiańskimi, nawet wulgarnymi. Jednak w rzeczywistości są bardzo dobroduszne, dobrze znają się na swoich sprawach. Żeby ich do czegoś przekonać należy zaprezentować logiczne dowody, „żywe” fakty, przekonujące argumenty. Gwałtowność, wymuszenia, próby podporządkowania sobie Lwa są niewskazane.

Lwom pasują takie profesje, gdzie można wykorzystać ich wynalazcze i racjonalizatorskie zdolności, szybkość reagowania na czynniki zewnętrzne. Swój pociąg do przewodzenia innym mogą realizować w służbie państwowej, szczególnie w wojsku. Lwy są doskonałymi kierownikami wszelkich rang, poczynając od dyrektorów teatrów, a kończąc na prezesach wielkich koncernów. Niemało sukcesów osiągają w naukach związanych z mechaniką, maszynami i narzędziami. Często Lwy można spotkać wśród jubilerów, rusznikarzy, ale prawdziwych wyżyn dosięgają w świecie sztuki, szczególnie na scenie teatralnej, estradzie, w literaturze lub sztuce filmowej. Jako że swej natury są bardziej artystami niż uczonymi, oklaski, pochwały, poparcie i uznanie są im po prostu niezbędne.

Wszystkie Lwy mają jakieś hobby. Lubią przyrodę, zwierzęta. Posiadają silne rozwinięty instynkt opiekuńczy i lubią patronować innym, dlatego często okazują pomoc nieszczęśliwym i potrzebującym. Lwy słyną z gościnności, hojności i rozrzutności. Są zdolne wydać wystawne przyjęcie w stylu bal na tysiąc par.

Jako koledzy i przyjaciele są bardziej wierni, niż jako partnerzy w miłości i małżeństwie. Ich decyzje i obietnice nie zawsze są wiarygodne, jako że u tych osób uczucia panują nad rozumem. Pociąg do płci przeciwnej i hulaszczego trybu życia, niestałość i brak uregulować w związkach mogą z czasem doprowadzić do samotności i nędzy. Jednak w krytycznych sytuacjach Lwy nigdy nie tracą przytomności umysłu i swojej wrodzonej wesołości.

Mężczyzna-Lew

U mężczyzny-Lwa występuje ogromna potrzeba posiadania przewagi nad innymi, bycia „najlepszym chłopcem z całej wsi”. Ma wysokie wymagania w stosunku do życia, do partnera, choć w odniesieniu do siebie jest pobłażający. Nigdy nie zadowala się tym, co już osiągnął, nieustannie dąży do zajęcia wyższej pozycji, zdobycia uznania i sławy. Od najmłodszych lat patrzy na świat z wysoka i chce, żeby się nim zachwycano, popierano jego działania, uważano za bohatera i marzy o wielkich osiągnięciach, tytułach i nagrodach.

Mężczyzna-Lew to człowiek mądry, rezolutny, wielkiego formatu. Ma wiele wielkich idei i planów (czasami dość niemądrych), do realizacji których niezbędne są ogromne nakłady finansowe. To często popycha go do pójścia na kompromis z sumieniem – potrafi nawet rozstać się z ukochaną dziewczyną i ożenić się z bogatą wdową, byleby tylko osiągnąć cel.

Mężczyźni spod tego znaku boleśnie przeżywają problemy materialne, brak dostatecznej uwagi skierowanej na nich i podważanie ich autorytetu. Uwielbiają przyjemności, komfort, bogato urządzony dom, piękne kobiety i eleganckie, drogie rzeczy, ale na to wszystko potrzeba dużo pieniędzy. Jeśli ożenek z bogatą wdową odpada, to znaczy to, że trzeba będzie pracować samemu, przy czym dość intensywnie, a może i dorabiać z boku, żeby choć częściowo zrealizować swoje królewskie plany.

Powszechnie znana otwartość i hojność mężczyzny-Lwa często bywa kusząca dla licznych jego przyjaciół, koleżanek, znajomych i kumpli od kieliszka. A jako że przyjaciół często wybiera bez specjalnych ceregieli, to może zostać ofiarą swoich nieostrożnych i przypadkowych znajomości, zaś szczególnie powinien wystrzegać się pochlebstw.

