Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Czym jest i do czego służy Tarot   Data: 29 styczeń 2006
Wstęp:

Czym jest i do czego służy Tarot

Wróżenie przy pomocy kart Tarota, choć lepszym określeniem byłoby tutaj sformułowanie prognozowanie, jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną metodą przepowiadania przyszłości. Na Zachodzie jest ona znana stosunkowo od niedawna, podobnie jak inne „czyste”, to znaczy nie opierające się na czarnej magii, techniki wróżbiarskie.Zawartość:
Wróżenie przy pomocy kart Tarota, choć lepszym określeniem byłoby tutaj sformułowanie prognozowanie, jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną metodą przepowiadania przyszłości. Na Zachodzie jest ona znana stosunkowo od niedawna, podobnie jak inne „czyste”, to znaczy nie opierające się na czarnej magii, techniki wróżbiarskie. Wytłumaczenie tego jest proste. Karty Tarota znane są w Europie zaledwie od sześciu wieków, a ich pochodzenie wywodzi się z różnych źródeł. Jedni twierdzą, że wymyślili je kapłani w starożytnym Egipcie, aby w ten sposób przechowywać swoją wiedzę tajemną i uczynić ją niedostępną dla profanów, inni szukają ich praźródeł na Dalekim Wschodzie – w Chinach czy Indiach, a jeszcze inni na Bliskim Wschodzie – w krajach arabskich, są też tacy, którzy ich pierwowzorów szukają w kulturze żydowskiej czy przekonują o cygańskim rodowodzie tych kart. Nic, co można by było udowodnić naukowo, na ten temat nie wiadomo, poza tym, że najstarsze zachowane w Europie karty Tarota są pochodzenia włoskiego i datuje się je na pierwszą połowę XV w.
Jest też legenda związana z pochodzeniem kart Tarota, która mówi, że dawno, dawno temu, przed wieloma wiekami, kiedy człowiek nic jeszcze o sobie nie wiedział i czuł się całkowicie bezbronny i zagubiony w świecie, w którym musiał żyć, wznosił modlitwy do bogów, w których wierzył i prosił ich o opiekę oraz wskazanie drogi, którą powinien podążać, aby osiągnąć szczęście. Modlitwy zostały wysłuchane i pewnego pięknego wieczoru z nieba spadły obrazki ukazujące drogę do pomyślności i szczęścia, ale niestety, jak zawsze w takich wypadkach, wtrącił się w to diabeł i sprawił, że powiał silny wiatr, który porozrzucał po całym świecie owe karty. Człowiek wiele lat ich szukał, aż w końcu odnalazł je wszystkie, ale nie wie do tej pory w jakiej kolejności były one ułożone, kiedy bogowie zrzucali je na Ziemię. Od wieków szuka tej prawidłowej kolejności i nie może jej znaleźć, dlatego w kartach Tarota jest tyle różnych układów i każdy z nich jest dobry, ale służy do rozwiązania innego problemu. Trudno jest w kartach Tarota odkryć cały ludzki los od narodzin do śmierci, za to można bardzo dokładnie zanalizować pewien, nawet dość długi wycinek czasu, omówić konkretny problem, dowiedzieć się jak ułożą się relacje z innymi ludźmi, zrozumieć co dzieje się w ludzkiej duszy.
Od wielu lat, aż do chwili obecnej, karty Tarota służą wyłącznie do prognozowania przyszłości, nie gra się nimi ani dla przyjemności, ani dla pieniędzy, nie można też nimi postawić pasjansa. Wiele osób boi się kart Tarota i słusznie, gdyż w rękach szarlatana lub ignoranta stają się niebezpieczne i mogą pokazać swoje „czarne” oblicze, ale profesjonalista, osoba, która wie jak z nimi postępować, może w znaczący sposób pomóc odnaleźć drogę, którą powinien iść jego klient, dokonać analizy osobowości człowieka, ukazać sposoby i możliwości rozwiązania problemu, a każdy z nas przynajmniej w podstawowym zakresie, może pomóc samemu sobie w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego.


Alla Alicja Chrzanowska

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 6941
Powrót
Dalej
 
05 lipiec 2020
17381034 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2020 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.