Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Informacje o produkcie
 
Beryl
Cena produktu: 9,50 zł
Zamawiana ilość:  
Beryl
Producent AW Podarki
Dostępność Dostępny
Podziel się:
Opis
Linki
Recenzje
Beryl to kamień pomagający osobom zestresowanym i przepracowanym, aby znajdować priorytety i robić tylko to co jest konieczne, pozbywając się niepotrzebnych obciążeń. Łączy z duchowym prowadzeniem na temat rzeczy najważniejszych, ułatwia realizowanie potencjalnych możliwości i dodaje odwagi, a także wycisza umysł i uwalnia od stresu. Energia berylu pozwala skupić się i ograniczyć czynniki zabierające uwagę, zmniejszyć natłok myśli i poczucie przytłoczenia.

Kolory odwołują się bezpośrednio do naszych uczuć. Rozweselają nas, ożywiają i uspokajają. W fascynującym świecie kamieni szlachetnych najpiękniejszymi barwami wyróżniają się beryle.
Beryl to niezwykle popularny minerał o licznych odmianach, spośród których za najbardziej szlachetną i cenioną uznaje się szmaragd.
Oprócz szmaragdu inne jego popularne odmiany to: akwamaryn, heliodor, morganit, biksbit (intensywnie różowy).
Minerały te bardzo różnią się od siebie kolorystycznie, ale ich właściwości fizyczne i chemiczne są zbliżone.
Beryle składają się z aluminium oraz krzemu i w czystej postaci są bezbarwne. Obecność żelaza sprawia, że beryl przybiera piękny morski niebieski odcień, stając się akwamarynem.
Szmaragd swoją zieloną barwę zawdzięcza zawartości chromu i wanadu, a morganit jest różowy dzięki obecności manganu. Mniej znana żółto-zielonkawa odmiana berylu, heliodor, bogata jest w żelazo i uran.
Od czasu do czasu spotykany jest także bezbarwny beryl, zwany goszenitem. Jest to minerał rzadki i ma niewielką wartość jako kamień szlachetny. Goszenit posiada jednak pewną wartość historyczną, ponieważ był prekursorem współczesnych okularów.
Na szczególną uwagę zasługuje beryl gwiaździsty, ze względu na swoje niepospolite właściwości: na jego powierzchni możemy obserwować asteryzm, czyli układanie się promieni światła na powierzchni kamienia na kształt gwiazdy. Zjawisko to występuje, gdy w sieci krystalicznej minerału pojawią się drobinki innego kamienia (tzw. inkluzja). Można także osiągnąć "efekt gwiazdy" stosując specjalny szlif kaboszonu.

Beryle są popularne nie tylko ze względu na wspaniałe kolory. Wyróżnia je także wysoki połysk i twardość, dzięki czemu doskonale nadają się do wyrobu biżuterii. Co zaskakujące, beryl nieomal nie posiada zastosowań poza jubilerstwem - choć jest niezwykle popularny i budzi silne emocje. Ten kamień cechuje się wyjątkową twardością (aż 8 w dziesięciostopniowej skali Mohsa) oraz swoją charakterystyczną, heksagonalno-pierścieniową budową.Nikt jeszcze nie napisał recenzji o tym produkcie.
Data dodania produktu: 18 październik 2018.
Poprzednia strona Produkt 47 z 49
w kategorii Kamienie naturalne
Następna strona
 
Klienci zakupili także:
 
 
Gorczyca czarna
Gorczyca czarna 2,50 zł
Gorczyca nie zawiera konserwantów, jest to w pełni ekologiczny produkt.   Zastosowanie: do przyprawiania wędlin, mięsa wołowego i wieprzowego, potraw rybnych, maseł ziołowych, różnego rodzaju marynat, kwaszonych ogórków czy kiszonej kapusty. Stanowi podstawowy składnik musztardy. Świetnie nadaje się również do surówek, sosów, majonezów oraz warzyw z octem. Waga: 70 gram w opakowaniu.Opakowanie 3 razy większe niż ... 
 
