Kategorie
Producenci
Nowości
Informacje
Kontakt
FAX
85 653 67 29
Tel
tel. 85-65-36-729
Tel
(85) 65 36 729
GSM
0602 759 576
Linki
» Stowarzyszenie Dogi Adopcje
»  Fundacja Ratujemy Dogi
»  Uczniowie Alicji Chrzanowskiej
»  Blog Alicji Chrzanowskiej
»  Strona Alicji Chrzanowskiej
»  Blog-Marta Chrzanowska
»  Moskiewska Wyższa Szkoła Astrologii
»  Moskiewskie Centrum A. A. Chrzanowskiej
   
 
Czytelnia
 
Podziel się:
Anielscy pomocnicy   Data: 08 luty 2006
Wstęp:

Anielscy pomocnicy

Niektórzy uważają je za dobrego przyjaciela, inni za niewidzialnego opiekuna, cennego przewodnika lub nawet za gwiazdę przewodnią, świetlną i bezosobową energię, bezpośrednie połączenie z Wyższą Siłą, do której możemy odwoływać się w trudnych chwilach.Zawartość:

Anielscy pomocnicy

Niektórzy uważają je za dobrego przyjaciela, inni za niewidzialnego opiekuna, cennego przewodnika lub nawet za gwiazdę przewodnią, świetlną i bezosobową energię, bezpośrednie połączenie z Wyższą Siłą, do której możemy odwoływać się w trudnych chwilach. Wyłącznie dla tradycjonalistów anioł pozostaje eterycznym i delikatnym istnieniem, ze skrzydłami, złotymi lokami i aureolą. Być może jest trochę prawdy w tym wszystkim, jeśli w książce Enocha, filozoficznym tekście powstałym 200 laty przed narodzinami Chrystusa, aniołowie są opisani jako żarliwy ogień, punkt światła podobnego do gwiazd, czysta energia (w rzeczywistości, hebrajski termin „el”, istnieje w prawie wszystkich ich imionach i oznacza czystą siłę). To Żydzi byli pierwszymi, którzy przypisywali pochodzenie anielskich imion babilońskiej cywilizacji, gdzie około VI wieku przed Chrystusem, narodziła się astrologia. Właśnie w Syrii w XIV wieku przed Chrystusem, aniołowie byli nazywani dziećmi (to jest emanacjami) Boga lub porannymi gwiazdami.
Nie powinno się jednak wierzyć w to, iż postać anioła, wymienianego wiele razy zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie, jest ściśle ograniczona wyłącznie do chrześcijańskiego świata. Grecy nazywali swoich aniołów diamones, Hindusi deva, Persowie yazata, czcigodnymi, odróżniając ich od Amesha Spenta, nieśmiertelnych bogów. W tym znaczeniu, bardziej interesująca tradycja, od której zaczynało wiele średniowiecznych filozofów polegała na tym, że Sabeans Of Harran, ludzie wyjątkowo oddani Bogu jednocześnie wierzyli w gwiazdy, które uważali za jego sługi. Gwiazdy i aniołowie przekazywały człowiekowi wiadomości od Boga, pomagały interpretować jego zamysły i ludzkie przeznaczenie w zależności do jego woli. Dla ówczesnych aniołowie i planety żyły w ścisłej zależności, umożliwiały komunikowanie się z Absolutem, do czego potrzebowano bardziej wiary w jakiegoś planetarnego anioła jako mediatora niż bezpośredniej modlitwy.
Hierarchia aniołów, praktycznie zignorowana w Biblii, ale bogato opisana w gnostyckich i średniowiecznych tekstach, ma bardzo skomplikowaną strukturę. Aniołowie są podzieleni na dziewięć chórów: Książęta, Aniołowie, Archaniołowie, Zwierzchności, Władze, Trony, Cnoty, Cherubiny i Serafiny. Z kolei osiem postaci każdego chóru jest przypisanych do planet (od Księżyca do Urana i odpowiadają zodiakalnym znakom). Ponadto, dla symbolicznej analogii, są powiązane z metalem, kolorem, dźwiękiem muzycznym i dniem tygodnia. Natomiast archaniołowie są istotami stojącymi ponad 72 aniołami, ich pomocnikami i każdy z nich jest odpowiedzialny za okres około pięciu dni (zgodnie z starożytnym podziałem 360 stopni zodiakalnego koła na 72 części zwanymi granicami) i odpowiadającymi za różnorodne zadania: leczenie chorób, pojawienie się miłości, promocję sukcesu lub zapewnienie tryumfu sprawiedliwości. Zasadniczo ich zadaniem było prowadzenie człowieka, zgodnie z jego charakterem i osobowością, tak żeby wszystkie wydarzenia na Ziemi dostosowały się do boskich planów. Ale poza symbolicznymi numerami (8, 9, 72 lub nawet 365 000), ile aniołów jest naprawdę? Praktycznie niepoliczalna ilość, jeśli wierzy się w nieskończoną listę imion przekazywanych przez różnorodne ezoteryczne i magiczne tradycje, wiele z nich jest znanych, podczas gdy inne są objęte tajemnicą i zarezerwowane tylko dla wtajemniczonych z powodu ich silnej i niebezpiecznej mocy.
Należy pamiętać, że loki i skrzydła są najmniej istotne. Podjęcie się obowiązków anioła nie jest czymś łatwym. One nie mogą się rozwijać ani brać czynnego udziału w wydarzeniach, nie mogą także odpoczywać, gdyż są zawsze zajęte wykonywaniem tysiąca różnych zadań: przekazywaniem, sądzeniem, ochroną lub pomocą w większym zrozumieniu naszego przeznaczenia. Od naszego własnego anioła, prawdziwie energetycznej baterii, pewnego rodzaju transmisyjnej stacji między niebem a ziemią, możemy uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemów i realizacji konkretnych pragnień.
Żeby rozpoznać swego własnego anioła i otworzyć się na komunikację z nim, trzeba utworzyć kanał, rodzaj szczególnej ścieżki, pochodzącej prosto z serca. Anioła można przyzywać głośnym głosem, powtarzając jego imię, jak w różańcu lub szeptem, w zacisznym, ustronnym miejscu. Spróbuj go sobie wyobrazić, zatrzymaj się nad detalami, jego jakością, siłą, spójrz na jego imię, napisz je wielkimi literami i zobacz go oczyma swej duszy. Poproś o pomoc i rozwiń swój potencjał do maksimum, usuń swoje wady i żyj w harmonii z innymi, jak i naturalnie z sobą samym.