Lwy-mężczyźni są bardzo namiętni i temperamentni. Zalecając się do kobiet dużo mówią o sobie, swoich możliwościach i zaletach. Jeśli mężczyzna spod tego znaku jest kimś naprawdę zainteresowany, to staje się prawdziwym uwodzicielem i gorącym adoratorem, ale zachowuje jednocześnie wszystkie swoje stare przyzwyczajenia i nawyki. Zanim zdecyduje się na ślub, długo rozważa wszystkie za i przeciw, dlatego często żeni się z wyrachowania. Małżonka powinna odpowiadać mu nie tylko pod względem jego materialnych ambicji, ale także i temperamentem. Mężczyzna-Lew dużo wymaga od innych, ale i sam jest gotów dać dużo z siebie, a jego żona powinna pamiętać, że nigdy nie wolno poniżać go w obecności innych, gdyż robiąc to ryzykuje, że zostanie bez męża.

Kobieta-Lew

Kobiety-Lwy to wspaniałe panie domu, oddane małżonki i kochające matki. Tak jak promienie słońca grzeją wszystkich, tak i te kobiety ofiarowują ciepło swego serca, nie oczekując w zamian żadnej wdzięczności. Lubią życie i kontakty towarzyskie, pragną rosnąć i rozkwitać wprost na oczach wszystkich. Przepełnia je radość życia i zdolności przystosowawcze., uczciwość i chęć działania, w tym tkwi ich siła i potęga. Nierzadko są zdolne do ofiarowania siebie dla dobra innych. Dzieje się tak w tych przypadkach, kiedy w ich życiu pojawiają się ciemne gradowe chmury nieszczęść i rozczarowań.

Wiara w siebie i duma wewnętrzna wzmacniają i podwyższają poczucie wartości własnej, tworząc tym samym szczególny prestiż wśród otaczających ich ludzi i dobrą opinię w społeczeństwie. W trudnych chwilach z pomocą przychodzi im i pomaga wybrnąć z kłopotów zdrowy optymizm.

Choć przed zawarciem małżeństwa otacza ich tłum wielbicieli, przypadkowe związku nie znajdują u nie uznania. Poflirtować Lwica oczywiście lubi, ale stara się zachować dziewictwo do zamążpójścia, nie ulegając okazjonalnym pokusom. W wyborze mężczyzny są bardzo wybredne i szybko pozbywają się niepożądanych zalotników.

Miłosne intrygi zajmują kobietom-Lwom pierwszą część życia (około 1/3), kiedy to hojnie obdarowują swoją miłością tych, kto na nią zasłużył lub jej potrzebuje. Druga część przynosi pierwsze ubytki i starty, pierwsze rozczarowania. I dopiero pod koniec życia, spokojnie spoglądając na dotychczasową drogę, stosując rezultaty obfitego inwestowania swoich szczerych, czasami gorących i namiętnych uczuć, zaczynają rozumieć, jak dużo już komuś ofiarowały, jak głęboko kogoś uszczęśliwiły, zaś innych po prostu nie zrozumiały i nie doceniły w należytym stopniu. Wydaje się im, że żyły jak obficie rodząca jabłoń, którą czasami pustoszył jej prawowity właściciel i gospodarz, a czasami grabił wędrowny włóczęga lub rozbójnik.

Kobiety-Lwy śmiało i wytrwale walczą o swoje istnienie, o byt swoich dzieci i bliskich, których w żadnych warunkach nie porzucają i nie zostawiają i pozostają im wierne i oddane do końca życia. Pierwsza prawdziwa miłość, jak ikona Matki Boskiej w złotej ramie, towarzyszy im do grobu, do samej śmierci. Pozostali mężczyźni z łatwością i na zawsze zostają usunięci z pamięci.

Wśród nam współczesnych już nie znajdziemy „dzikich lwic”. Wszystkie one dzięki naszym czasom są poskramiane i okiełznywane albo w szkołach i internatach, albo na uniwersytetach i politechnikach, gdzie przekształcają się w istoty w pełni udomowione, a nawet oswojone.

Ich wrodzona mądrość, realne poglądy na życie, praktycyzm i rzeczowość często są ukierunkowane na dążenie do tego, by zająć kierownicze stanowisko, być szefem lub kierownikiem, a osiągając to, realizują się nie gorzej niż ich współbracia pod względem znaku Zodiaku.

 

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 28906
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195665 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.