Golden Lenormand Oracle
Golden Lenormand Oracle 58,00 zł
Obrazy Madame Lenormand prowadzą nas do świata symboli i obrazów, które są w stanie przywołać naszą codzienność i zinterpretować ją w świetle otaczającej nas magii. Karty te pozwalają nam odkryć przyszłość. 36 kart ze złotym nadrukiem, o wymiarach 8.8 x 12.5 cm, sztywne tekturowe pudełko dołączona książka z opisem po angielsku, hiszpańsku, włosku, francusku,  chińsku i portugalsku. 
 
Pozostałe produkty z kategorii Kamienie naturalne
 
 
Jaspis Silver Lear
Jaspis Silver Lear 3,00 zł
Jaspis SilverLeaf zapewnia uzdrawianie, wzmacnia siłę woli, utrzymuje Twoją energię na wysokim poziomie. Wspiera w utrzymaniu niezależności oraz dyscypliny. Jest to kamień ochronny, który odsuwa zło, negatywne energie oraz strzeże Cię. Jaspis to kryształ łagodności i relaksu. Uznaje się, że wzmacnia zdolność do relaksu i przynosi spokój, wygodę, a także uzdrawianie. Używany jest do stabilizowania Twojej osobistej ... 
 
Kamień pustynia Kalahari
Kamień pustynia Kalahari 3,50 zł
Jest to odmiana jaspisu obrazkowego o wyjątkowo pięknym rysunku i wyrazistym kolorze.  Kamień antystresowy, wzmacnia system odpornościowy, poprawia wzrok, słuch, wspomaga leczenie wątroby, śledziony i nerek. Wzmaga chęć ustatkowania się. Ułatwia założenie rodziny. W związkach wspiera spokój, zaufanie i harmonię. Jest balsamem dla duszy dzięki temu, że wspiera partnerstwo i rodzinę. Pomaga w unikaniu spontanicznego ... 
 
Prehnit - kamień naturalny
Prehnit - kamień naturalny 4,80 zł
Prehnit, zwany również prenitem lub frenitem jest minerałem z rodziny rodingitów. Jego nazwa pochodzi od nazwiska holenderskiego pułkownika Hendrika von Prehna, który przywiózł go z Przylądka Dobrej Nadziei do Europy w 1773 roku. Najcenniejsze okazy są bezbarwne przezroczyste, brązowozielone przezroczyste i również przezroczyste różowe. Najczęściej spotyka się prehnity w zielonożółtej gamie kolorystycznej, przeświecające, ... 
 
Szary agat botswański
Szary agat botswański 4,50 zł
Agat jest odmianą chalcedonu, czyli skrytokrystalicznej odmiany kwarcu. Charakteryzuje się budową wstęgową lub słoistą i szklistym połyskiem. Pod względem przejrzystości możemy spotkać dwie odmiany – półprzezroczysty i nieprzezroczysty. Spektrum barw w jakich występuje agat jest dość szerokie: od jasnobrązowej do ciemnobrązowej, beżowy, szary, szaro-niebieski, czerwonawy, perłowy z białymi lub czarnymi smugami bądź ... 
 
Rodonit
Rodonit 5,80 zł
Siła: chrona, oczyszczenie, zdolności paranormalne, samorealizacja Oddziaływanie psychiczne: uspokaja, umożliwia osiągnięcie równowagi wewnętrznej, pomaga w odnalezieniu właściwej drogi do samorealizacji, pozwala zauważyć własne zalety, wspiera w rozwoju duchowym. Opis: minerał o tabliczkowym lub kolumnowym kształcie, gęstości 3,73, twardości, 5,5-6,5. Rodonit najczęściej ma barwę czerwoną, różowo-czerwoną, rzadziej ... 
 
20 listopad 2019
16940370 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2019 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.