Talia Angel Voice
Zobacz: „Angel Voice”
Talia składa się z 80 kart oznaczonych arabskimi liczbami. W jej skład wchodzą 72 karty z opiekuńczymi aniołami podzielonymi na dziewięć formacji, z których każda zawiera osiem aniołów, siedmiu archaniołów, a ostatnia karta przedstawia wielki niebiański pałac z wszystkimi jego kondygnacjami. Dziewięć formacji (Cherubiny, Serafiny, Trony, Książęta, Zwierzchnicy, Władze, Cnoty, Archaniołowie, Aniołowie) różnią się tłem nieba i każda jest związana z inną planetą (od Księżyca do Neptuna, z wyłączeniem Plutona). W jej skład wchodzi osiem aniołów, rozpoznawalnych poprzez identyczne tło, zgodność indywidualnych planet i określonych funkcji, poprzez kolor ich szaty i towarzyszących im elementów, takich jak: instrumenty, obiekty, zwierzęta, kwiaty lub klejnoty. Rzeczywiście, zgodnie z gnostycką tradycją, która ich określiła i sklasyfikowała, każdy z 72 aniołów jest odpowiedzialny za określone czynności i obszary (uczucia, zdrowie, sukces, rozwój, itd.), znaczenie wróżebne i okres panowania. Z pomocą siedmiu planetarnych archaniołów, ich zwierzchników, aniołowie działają jako doradcy, powołani przewodnicy w czasie modlitwy, towarzysząc nam w urzeczywistnianiu zamiarów przedstawionych dla nas w niebie. Ponieważ wszystko, co zdarza się na Ziemi, musi zawsze dostosować się do boskich planów.

