Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Informacje o produkcie
 
Beryl
Cena produktu: 9,50 zł
Zamawiana ilość:  
Beryl
Producent AW Podarki
Dostępność Dostępny
Podziel się:
Opis
Linki
Recenzje
Beryl to kamień pomagający osobom zestresowanym i przepracowanym, aby znajdować priorytety i robić tylko to co jest konieczne, pozbywając się niepotrzebnych obciążeń. Łączy z duchowym prowadzeniem na temat rzeczy najważniejszych, ułatwia realizowanie potencjalnych możliwości i dodaje odwagi, a także wycisza umysł i uwalnia od stresu. Energia berylu pozwala skupić się i ograniczyć czynniki zabierające uwagę, zmniejszyć natłok myśli i poczucie przytłoczenia.

Kolory odwołują się bezpośrednio do naszych uczuć. Rozweselają nas, ożywiają i uspokajają. W fascynującym świecie kamieni szlachetnych najpiękniejszymi barwami wyróżniają się beryle.
Beryl to niezwykle popularny minerał o licznych odmianach, spośród których za najbardziej szlachetną i cenioną uznaje się szmaragd.
Oprócz szmaragdu inne jego popularne odmiany to: akwamaryn, heliodor, morganit, biksbit (intensywnie różowy).
Minerały te bardzo różnią się od siebie kolorystycznie, ale ich właściwości fizyczne i chemiczne są zbliżone.
Beryle składają się z aluminium oraz krzemu i w czystej postaci są bezbarwne. Obecność żelaza sprawia, że beryl przybiera piękny morski niebieski odcień, stając się akwamarynem.
Szmaragd swoją zieloną barwę zawdzięcza zawartości chromu i wanadu, a morganit jest różowy dzięki obecności manganu. Mniej znana żółto-zielonkawa odmiana berylu, heliodor, bogata jest w żelazo i uran.
Od czasu do czasu spotykany jest także bezbarwny beryl, zwany goszenitem. Jest to minerał rzadki i ma niewielką wartość jako kamień szlachetny. Goszenit posiada jednak pewną wartość historyczną, ponieważ był prekursorem współczesnych okularów.
Na szczególną uwagę zasługuje beryl gwiaździsty, ze względu na swoje niepospolite właściwości: na jego powierzchni możemy obserwować asteryzm, czyli układanie się promieni światła na powierzchni kamienia na kształt gwiazdy. Zjawisko to występuje, gdy w sieci krystalicznej minerału pojawią się drobinki innego kamienia (tzw. inkluzja). Można także osiągnąć "efekt gwiazdy" stosując specjalny szlif kaboszonu.

Beryle są popularne nie tylko ze względu na wspaniałe kolory. Wyróżnia je także wysoki połysk i twardość, dzięki czemu doskonale nadają się do wyrobu biżuterii. Co zaskakujące, beryl nieomal nie posiada zastosowań poza jubilerstwem - choć jest niezwykle popularny i budzi silne emocje. Ten kamień cechuje się wyjątkową twardością (aż 8 w dziesięciostopniowej skali Mohsa) oraz swoją charakterystyczną, heksagonalno-pierścieniową budową.Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.
Data dodania produktu: 18 październik 2018.
Poprzednia strona Produkt 42 z 44
w kategorii Kamienie naturalne
Następna strona
 
Klienci zakupili także:
 
 
Gorczyca czarna
Gorczyca czarna 2,50 zł
Gorczyca nie zawiera konserwantów, jest to w pełni ekologiczny produkt.   Zastosowanie: do przyprawiania wędlin, mięsa wołowego i wieprzowego, potraw rybnych, maseł ziołowych, różnego rodzaju marynat, kwaszonych ogórków czy kiszonej kapusty. Stanowi podstawowy składnik musztardy. Świetnie nadaje się również do surówek, sosów, majonezów oraz warzyw z octem. Waga: 70 gram w opakowaniu.Opakowanie 3 razy większe niż ... 
 
Golden Lenormand Oracle
Golden Lenormand Oracle 58,00 zł
Obrazy Madame Lenormand prowadzą nas do świata symboli i obrazów, które są w stanie przywołać naszą codzienność i zinterpretować ją w świetle otaczającej nas magii. Karty te pozwalają nam odkryć przyszłość. 36 kart ze złotym nadrukiem, o wymiarach 8.8 x 12.5 cm, sztywne tekturowe pudełko dołączona książka z opisem po angielsku, hiszpańsku, włosku, francusku,  chińsku i portugalsku. 
 
Pozostałe produkty z kategorii Kamienie naturalne
 
 
Czarny onyks
Czarny onyks 6,00 zł
Onyks zapobiega bezsenności, pozytywnie wpływa na osłabione serce i uśmierza ból. Korzystnie wpływa na tkankę rogową, paznokcie, włosy, a także oczy. Onyks uwrażliwia i rozwija percepcję zmysłową. Położony na splocie słonecznym wzmacnia trzustkę.   Czarny onyks nazywany jest „kamieniem wewnętrznej siły”, gdyż jego energia wzmacnia wytrzymałość i odporność przy wykonywaniu trudnych, złożonych zadań ... 
 
Ametyst chevron, duży kamień
Ametyst chevron, duży kamień 9,00 zł
Jest to piękna odmiana ametystu, nieprzeźroczysta – połączenie kwarcu i ametystu. Można go znaleźć na Syberii, w Indiach, w Republice Południowej Afryki Kamień przynosi odwagę i wewnętrzną siłę, jest jednym z najlepszych kamieni do pracy z trzecią czakrą, czakrą trzeciego oka i czakrą korony, zwiększając zarówno intuicyjne, jak  i fizyczne widzenie na wszystkich płaszczyznach życia. Można  go używać, by ... 
 
Hematyt
Hematyt 3,00 zł
Hematyt rozbudza optymizm, sprowadza siłę, odwagę, zwiększa magnetyzm osobisty. Przyciąga miłość. Poprawia pamięć. Hematyt łączy nas z ziemią i z „tu i teraz". Dodaje odwagi w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego. Ponosi poczucie wartości własnej. Przynosi pomyślność oraz dobre myśli. Pomoże ustrzec przed nieszczęśliwymi wypadkami. Poleca się osobom uwikłanym w skomplikowane sprawy prawne. W ... 
 
Malachit
Malachit 18,00 zł
Malachit uważany jest za kamień niezwykły. Oto co potrafi ten przepiękny, zielony minerał: - ułatwia osiągnięcie równowagi i harmonii, - sprzyja oczyszczeniu i otwarciu czakr, - pobudza krążenie krwi i wpływa na wydajną, równomierną prace serca, - uśmierza różnego rodzaju bóle, w sposób szczególny zmniejsza bóle porodowe, - przyspiesza regeneracje uszkodzonych tkanek, - posiada właściwości bakteriobójcze, ze ... 
 
Jaspis Kwiatowy
Jaspis Kwiatowy 3,80 zł
Jasper Flower, znany jest również jako Jaspis z Drewna Kwiatowego i Chiński Jasper Kwiatowy. Jasper Flower ma podnosić duchy i przynosić radość, pielęgnując nasze wewnętrzne pragnienie spokoju dzięki naszym zewnętrznym pragnieniom. Uważa się, że chroni nas przed niebezpiecznymi sytuacjami i wyrównuje te tendencje z pragnieniem różnorodności, przygody i nowych doświadczeń. Uważany za fizycznie stabilizujący kamień, ... 
 
24 czerwiec 2019
16676360 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2019 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.