Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Dwoista natura Bliźniąt   Data: 14 maj 2006
Wstęp:


Zawartość:

Dwoista natura Bliźniąt

21 maja – 21 czerwca

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: męski, powietrzny, zmienny.
Władca: Merkury i Prozerpina w retrogradacji.
Egzaltacja: Merkury, Prozerpina, wstępujący węzeł księżycowy.
Excil: Jowisz i Neptun w retrogradacji.
Fall: zstępujący węzeł księżycowy.
Konstytucja: asteniczna. Ciało kształtne, często szczupłe. Długie ręce i nogi. Głowa wąska, o wydłużonym kształcie. Włosy ciemne lub ciemnoblond. Wyraziste oczy. Przenikliwe spojrzenie. Szybki sposób chodzenia.
Temperament: sangwiniczny, nerwowy, lekki, zmienny.
Pozytywne cechy charakteru: udane połączenie intelektu i intuicji, dobra percepcja, szybkie reakcje, ruchliwość, umiejętność obserwacji, duża fantazja i żywa, bogata wyobraźnia, umysł encyklopedyczny, ciekawość, uczciwość, przychylność i życzliwość.
Negatywne cechy charakteru: lekkomyślność, powierzchowność, zmienność, niewiarygodność, płochość, nieskromność, gadatliwość, skłonność do rozdrabniania się, chłód, popędliwość w decyzjach i działaniach.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: ręce. Układ oddechowy (tchawica, oskrzela, płuca, szczególnie ich górna część i opłucna). Język. Układ nerwowy. Szara substancja mózgu. Psychika.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała. Neurastenia, neuralgia, zaburzenia mowy aż do utraty włącznie, zaburzenia pamięci, neurozy i psychozy. Manie, fobie, stany urojeniowe, obłąkanie, epilepsja, kleptomania.
Metal: rtęć.
Minerały: jako talizman – złoty topaz, żółty beryl. W ogóle: topaz szlachetny, tygrysie oko, chryzopraz, karneol. Specyfika: dla urodzonych od 21 do 31 maja – żółty szafir, żółty agat, żółty beryl; dla urodzonych od 1 do 10 czerwca – beryl; dla urodzonych od 11 do 21 czerwca – jadeit.
Flora: laur, wiciokrzew, kawa, herbata, leszczyna, jeżyna, marzanna, werbena, żelaziak, jaśmin, wrotycz, ligustr, mięta, jarzębina, powój polny, trawy, groch, fasola, bób, ziemniaki, kapusta, bakłażany, kabaczki, orzech ziemny, winorośl, oliwka, grusza, figa.
Fauna: małpa, lis, kogut, papuga, wszystkie ptaki śpiewające, węże, pszczoły, mrówki.
Mikroelementy: chlorek potasu.
Witaminy: C, B.
Liczby: 5, 12.
Dzień: środa.
Kolor: pomarańczowo-żółty i żółto-zielony.
Państwa i regiony: USA, Afryka Północna, Kanada, Dolny Egipt, Zachodnia Anglia, Sardynia, Śląsk, Flandria, Belgia, Grecja, Armenia.
Miasta: Kordoba, Londyn, Melbourne, Norymberga, Plymouth, Wersal, Moguncja, San Francisco.

