Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Cała prawda o znaku Byka   Data: 31 marzec 2006
Wstęp:
 

Zawartość:

Cała prawda o znaku Byka

21 kwietnia – 20 maja

Ogólna charakterystyka znaku
Znak: żeński (negatywny), ziemski, stały.
Władca: Chiron i Wenus w retrogradacji.
Egzaltacja: Księżyc.
Excil: Pluton i Mars w retrogradacji.
Fall: Uran i Saturn w retrogradacji
Konstytucja: pykniczna. Figura o proporcjonalnej budowie, krępa, niewysoka. Mocne barki, potężna pierś, przeguby rąk i kostki u nóg małe, mięsiste. Krótka, gruba szyja, duża głowa, wysokie, odkryte czoło, duże usta, pełne wargi, szeroki nos, ciemne piwne lub niebiesko-zielone oczy, ciemne, wełniste włosy. Głos głęboki o przyjemnym tembrze.
Temperament: melancholijny, powolny.
Pozytywne cechy charakteru: upór, wytrwałość, cierpliwość, wytrzymałość, powściągliwość, opanowanie, staranność, pilność, zasadniczność, oględność, rozsądek, umiejętność koncentracji, konsekwencja, uczciwość, porządność, życzliwość i rzetelność.
Negatywne cechy charakteru: upartość, krnąbrność, samowola, nadwrażliwość, pesymizm, lenistwo, apatia, powolność, konserwatyzm, nadmierne przywiązanie do tradycji i zakorzenionych reguł.
Słabe miejsca w organizmie i ciele: szyja, gardło, szczęki, przełyk, krtań. Tarczyca, migdałki, zatoki czołowe, przewody słuchowe, tchawica. Przewód pokarmowy. Potylica, móżdżek.
Choroby: wyżej wymienionych narządów i części ciała. Przeziębienia. Cukrzyca. Nieżyt żołądka. Głuchota. Choroby gardła, genitaliów, macicy, odbytnicy.
Metal: miedź.
Minerały: jako talizman – pomarańczowy karneol. Do noszenia w ogóle – cyrkon, koral, różowy kwarc. Specyfika: dla urodzonych od 21 do 30 kwietnia – turkus i beryl, od 1 do 10 maja – agat i karneol, od 11 do 20 maja – kwarc kocie oko.
Flora: rośliny wodne, ziemniaki, marchew, buraki, kapusta, w tym morska, kalafior, dynia, ogórki, szpinak, sałata, cebula, orzechy, owies, malina, cykoria, daktylowiec, jodła, bez czarny, bez lilak, babka, mirt, len, mlecz, stokrotka, podbiał, mech, róża, lilia, lwia paszcza, krokus, ambra, orlik, rumianek, borówka, morela, pomarańcza, śliwka, pigwa.
Fauna: baran, kozioł, świnia, paw, bażant, gęś, kuropatwa, gołąb, wróbel, ryby morskie.
Mikroelementy: siarczan sodu.
Witaminy: C.
Liczby: 6.
Dzień: piątek.
Kolor: żółto-pomarańczowy, jasnozielony.
Państwa i regiony: Białoruś, Polska, Iran, Grecja, Cypr, Azja Mniejsza, Irlandia, Kaukaz, Rodos.
Miasta: Dublin, Lipsk, Mantua, Parma, Palermo, Zurych, Nantes.


Informacja ogólna
Byki to realiści i praktycy. Ich najważniejszy cel życiowy to zgromadzenie materialnych i duchowych dóbr.
Byki są skromne, troskliwe, nieśmiałe, porządne, ostrożne, przewidujące. To osoby łagodne, delikatne, miękkie, ale tym niemniej pewne siebie i uparcie dążące do swego celu. Wyróżnia je wytrwałość, staranność, zasadniczość, sprawność, spokój i wiara w siebie. Byki cechuje też opanowanie, ale kiedy ich cierpliwość się wyczerpuje to na miejscu „łagodnego cielaczka” pojawia się „wściekły byk”, bezlitosny i nie znający współczucia, zmiatający wszystko ze swojej drogi.
Byk może być przepełniony wysokimi ideami i planami, ale tylko te sprawy, które przynoszą rezultat materialny sprawiają im prawdziwą radość i satysfakcję. Inflacja, brak pieniędzy, niepewna sytuacja życiowa, strach o zabezpieczenie materialne na starość to „najgorsi wrogowie” Byka, wywołujące u niego duchowe cierpienia.
Do negatywnych cech tego znaku można zaliczyć: upór, autorytatywność, krnąbrność, samowola, próżność, miłość do pochlebstw, nienasycenie. Byki to wielbiciele dobrego, smacznego i sycącego jedzenia, co nierzadko prowadzi u nich do takich chorób jak cukrzyca, podagra, zaburzenia przemiany materii i podobnych. Z powodu zmysłowości i namiętności występuje u nich podwyższony pociąg do płci przeciwnej i gier miłosnych.
Utrzymując kontakty z ludźmi znajdującymi się pod silnym wpływem znaku Byka należy pamiętać, że są konserwatystami, dlatego nowe idee z trudem przenikają do ich świadomości. Wolą działać starymi, wypróbowanymi metodami, dlatego nie wolno przed nimi ujawniać od razu wszystkich swoich zamiarów, lecz podawać je stopniowo, w miarę ich przyjmowania, a także mieć na względzie, że Byki wolą o wszystkim decydować sami, jako że u nich własne „ja” stoi na pierwszym miejscu. Ale współpracować z nimi warto, ponieważ bardziej wiarygodnych partnerów niż oni ze świecą szukać.


