Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Jak oczyścić się z negatywnej energii   Data: 07 marzec 2006
Wstęp:

Jak oczyścić się z negatywnej energii

Magia początków, której poświęcony jest okres od 22 marca do 30 kwietnia, sprzyja też wszelkim rytuałom oczyszczającym, tym bardziej, że łączy się to w sposób naturalny z wiosennymi porządkami, jakie są robione w każdym domu przed Wielkanocą...Zawartość:

Jak oczyścić się z negatywnej energii

Magia początków, której poświęcony jest okres od 22 marca do 30 kwietnia, sprzyja też wszelkim rytuałom oczyszczającym, tym bardziej, że łączy się to w sposób naturalny z wiosennymi porządkami, jakie są robione w każdym domu przed Wielkanocą.
Poniższe rytuały polecam, gdy zachodzi potrzeba oczyszczenia siebie lub przestrzeni z negatywnych energii:

Oczyszczanie domu

Choć rytuał nazywa się Oczyszczanie domu, to można go stosować również w biurach i innych pomieszczeniach. Usuwa wszelkie negatywne energie, nawet te nagromadzone od lat. Stosują go do dziś starsze kobiety mieszkające na poleskich wsiach. Pora nie ma tu większego znaczenia, z tym, że w zależności od wielkości mieszkania trzeba poświęcić na jego wykonanie od 2 do 5 godzin. Potrzebne do tego są:
świece w ilości odpowiadającej ilości pomieszczeń w mieszkaniu (wliczamy w to łazienkę, toaletę, balkon, jeśli traktujemy go jako powierzchnię użytkową, schody, jeśli są one wewnątrz naszego mieszkania),
około 10 g soli,
kilkadziesiąt niewielkich karteczek papieru.
Zaczynamy od pierwszego pomieszczenia, które znajduje się po prawej stronie od drzwi wejściowych. Na środku umieszczamy w bezpieczny sposób zapaloną świecę, następnie w każdym kącie kładziemy jedną karteczkę papieru i sypiemy na nią szczyptę soli. Możemy przy tym mówić swoją ulubioną modlitwę, mantrę lub po prostu prosić o pomoc Siłę Wyższą. Kiedy świeca pali się, a sól leży w każdym kącie, przechodzimy do następnego pomieszczenia i postępujemy tak samo, potem do następnego, aż w każdym pomieszczeniu łącznie z łazienką i korytarzem pali się świeca i leży w kątach sól. Zwracam uwagę, że w dzisiejszym budownictwie nie każde pomieszczenie ma cztery kąty. Mój korytarz ma ich dziesięć. Dotyczy to załamań ścian, natomiast nie musimy przesuwać mebli. Sól możemy położyć na szafie, jeśli stoi ona w kącie lub na obudowie wanny, jeśli taka została zrobiona.

Uwaga: nie zostawiamy domu bez nadzoru. Musimy być obecni i sprawdzać jak palą się świece. Zwróćmy uwagę na te, które przy paleniu kopcą, skrzą się lub wydzielają sadzę. W takim pomieszczeniu warto rytuał powtórzyć po siedmiu dniach, gdyż zgromadziło się w nim szczególnie dużo złej energii, nie musimy tego wtedy robić w całym domu.
Świece muszą wypalić się do końca, czyli zgasnąć samoistnie. Zbieramy wtedy ogarki, jeśli takie są, karteczki z solą (zagwarantują one, że ani szczypta nie zostanie jej w pomieszczeniu) i powierzamy to wodzie. W całości rytuał można powtarzać nie częściej niż raz na kwartał.