Krótka informacja
Bliźnięta są żywe, ruchliwe, szybkie i zręczne. Umysł mają subtelny, giętki, różnostronny, ale roztrzepany. Z jednej strony mają skłonność do wszystkiego, co realne, praktyczne, konkretne, a z drugiej do tego, co idealne, wyniosłe, a nawet duchowe.
Ich nerwowy i niespokojny charakter, słaba wola, niedostatek energii, roztargnienie przeszkadzają w koncentracji na czymś jednym i utrudniają doprowadzenie sprawy do końca. Potrzebują ciągle nowych wrażeń, monotonia ich zabija. Bliźnięta znajdują się w ciągłej sprzeczności między światem wewnętrznym a realną rzeczywistością, między pragnieniami a możliwościami, co wywołuje w nich duchowe rozładowanie i trzyma w nieustannym napięciu nerwowym. W związku z tym sytuacja materialna Bliźnią jest niestała i często ulega zachwianiom.  Niestałość i powierzchowność uczuć czyni z ich niewiarygodnymi partnerami, a co za tym idzie, nie przynosi im zbyt dużego szczęścia w życiu rodzinnym.
W interesach, kontaktach, miłości, życiu rodzinnym przeszkadza im powierzchowność i brak prawdziwych, głębokich uczuć. Strona intelektualna przeważa nad emocjonalną. Bliźnięta mają błyskotliwy umysł i są pomysłowe, ich sposób wysławiania się jest czarujący, gesty wyraziste, a dzięki temu potrafią trzymać rozmówcę w ciągłym napięciu, zmuszając go czy to do płaczu, czy to do śmiechu. Jako rozmówcy są wręcz idealni, ale jako partnerzy w miłości i małżeństwie lub jak wspólnicy w interesach mogą być bardzo niewiarygodni.
Utrzymując kontakty z Bliźniętami należy zachowywać się lekko, niewymuszenie i mieć poczucie humoru. Osoby spod tego znaku Zodiaku są w stanie prowadzić swobodną rozmowę na każdy interesujący nas temat, ale rozmowę lepiej zaczynać od ostatnich nowin i warto pamiętać o ich intelektualizmie i oczytaniu. Jeśli chcesz coś uzyskać od Bliźniąt, to pokaż podczas rozmowy swoje zainteresowanie, nie urywaj wypowiedzi w pół słowa, a jeśli się nadarzy okazja – pochwal. Jeśli Bliźnięta są nie „w sosie” lub próbują pozbyć się niechcianego rozmówcy albo jakiegoś problemu, to bez problemu stosują taktyczne wybiegi: kłamstwo, podstęp, pochlebstwo, bezceremonialne słowa i całe zdania, które zbijają z tropu rozmówcę, gdyż wyraźnie braku im sensu i logiki. Wykorzystując pozornie niewinny śmiech łatwo mogą odciągnąć interlokutora od tematu i celu rozmowy.
Pod znakiem Bliźniąt często rodzą się osoby utalentowane, szczególnie jeśli w ich znaku znajduje się Saturn, Uran, Neptun lub Wenus. Ich profesje zależą nie tylko od wskaźników horoskopu w całości, ale i od poziomu duchowego.
Główne kierunki działalności Bliźniąt to świat nauki i techniki: przemysł atomowy, kosmiczny i lotniczy, technika obliczeniowa, łączność, transport, radio i telewizja. Duże sukcesy osiągają w dziennikarstwie i działalności wydawniczej. Pociąga ich też świat sztuki: literatura i językoznawstwo. Bliźnięta bardzo lubi aktywne, ruchowe gry sportowe (typu piłka, golf), a także te, które ćwiczą umysł (łamigłówki, krzyżówki, rebusy, szachy itp.). Często mają „złote ręce” i używają ich na takim polu jak projektowanie, nauki i sztuki stosowane, w czym dodatkowo pomaga im bogata wyobraźnia i bujna fantazja, duch wynalazczy i zdolności racjonalizatorskie.
W przypadku normalnego rozwoju do wieku 28 lat Bliźnięta wchłaniają w siebie maksimum informacji, doświadczeń i wiedzy, żeby między 56 a 63 rokiem życia osiągnąć kulminacyjny punkt swego rozwoju, szczytu kariery, uznania społecznego, które będą już im towarzyszyć do końca ich dni. Zdarza się jednak, co prawda dość rzadko, że jednostka jakby zastyga w swoim rozwoju w wieku mniej więcej 14-16 lat i na zawsze pozostaje w tym infantylnym stadium. W okresie między 30 a 35 rokiem życia należy liczyć się z ryzykiem nieszczęśliwego wypadku lub katastrofy. Najbardziej delikatnym punktem u Bliźniąt jest ich system nerwowy. Nieustanne, nieprawidłowe napięcie może wywołać u nich zaburzenia nerwowe, a nawet załamania psychiczne.
Teraz rozpatrzymy oddzielnie Bliźnięta mężczyzn i kobiety.