Większość Byków dąży do zdobycia wykształcenia, chociaż nauka nie przychodzi im lekko. Dzięki swemu uporowi i pilności stają się profesjonalistami w wybranej przez siebie dziedzinie. Przedstawiciele znaku Byka lubią naukę i technikę, architekturę, świat sztuki, szczególnie literaturę, poezję, muzykę, śpiew, a także przyrodę i zwierzęta. Mają duże wyczucie formy, dlatego często wśród nich są wspaniali rzemieślnicy, a szczególnie wyraziście przejawiają się jako rzeźbiarze. To także doskonali ekonomiści, finansiści, jubilerzy, projektanci, krawcy i kucharze – jednym słowem ludzie o „złotych rękach”.
Możliwa strata pierworodnego lub rozłąka z nim, szczególnie jeśli jest to chłopiec lub starta partnera.
Odczuwalne zmiany w życiu mogą przynieść lata: 9 – 11, 21 – 25, 32 – 37, 45 – 53.
Teraz rozpatrzymy oddzielnie Byki mężczyzn i kobiety.

Mężczyzna-Byk

Mężczyźni-Byki starają się wziąć z życia wszystko, co tylko można i korzystać ze wszystkich ziemskich radości i przyjemności, o ile da się za to zapłacić umiarkowaną cenę.
Mają ogromny zapas energii życiowej. Jeśli Byk postawił sobie cel, to tę energię skieruje na jego osiągnięcie i nic nie będzie w stanie go zatrzymać. Jego godny podziwu upór jest droższy niż złoto i w końcu przynosi oczekiwany rezultat. Zaś cel mężczyzn-Byków najczęściej jest związany ze zdobyciem wartości materialnych. Jak starożytny przodek Byków biblijny Mojżesz przy pomocy czarów ze skały wydobył wodę, tak i współcześni przedstawiciele tego znaku „z niczego”, „z powietrza” mogą zrobić pieniądze. Praca ich jednak powinna być odpowiednio doceniana. Pieniądze dla nich to podstawowy bodziec życiowy poruszający wszystkie rzeczy i sprawy. Z biegiem lat to pojęcie staje się ich światopoglądem. Spocząć na laurach i delektować się owocami swojej pracy Byk może dopiero pod koniec życia, ale za to w swoim własnym domu z pięknym ogrodem.
Związki u Byków też są swego rodzaju finansową umową. Konserwatyzm i niechęć do zmian zmuszają ich do prowadzenia osiadłego trybu życia. Przypadki rozwodów są u nich skrajnie rzadkie. Zawrócenie z drogi, do której są przyzwyczajeni przypomina im śmierć.
Chociaż przed zawarciem związku małżeńskiego mężczyzna spod tego znaku może mieć kilka przyjaciółek, to w życiu rodzinnym jest wiernym i oddanym partnerem, jeśli otrzymuje w zamian to samo. Ale jeśli traci on zaufanie do partnera, to odzyskanie go z reguły jest niemożliwe, nie pomogą żadne zaklęcia i przysięgi. Mężczyźni-Byki to idealni ojcowie, bardzo szczerzy w swoich uczuciach. Do uzyskania stanu szczęścia rodzinnego potrzebują partnera, który jest im bliski duchowo i odpowiedni w życiu intymnym, zaś zapewnienie odpowiedniego poziomu materialnego rodzinie jest ich życiowym priorytetem.
Mężczyźni-Byki mają też negatywne cechy. Na przykład nigdy nie robią pierwszego kroku, by się pogodzić, ale jeśli zrobi to partner, to z dużą ulgą i radością wyjdą mu na spotkanie. Partner powinien też się liczyć z ich uporem i dumą i z tym nic się nie da zrobić – Byki zawsze trzymają się raz obranej linii i trwają przy swoim punkcie widzenia. Jest takie powiedzenie: „Usiąść bykowi na roki to tożsamo, co popełnić samobójstwo”. Bywa, że stają się gwałtownikami, jako że zemstę mają we krwi. Naturalnie można też spotkać mężczyzn-Byki o bardziej miękkim charakterze, ale nie ma ich zbyt dużo.
Sprzeczne cechy charakteru mężczyźni-Byki zawdzięczają swoim władcom urodzenia: Chironowi i Wenus w retrogradacji. Ten pierwszy daje im skłonność do rozdwojenia – mieć dwa domy, dwie rodziny lub jednocześnie służyć dwóm panom, zostać idealnym wywiadowcą czy doskonałym aktorem. Natomiast dary Wenus w retrogradacji to miękkości i delikatność, miłość do luksusów, komfortu, wygód, podwyższona wrażliwość i lenistwo, zdolności artystyczne, namiętność do wszystkiego co piękne, eleganckie, błyskotliwe, świąteczne. Rzeczywiście, charakter mężczyzny-Byka jest złożony, nierówny. Z jednej strony wydaje się spokojny i spolegliwy, a z drugiej – bardzo kapryśny, uparty i pedantyczny. Przyjaźni się z reguły z ludźmi autorytarnymi, władczymi i wysoko postawionymi. 