Moc sosny

Kiedy czujemy, że przylgnęły do nas szczególnie negatywne energie, warto zastosować ten rytuał. Jest on wyjątkowo mocny i skuteczny. Fazy Księżyca nie są tu istotne, wskazane jest natomiast, by odprawiać ten rytuał w piątek lub sobotę tuż po zachodzie Słońca. Wcześniej powinniśmy przygotować:
- cztery duże garście świeżego igliwia sosny,
- duży garnek z przykrywką,
- świecę woskową,
- kadzidełko sosnowe.
Odpowiednio wcześniej (około 1 godz.) wkładamy do garnka 3 garści igliwia sosny, zalewamy 2 litrami niechlorowanej wody, przykrywamy pokrywką i stawiamy na wolnym ogniu. Kiedy dojdzie do wrzenia - wyłączamy, ale pokrywki nie zdejmujemy. Czekamy około 20 min. aż napar naciągnie. Następnie zapalamy w łazience świecę i kadzidełko (pamiętamy, by nie robić tego zapałką), wkładamy do wanny pozostałą garść igliwia i napuszczamy wody o temperaturze jaka nam odpowiada. Wlewamy przygotowany wcześniej napar i zanurzamy się w kąpieli, która powinna trwać minimum 10 minut. Na koniec spłukujemy ciało wodą o możliwie najniższej temperaturze.

Oczyszczające kasztany

Jest wiele technik i metod oczyszczających nas lub przestrzeń z negatywnej energii, nie zawsze jednak możemy je stosować ze względu na praco- lub czasochłonność. Ten rytuał nie wymaga ani ciężkiej pracy, ani dużo czasu. Jedynym problemem jest to, że jesienią należy zgromadzić większą ilość kasztanów (owoców kasztanowca). Przechowywać je należy w szklanym, szczelnym pojemniku. Jeśli czujemy, że w naszym mieszkaniu dzieje się coś niedobrego lub po prostu podejrzewamy, że ktoś oddziaływuje na nas negatywnie, należy nieparzystą ilość kasztanów położyć w takim miejscu, gdzie nikomu nie będą one zawadzać. Przy czym włożone do:
- biurka - zapewnią oczyszczenie w sferze nauki i pracy,
- do łóżka - oczyszczenie relacji partnerskich oraz dodatkowo zapewnią ochronę podczas snu,
- w kuchni - oczyszczą wszystkich domowników,
- w korytarzu - oczyszczą całe mieszkanie,
- w łazience - oczyszczą sferę zdrowia.
Przy okazji chcę zaznaczyć, że kasztany wpływają pozytywnie na procesy intelektualne i sprawy związane z nauką, dlatego nie zaszkodzi włożyć jeden lub trzy kasztany dziecku do tornistra przed klasówką bądź sobie do kieszeni (torebki) przed ważną rozmową czy też egzaminem.
Jedynym utrudnieniem jest to, że kasztany możliwość oczyszczania tracą po miesiącu księżycowym (po 28,5 dniach) i należy je wtedy wymienić. Natomiast zużyte wyrzucić na żyzną ziemię, to znaczy taką, na której mogą one wiosną wykiełkować.

Oczyszczający woreczek

Rytuał, który w doskonały sposób oczyszcza wszystkie nasze ciała oraz harmonizuje aurę. Można go stosować w dowolnym momencie, a do jego wykonania potrzebne będą:
- kilkanaście pestek jabłoni,
- kilkanaście pestek gruszy,
- kilka pestek wiśni,
- kilka pestek czereśni,
- kilka pestek śliwy,
- 3 żołędzie,
- 3 kasztany,
- kawałek białej nitki,
- średniej wielkości woreczek z naturalnego materiału (len, bawełna, jedwab itp.).
Do woreczka wkładamy po kolei pestki jabłoni, potem gruszy, wiśni, czereśni, śliwy, potem żołędzie i na końcu kasztany. Woreczek zawiązujemy białą nitką. Kładziemy się w ustronnym miejscu, obnażamy rejon splotu słonecznego i na nagie ciało przykładamy zrobiony wcześniej woreczek. Powinien on pozostać tam około 15 min. Rytuał powtarzamy przez 3 do 7 kolejnych dni. Po zakończeniu oczyszczania zawartość woreczka wysypujemy na żyzną ziemię, to znaczy taką, na której mogą one wiosną wykiełkować.

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 29152
Powrót
Dalej
 
23 listopad 2020
17658366 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.