Mężczyzna-Bliźnięta

Mężczyzna-Bliźniak to równanie z wieloma niewiadomymi. Zawsze mają nie mniej niż „czterdzieści worków pomysłów” i drugie tyle w zapasie. Swoimi niezliczonymi ideami i propozycjami zamęczają dosłownie wszystkich: współpracowników, kierownictwo, podwładnych, licznych przyjaciół, a nawet rodzinę. Jedne i ten sam pomysł umieją zaproponować na różne sposoby, w zależności od tego, do kogo ją kierują. To naturalne, jeśli uwzględni się, że Bliźnięta starają się wyciągnąć korzyści ze wszystkiego, nawet z miłości, a przy tym są przekonani, że wszystko to robią w całkowicie altruistycznych celach, dla dobra społecznego. W rozmowach i sprawach dotyczących pośrednictwa mężczyźni spod znaku Bliźniąt są niestrudzeni i niedościgli. Pomysły, plany i zamiary to ich chleb powszedni, bez którego nie mogą ani żyć, ani oddychać, ani istnieć, dlatego do końca życia prowadzą nieustanne poszukiwania. Jeden pomysł szybko zastępowany jest innym, nowszym, błyskotliwszym i bardziej postępowym, a co za tym idzie, bardziej pociągającym. Te nowe pomysły zaś rodzą całą serię następnych, nie mniej błyskotliwych, co może być kontynuowane w nieskończoność. Niektóre z nich mogą okazać się jeśli nie genialne, to przynajmniej całkiem sensowne. Właśnie dlatego przyjaźń lub współpraca z mężczyznami-Bliźniętami sprzyja rozwojowi i wzrostowi duchowemu.
Natomiast w sferze miłości i związków zarówno mężczyźni, jak i kobiety spod tego znaku należą do „komet”. Ich uczucia są bardzo zmienne, w ciągu życia nie raz zmieniają swoje poglądy, upodobania, domy, rzeczy, dziewczyny, żony. Przy tym pozostają młodzi do samej starości, dopóki nie wyczerpie się ich zapas genialnych pomysłów i idei.

Kobieta-Bliźnięta

Kobiety-Bliźnięta to wspaniałe interlokutorki – inteligentne, żywe, wyraziste i błyskotliwe. Są pełne radości życia, szybko i łatwo nawiązują kontakt z ludźmi. Potrafią rozmawiać na każdy temat, który się im zaproponuje. Wielu mężczyzn twierdzi, że właśnie kobiety spod tego znaku dają im nowy impuls, ożywczy, odświeżający i odmładzający.
Kobiety-Bliźnięta wcześnie zaczynają miłosne przygody do czego popycha ich przede wszystkim ciekawość i pociąg do nowych doświadczeń. Lubią „kolekcjonować” wielbicieli i wcześnie opanowują sztukę miłości. Co prawda uwieść je nie tak prosto. Jeśli nie ma z ich strony konkretnego zainteresowania, to stają się w ogóle niedostępne. Lubią natomiast być zdobywane w szczególny sposób, inteligentnie, z galanterią, w stylu z ubiegłego wieku, a jeszcze lepiej – w duchu epoki Ludwika XIV. Pociągają je subtelne, pełne aluzji rozmowy, błyskotliwe wypowiedzi, do których zdolny jest daleko nie każdy mężczyzna. Tych panów, którzy potrafią rozbudzić je naprawdę, trafiają dość późno.
Całe życie poszukują tego, który jest im przeznaczony, swego księcia. Kolejne rozczarowania pozostawiają w ich duszy rozterki i wątpliwości, ale to nie przeszkadza w następnych poszukiwaniach swego jedynego. Na początku życia rodzinnego są wspaniałymi gospodyniami swego salonu, doskonałymi kochankami i pomocnicami mężów. Ale jako małżonki są wierne i oddane dopóki małżonkowie są dla nich interesujący i zaspokajają ich potrzeby. Potem stopniowo zaczynają się spotkania, wyjazdy, delegacje, wycieczki, wyprawy turystyczne, sanatoria itp. Pojawiają się nowe fascynacje, cała rzesza wielbicieli i kochanków, a wraz z nimi nowe rozczarowania i rozstania i znów następne poszukiwania. W dodatku na ich psychikę nieustannie wywierają wpływ rodzice i bliska rodzina, dając wszelkie możliwe potrzebne i niepotrzebne rady owemu „niemądremu dziecku”, aż w końcu czeka ich cały szereg ślubów i rozwodów. To reguła, że co trzecia  kobiet-Bliźniąt rozwodzi się przynajmniej raz, a co piąta – 2-3 razy. Z czasem kobiety te stają się prawdziwymi „kłębkami nerwów”. Żeby uniknąć tego smutnego losu, Bliźnięta powinny stawiać przed sobą pozytywnie ukierunkowane cele. W takim przypadku ich energia staje się budującą siłą, a wynalazczość i niewyczerpane pomysły znajdują zastosowanie dla siebie.

 

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 34610
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195676 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.