Kobieta-Byk

Kobiety-Byki zazwyczaj są idealnymi paniami domu i matkami, bardzo praktycznymi. Mają skrajnie realistyczny sposób myślenia i przyziemne poglądy na życie.
To Wenus z Milo posiadająca niezwykłą kobiecość. Nie pierwszym miejscu w życiu stawia miłość i związek małżeński, ognisko domowe, rodzinę, dzieci. Kobiety-Byki są pełne radości życia, troskliwe, wierne i oddane swoim partnerom w związkach, to najlepsze żony i matki. Są także wspaniałymi gospodyniami. Wiele z nich jest uzdolnione artystycznie, szczególnie w takich dziedzinach, jak muzyka i śpiew.
Pracą fizyczną starają się zbytnio siebie nie obciążać, jako że dobrze rozumieją, że przemęczenie może zaszkodzić ich urodzie, którą starają się zachować do późnej starości. Duchowymi dążeniami także siebie nie męczą, gdyż wolą całą uwagę poświęcać swemu ciału i fizycznej urodzie. Już w dzieciństwie rozumieją, że im ładniejsze „opakowanie”, tym szybciej znajdzie się „kupujący”. Byki rodzą się w najpiękniejszej porze roku – pod koniec kwietnia i na początku maja, kiedy wiosna jest już w rozkwicie, a uroda Byków porównywalna do piękna samej przyrody, dlatego kobiety-Byki razem z kobietami-Lwami są prawdziwą ozdobą Zodiaku. Panie te są w stanie każdego mężczyznę, który im się spodobał uczynić swoim wielbicielem.
Dziewczęta, przedstawicielki tego znaku, starają się wychodzić za mąż za silnych, zdrowych, wiarygodnych i rzeczowych mężczyzn, którzy są godni ich miłości i zdolni do zapewnienia im wygodnego życia, jako że wolą one wydawać cudze, a nie swoje pieniądze. Kobiety-Byki są zazdrosne, kapryśne, ale wierne temu, kogo kochają prawdziwie. W każdej sytuacji umieją zachować się dobrze. Ze swej natury są urocze i czarujące, umieją zwracać na siebie uwagę, lubią ładnie się ubierać. Otaczają się drogimi rzeczami, kwiatami, lubią drogą biżuterię, wyszukaną kuchnię i dobre wina, cenią wygodę i dążą do posiadania swego elegancko urządzonego domu. To kobiety-właścicielki.
Miłość i życie intymne u kobiet-Byków odgrywa jedną z ważniejszych ról w życiu. Jest im potrzebna rozkosz, burzliwe namiętności. Potrafią w jednej chwili dostroić się do każdej fali miłosnej. Miłosne rozczarowania i inne życiowe niepowodzenia (na przykład brak bezpieczeństwa materialnego, problemy w pracy) rodzą w nich duchową dysharmonię. Można tylko współczuć temu, kto choćby raz rozczarował ich uczucia. Wybaczyć są jeszcze w stanie, ale zapomnieć – nigdy. Według danych statystycznych związek małżeński z kobietą-Bykiem jest dość stały i stabilny, rozwodów zdarza się mało, ale występuje duże prawdopodobieństwo zostania wdową.

 

 

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 53969
Powrót
Dalej
 
22 wrzesień 2023
19195721 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2023 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.