Niebiosa i przewodnie planety dziewięciu formacji
Tłem kart jest wyłącznie niebo, różniące się odcieniem zgodnie z anielską i planetarną sferą, w kolejności od Neptuna do Księżyca, którym odpowiada dany anioł.
Formacja Serafinów, odpowiadająca Neptunowi: zachmurzone niebo. Działają na poziomie duchowym, podniosłych ideałów i komunikacji z boskością.
Formacja Cherubinów, odpowiadająca Uranowi: niebo z piorunem. Działają na poziomie przeznaczenia i jego transformacji.
Formacja Tronów, odpowiadająca Saturnowi: ciemne i deszczowe niebo. Działają na poziomie niebezpieczeństw, trudności, oczekiwania i doświadczeń, które nas sprawdzają.
Formacja Zwierzchników, odpowiadająca Jowiszowi: niebieskie, gwieździste niebo. Działają na poziomie szczęścia, możliwości, relacji z otoczeniem.
Formacja Władz, odpowiadająca Marsowi: czerwone niebo zachodu słońca. Działają na poziomie walki, inicjatywy i psychofizycznej energii.
Formacja Książąt, odpowiadająca Słońcu: niebieskie niebo ze słońcem. Działają na poziomie indywidualnej osobowości i drogi życia.
Formacja Cnót, odpowiadająca Wenus: czerwonawe niebo brzasku. Działają na poziomie sfery emocjonalnej i relacji między ludźmi.
Formacja Archaniołów, odpowiadająca Merkuremu: zmieniające się niebo z jasnymi chmurami. Działają na sferę mentalną i porozumiewanie się.
Formacja aniołów, odpowiadająca Księżycowi: nocne niebo z Księżycem. Działają na emocjonalnym i fizycznym poziomie oraz wpływają na życie dzienne.

Barwy i funkcje aniołów każdej formacji
Aniołowie Urana: fiolet. Pracują nad niespodziankami, nieoczekiwanymi wydarzeniami, wyzwoleniem talentu, zmianami. Ich rola: zmieniać.
Aniołowie Saturna: zielony. Pracują nad przeciwnościami, trudnościami, czasem trwania przygotowań. Ich rola: nadawać czemuś sens.
Aniołowie Jowisza: niebieski. Pracują na społecznym i ekonomicznym poziomie, podróżami, studiami. Ich rola: pomagać.
Aniołowie Marsa: czerwony. Pracują na energetycznym poziomie, na reakcjach, zmaganiach. Ich rola: dodawać odwagi.
Aniołowie Słońca: żółty lub złoty. Pracują w obszarze zdrowia, władzy, czystości. Ich rola: oświecać.
Aniołowie Wenus: różowy. Pracują na poziomie uczuć i twórczej ekspresji. Ich rola: harmonizować.
Aniołowie Merkurego: błękitny. Pracują nad pomysłami, słowami, współpracą, wymianami. Ich rola: doradzać.
Aniołowie Księżyca: biały lub srebrny. Pracują nad intuicją i emocjami. Ich rola: uczulać.


Więcej informacji o aniołach i pracy z energiami anielskimi w książce „Głosy aniołów - Laura Tuan” i talii „Angel Voice”

© Copyright Ars Scripti-2, Białystok

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.
Statystyka:
Przeglądano: 7629
Powrót
Dalej
 
29 listopad 2021
18425525 wywołań od 28 grudzień 2006
Copyright © 2021 Ars Scripti-2. Wszelkie prawa zastrzeżone.